Секретар Чугуївської міської ради: соціального житла немає, проте є робота для переселенців

Нежид Наталія Степанівна, секретар Чугуївської міської ради та член ініціативної групи (в рамках проекту «Всебічна стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб та постраждалого населення в ...

Чугуїв

Громадський Простір

Нежид Наталія Степанівна, секретар Чугуївської міської ради та член ініціативної групи (в рамках проекту «Всебічна стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб та постраждалого населення в Україні»), розповіла у коментарі Громадському Простору про те, як вплинув спільний проект на комунікацію переселенців та місцевих жителів, та з якими труднощами доводиться зіштовхуватися ВПО у Чугуєві. На даний момент близько 1 тисячі внутрішньо переміщених осіб проживає у місті.

Заклад, який відповідальний за всю культурну програму міста Чугуїв

Заклад, який відповідальний за всю культурну програму міста Чугуїв

Громадський Простір: Скільки зараз внутрішньо переміщених осіб проживає у вашому місті?

Нежид Наталія: До тисячі. Це ті, які фактично проживають та нікуди не виїжджають ніколи. Одразу ж було зареєстровано більше 5 тисяч.

Громадський Простір: Чим займаються у вашому місті переселенці?

Нежид Наталія: Ті, які тут проживають, всі працюють. Ті, які хотіли працювати, працюють. У нас був запит на спеціальності у відділі освіти, у медичній сфері. Окрім того всі діти ходять у садочки, школи. У нас немає такого, що стоїть черга із переселенців і ми не беремо дитину в садочок. Ми забезпечуємо дітям харчування з 1 по 11 клас. Міський бюджет виділяє на це кошти. Також до пільгової категорії відносяться і діти учасників АТО.

Громадський Простір: Яка ситуація із житлом для ВПО у Чугуєві?

Нежид Наталія: З житлом є складнощі. Переселенці самі його знімають. Зростають і ціни. Соціального житла в нас немає. Є приміщення Міністерства оборони, які стоять пусті, але вони в дуже поганому стані. Проте це теж не міське.

Громадський Простір: Ми зараз знаходимося у культурному центрі “Іміджі”, який отримав фінансування для ремонтних робіт і закупівлі необхідної техніки. Завдяки такому проекту покращилася чи можливо взагалі розпочалася комунікація між ВПО та місцевою громадою…

Будинок культури м. Чугуїв

Нежид Наталія: Так. Хоча ремонт ще у 2013 році розпочався. З міського бюджету було виділено 550 тисяч, але оскільки зробили лише одну частину … а колектив Центру навіть своїми силами продовжував ремонт. Наверху ми можемо подивитися, там є виставковий зал, то самі керівники гуртків робили ремонти у кабінетах. Але справді, завдяки тому, що є такий проект і був зроблений цей прекрасний зал. І зроблений для того, щоб максимально інтегрувати переселенців в нашу громаду. Тут проходять і тренінги, семінари, різноманітні зустрічі. Окрім того, вони беруть участь у всіх наших міських заходах. Діти відвідують гуртки.

Громадський Простір: Інтеграція відбулася?

Нежид Наталія: Так. Навіть зараз завдяки цьому проекту в будинок культури знайшли чудового звукооператора серед вимушених переселенців. Всі спеціалісти, які хотіли працювати, всі працюють. Звичайно, у нас дуже багато пенсіонерів.

08

Громадський Простір: Чи активний у вас громадський сектор?

Нежид Наталія: Так. У нас дуже багато молоді задіяні у громадському середовищі. Є звісно такі, які є дуже активні та діючі, а є ситуативні.

Громадський Простір: Чи вплинула війна та криза на активність громадських організацій у Чугуєві?

Нежид Наталія: Звісно, коли відбулися ці події, то з’явилися нові громадські організації, волонтерські організації, які активно допомагають. У нас тут є військові частини, тому пішла співпраця із цими волонтерськими організаціями.

___________________________________

Загалом, в рамках проекту «Всебічна стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб та постраждалого населення в Україні», близько 70 будинків культури, бібліотек, загальноосвітніх і музичних шкіл, а також інших об‘єктів соціальної інфраструктури в шести регіонах України знову відчинили свої двері після ремонту, здійсненого МОМ за фінансування ЄС задля забезпечення потреб ВПО і місцевих громад у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Донецькій і Луганській (підконтрольні райони) областях. Детальніше про проект у Харківській області. 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще