“Станція Харків” – перша зупинка допомоги внутрішньо переміщеним особам

По Україні діє чимало волонтерських осередків, які включаються на вирішення багатьох гарячих проблем та потреб. Про роботу однієї з найактивніших у Харкові волонтерських ініціатив "Станція "Харків" ...

Додано:
Prostir.Ua

Харків

Prostir.Ua

По Україні діє чимало волонтерських осередків, які включаються на вирішення багатьох гарячих проблем та потреб. Про роботу однієї з найактивніших у Харкові волонтерських ініціатив “Станція “Харків” Громадський Простір спілкувався з її представницею Юлією Конотопцевою. Варто зауважити, Станція Харків – це жіноча команда, власне, волонтерки самі й ініціювали свій центр допомоги.

 

 

 

“Станція “Харків” – громадська волонтерська ініціатива, створена з метою ефективного надання актуальної допомоги переселенцям із зони АТО. Станція «Харків» об’єднує і координує зусилля безлічі волонтерів та громадських організацій, що займаються допомогою переселенцям (евакуація, поселення, гуманітарна допомога, інформаційна підтримка, медичний, юридичний, соціальний супровід). Бувають дні, коли до волонтерів Станції звертається від 500 до 800 людей в потребі. На наше питання – що б волонтерка змінила (якби мала такі можливості) у процесі організації надання допомоги внутрішньо переміщеним особам на рівні держави, – Юлія Конотопцева відповіла “Все”.

 

 

Станція має свої засади роботи: надавати допомогу особам, змушеним раптово бігти зі своїх будинків у результаті збройного конфлікту, без дискримінації та незалежно від їхньої етнічної та расової приналежності, віросповідання та політичних переконань. Детальніше про це можна почитати на сайті

Громадський Простір: коли і з чого почалась робота Станції?

Ще з початку літа декілька людей не змогли тільки спостерігати за переселенцями, які приїздили до Харкова, та яким навіть не було чого їсти. Інна Ачкасова, Женя Левінштейн, Олена Гармаш та інші спочатку за свої кошти, потім за зібрані в людей, закуповували їжу та роздавали переселенцям. З кожним днем небайдужих ставало все більше, потреб теж.

З початку серпня пішов потік людей, які приїздили на вокзал та не знали, що робити далі. Не було жодної інформації, люди жили на вокзалі, спали на підвіконнях. Це не змогла винести Олена Гончарова (відома як Єва Гукалова) і організувала інформаційний пункт, який складався зі стільця та стола.

На сьогодні на вокзалі працює біля 30 волонтерів “Станції Харків”, залучено представників ДСНС, Центру зайнятості, служби соціального захисту.

 

 

Громадський Простір: Які послуги сьогодні Ви надаєте? Які з них найбільш запитувані?

Зустрічаємо на вокзалі, надаємо максимальну інформацію про можливості виїзду в інші області, поселяємо транзитних пасажирів, купуємо квитки, годуємо та надаємо речі першої необхідності.

Якщо людей не можна відправити далі, поселяємо до волонтерського адаптаційного центру “Станції Харків”, де з ними працює волонтер з адаптації.

У консультативному пункті “Станції Харків” вул. Карла Маркса 2/15 працює юрист, спеціаліст із працевлаштування, психолог.

Видаються: їжа, предмети гігієни, побутова хімія, ковдри, обігрівачі, інформаційні матеріали.

За адресою вул. Червоножовтнева, 20 видається одяг та інші необхідні речі та працює дитяча кімната, де батьки можуть залишити дитину на 4 години з вихователем та зробити якісь свої справи.

Найбільш запитувані: пошук житла, роботи.

 

 

Громадський Простір: ситуація з ресурсами – стабільно непроста?

Так, стабільно непроста. Залучаємо міжнародні фонди та організації, під різні проекти та гранти отримуємо гуманітарні вантажі, переселенці отримують кошти, різного плану матеріальну та нематеріальну допомогу. Дрібний та середній бізнес теж допомагає, наприклад, постійну допомогу отримуємо від бізнесмена Юрія Сапронова – на поселення, продукти харчування, ковдри, обігрівачі та інше. Він співпрацює з нами вже близько півроку.

Громадський Простір: чи вдається кооперуватись з іншими волонтерськими ініціативами міста, України на допомогу переселенцям?

Так, завжди і постійно. Без взаємодопомоги та обміну інформацією неможливо ефективно допомагати.

Громадський Простір: як побудована Ваша інформаційна робота?

Всі можливі інформаційні ресурси ми використовуємо. Соціальні мережі, ЗМІ (наші волонтери є постійними гостями багатьох ТВ-програм), майже кожного дня ми зустрічаємо журналістів і даємо інтерв’ю, готуємо та розповсюджуємо роздатковий матеріал. Але цього недостатньо, на мій погляд. Потрібна державна інформаційна політика для вирішення проблеми ВПО, волонтери самотужки з цим не впораються.

Харків’яни визнали волонтерську ініціативу “Станція Харків” кращою громадською організацією 2014 року.

Цікаві слова Юлії: “Волонтерство – це хвороба, я вам відповідально заявляю. Ліків від неї немає, ускладнення у вигляді виносу з дому «всього нажитого непосильним трудом» – очевидне, вона поглинає всі ваші – час, думки, почуття та інший притаманний людині набір параметрів… І тільки одне засмучує дуже, просто критично – це причина, через яку ми “захворіли”, дуже сподіваюся, що все це закінчиться скоро. Миру нам всім”.

Якщо Ви прагнете долучитись на допомогу Станції Харків, працює сайт ініціативи та Фейсбук-сторінка
На сайті подано всю довідкову інформацію – пункти збору допомоги, список потреб, контакти допомоги тощо.

Спілкувалася Алла Прунь

 

 

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще