Стратегічна філантропія як мистецтво змінювати світ

У Києві відбулася конференція "Стратегічна філантропія: Мистецтво змінювати світ", яка зібрала 60 експертів та 300 учасників із 6 країн для вироблення стратегії розвитку сектору філантропії та ...

12778758_10153983056684294_8348740335721668620_o

Громадський Простір

У Києві відбулася конференція “Стратегічна філантропія: Мистецтво змінювати світ”, яка зібрала 60 експертів та 300 учасників із 6 країн для вироблення стратегії розвитку сектору філантропії та благодійності в Україні.

12029774_10153983056724294_2225713670601522723_o

 Учасники проаналізували вплив благодійного сектору на стратегію розвитку України, ефективні шляхи переходу від адресної благодійності, яка набула масового поширення протягом останніх двох років, до стратегічної філантропії, спрямованої на розв’язання системних проблем.

Конференція сконцентрувалася на дослідженні трьох питань: планування змін, стратегічний менеджмент організації та інструменти управління змінами.

Протягом конференції було проведено кілька панельних експертних дискусій, майстер-класів, доповідей, обговорено кейси. Окрім того протягом заходу учасники побудували панно з мозаїки на тему: що таке стратегічна філантропія і її майбутнє в Україні, а також провели флеш-моб на підтримку СМС-благодійності.

СМС благодійність

Як перейти від гасіння пожеж до будування майбутнього

Голова правління Українського форуму благодійників Євген Полтенко наголосив, що одне із завдань конференції – знайти відповіді на питання як перейти від гасіння пожеж до будування майбутнього.

12743918_10153983056639294_7037771205972665268_n

Як розвивати свою організацію, щоб вона могла працювати над зовнішніми змінами

Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників:  “Останні два роки Україна дійсно розквітла в адресній допомозі, але нам треба планувати далі, бо лише адресною допомогою ми не зможемо змінити ситуацію, треба рухатися до більш глибоких проектів. Тому сьогодні два завдання, які ми поставили перед собою, це спробувати поміркувати над майбутнім благодійного сектору, як він має рухатися у наступні роки, якими мають бути пріоритети, над чим нам треба всім разом працювати і подумати над тим, як знайти шляхи підтримки та інвестування ефективних інноваційних рішень різноманітних соціальних проблем. Так, ми розуміємо, що збирати на адресну допомогу сьогодні вже легко, але як почати збирати, як знаходити ресурси для більш системних, глибоких проектів. Саме на це спрямована сьогодні наша конференція. Отже, у нас три фокуси – ми хочемо подумати, що таке зміни, звідки вони беруться і як управляти змінами, і як розвивати свою організацію для того, щоб вона могла працювати над зовнішніми змінами“.

1497496_10153983066774294_7806121932359661689_n

Якщо дитина падає в річку, ти маєш щось зробити

Фенелла Роуз, старший радник Інституту філантропії, експерт із розробки стратегій філантропії, Велика Британія: “Я розумію благодійність як реактивну – якщо дитина падає в річку, ти маєш щось зробити, якщо безхатько на вулиці, ти маєш робити щось, це цунамі чи землетрус – і люди втрачають домівки. Маєш щось зробити, щоб їм допомогти, це війна і ми допомагаємо біженцям, це дуже людяна реакція… Ми завжди-завжди потребуємо благодійної допомоги, у цьому немає сумніву, ми завжди хочемо піймати дитину, яка потрапила в потік. Але можливо ми також хочемо вверх того потоку, і з`ясувати, що можемо зробити там. Тож благодійність – це реакційний спосіб, людяна, любляча відповідь – зловити дитину йде спершу. У контрасті із благодійною філантропією стратегічна філантропія просто використовує стратегію. Ти просто думаєш, що відбувається, аналізуєш це, робиш дослідження, знаходиш коріння, що відбувається, і намагаєшся вирішити на корені”.

“Вимірювання, на мою думку, має бути зроблене перед початком проекту, перед тим, навіть коли ти замислюєшся над тим, яким має бути проект. Ти маєш попрацювати над тим, як ти можеш його виміряти. Тому що якщо ти не можеш його виміряти, я пропоную обрати інший проект. Повертаючись до того, що недостатньо коштів, щоб вирішити проблеми, їх, мабуть, ніколи й не буде, ти маєш бути впевненим, що гроші, які ти витрачаєш, були потрачені добре”.

 

 

12768215_10153983058089294_4338180319815799279_o

Благодійний сектор допомагає змінюватися всій системі в Україні

Володимир Шейгус, виконавчий директор ІСАР “Єднання”:  “Суспільством все-таки благодійний сектор, благодійні організації, благодійні фонди сприймаються як організації, які допомагають адресно якимось людям, які потребують такої допомоги. І мало суспільство задумується над тим, що благодійний сектор допомагає змінюватися всій системі в Україні. І якщо б не благодійні організації і благодійні фонди, то ситуація на місцевому, і на національному рівнях була би цілком іншою. І перед нами з вами стоїть виклик показати нашу роль як сектору, показати одне одному, нашим партнерам, різним секторам, що все-таки благодійний сектор має величезне значення для розвитку країни в цілому та стійкого майбутнього”.

На конференції також вже другий рік поспіль нагороджують журналістів - “Голос благодійності 2015-2016″ – 15 журналістів національних та регіональних ЗМІ отримали відзнаку за активне і професійне висвітлення благодійної діяльності. Відзнаки вручив Кшиштоф Становські, директор фонду “Солідарність”, Польща, відомий громадський діяч і політик.

Стратегічні комунікації: як правильно побудувати систему – ВІДЕО майстер-класу

Кшиштоф Становські про роль медіа у громадському секторі: З медіа, як і з донорами – треба розумним шляхом до них підійти”…

 

У Києві триває конференція Український форум благодійників “Стратегічна філантропія: Мистецтво змінювати світ”, яка зібр…

Опубліковано Громадський Простір 25 лютого 2016 р.

 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині