ЩедрийВівторокNOW – весь світ разом на протидію пандемії

#ЩедрийВівторокNOW (#GivingTuesdayNOW) — це всесвітня ініціатива солідарності як відповідь на спалах коронавірусу. Цього року в усьому світі Щедрий Вівторок відбуватиметься не тільки в грудні, але й ...

Слайдер ГП, NEWWW(64)

Громадський Простір

#ЩедрийВівторокNOW (#GivingTuesdayNOW) — це всесвітня ініціатива солідарності як відповідь на спалах коронавірусу. Цього року в усьому світі Щедрий Вівторок відбуватиметься не тільки в грудні, але й 5 травня.

Україна також приєднується та підтримує надзвичайний день добрих справ. За словами організаторів, 5 травня має стати днем єднання у боротьбі з СOVID-19. Сьогодні увесь світ разом у протидії  — бізнес, громадські організації, суспільство, держава. Детальніше про ініціативу та можливість приєднатися до неї — на сайті  Щедрого Вівторка.

Якими є глобальний та український аспекти світової акції щедрості, чого очікують організатори події в Україні — знайомтеся у цьому матеріалі. 

Щедрий вівторок

Серед українських організацій, які вже відгукнулися на ініціативу 

  • Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна —  організовує безкоштовні просвітницькі та підтримуючі онлайн-вебінари та консультації  від психологів, психотерапевтів, педагогів організації та зовнішніх експертів у сфері прав дітей
  •  Український Форум Благодійників створив Карту Благодійності 2.0 для візуалізації благодійних ініціатив у відповідь на COVID-19;
  •  Благодійний фонд «Шпиталь Шептицького» розгортає благодійну програму COVчег, яка має на меті підтримку людей, які  які потребують медичного огляду та консультуванням в умовах поширення COVID-19 на виїзді; 
  • ЛМБФ «Сестри Даліли» проводить збір коштів на термінові потреби лікарень Львівщини проти COVID-19;
  •  Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд «ЗЛАГОДА» організував ініціативу з пошиття масок для тих, хто цього потребує, та багато інших ініціатив, які планують допомагати дітям, медикам, літнім людям та робити інші корисні справи. Більше дізнатися про тих, хто приєднався до українського Щедрого Вівторка можна за посиланням

Робиш добрі справи? Розкажи про це 5 травня у соціальних мережах з поміткою #ЩедрийВівторокNOW. 

Щедрий вівторок світ

Щедрий вівторок: глобальний аспект

Щедрий Вівторок був започаткований у 2012 році як проста ідея: день, який має спонукати людей творити добро — йдеться на міжнародному координуючому сайті GivingTuesday.

день, який має спонукати людей творити добро

 За останні сім років ця ініціатива переросла у глобальний рух, який надихає сотні мільйонів людей на те, щоб дарувати, співпрацювати та відзначати великодушність.

Незалежно від того — йдеться просто про те, щоб змусити когось посміхнутися, допомогти сусідові чи незнайомцю, чи посприяти тим, до кого ми небайдужі, або подарувати частину того, що ми маємо тим, хто потребує нашої допомоги — кожен вчинок щедрості має значення, і кожен може щось дати цьому світу. 

В епоху глобальної кризи та роз’єднання нам потрібні нові ритуали, щоб з’єднувати нас — так організатори глобальної ініціативи пояснюють її значення. Вони вважають, що щедрість призводить до більшої участі громадян та інших соціальних форм поведінки.

Місія Щедрого Вівторка — створити більш справедливий і щедрий світ

І це справді працює. До прикладу,  аналіз даних GivingTuesday свідчить, що в США онлайн-пожертви на GivingTuesday збільшилося з 400 мільйонів доларів у 2018 році до 511 мільйонів доларів у 2019-му. Крім того, GivingTuesday оцінює загальні пожертви онлайн та офлайн у $ 1,97 млрд.

Окрім грошових пожертвувань, по всьому світу люди залучались на підтримку проблем, які їх хвилюють, волонтерили, чинили незліченну кількість доброти і демонстрували щедрість, віддаючи свій голос, час, гроші і продукти.

Глобальна загроза як COVID-19 вражає не тільки хворих. Така пандемія торкається кожної людини на планеті, і це дає можливість зібратися разом як глобальне співтовариство.

Разом ми покажемо нашу підтримку працівникам на передовій, неоспіваним героям та локальним організаціям, які допомагають нашим найвразливішим громадам у всьому світі. Позначте свою активність в календарі на 5 травня 2020 року та приготуйтеся до найепічнішого #GivingTuesday“, — закликають організатори глобальної ініціативи. 

Серед ідей добрих справ, які пропонується виконати — подякувати неочікуваним героям, лікарям, працівникам продуктових магазинів, поштовим перевізникам, службі охорони, працівникам у сфері санітарії тощо, які продовжують працювати з ризиком для власного здоров’я; хто допомагає літнім людям із закупками продуктів чи ліків тощо.

woman-wearing-mask-in-supermarket-3962289

“Від покупок продуктів для людей похилого віку до доставки їжі або прозиції безкоштовних занять в Інтернеті, доброзичливість під час пандемії коронавірусу додає моментів радості у світі, переповненому тривогою. Допоможіть нам зібрати ці історії!, — закликають організатори на сторінці GivingTuesday у фейсбуці, де також можна прочитати про інші ідеї для проявів доброти.

“Оскільки ризик смерті від COVID-19 зростає з віком, то члени родини та друзі обмежені у відвідуванні людей похилого віку, — нагадують організатори події. — Але ця нова практика  дистанціювання — зменшення фізичної близькості з іншими — може спричинити епідемію самотності.

- Придумайте кілька маленьких способів, як ви можете підбадьорити старшу людину, яку ви знаєте (або ту, яку не знаєте). Дзвінок або відеочат. Маєте талант? плануйте віртуальний перформанс”. 

Серця у вікні та послання добра сусідам — ці та інші невеличкі швидкі ідеї можна знайти тут

Ще кілька ідей із інших країн: 

Щедрий Вівторок: український вимір

Щедрий вівторок-1

#ЩедрийВівторок в Україні вперше відбувся 27 листопада 2018 року. Ми стали 154 країною, яка долучилась до #GivingTuesday. Всеукраїнський день добрих справ став можливий завдяки ініціативній групі у складі Zagoriy Foundation, Благодійного фонду «Таблеточки», «Клубу Добродіїв», а також Українського форуму благодійників.

У 2019 році було зареєстровано понад 650 активностей у 223 населених пунктах України.

разом ми сильніші

Любов Раїнчук, координаторка проекту, у коментарі Громадському Простору розповідає:

people_int(5) 

#GivingTuesdayNOW — це всесвітня ініціатива солідарності як відповідь на пандемію. Україна також приєднується та підтримує день добрих справ і оголосила #ЩедрийВівторокNOW. Тож основна мета —  не розділяти ініціативи за категоріями або бенефіціарами на ті, що робить бізнес і організації, на великі та маленькі, а показати, що ми всі в цьому разом. І разом ми сильніші”.

“Ми багато всього напланували та робимо це вже, — ділиться Любов. — Кожен понеділок у нас виходить Календар добрих справ. Там ми пишемо про цікаві способи допомогти та приєднатися до благодійності. Щоб потрапити в наш календар і на глобальну карту добра, ми збираємо інформацію про активності та пишемо про них.

Також провели конкурс мінігрантів та вже визначили переможців. Тепер вже чекаємо на реалізацію їхніх проектів.

А 5 травня, у сам #ЩедрийВівторокNOW, ми запускаємо флешмоб “РАЗОМ МИ”. Для участі 5 травня зробіть допис у соціальних мережах, згадайте нас і напишіть про те, що ми зараз робимо всі разом”. 

“Зараз немає розділення на “українські активності” чи якісь інші, — говорить Любов Раїнчук про український фокус події — Найголовніше, що відрізняє #ЩедрийВівторокNOW — це те, що весь світ зараз разом. Усі країни консолідували сили та допомагають. Тож приєднуйтесь і ви до світового руху”. 

***

“Фандрейзинг не був простою задачею і в докризові часи. У часи ж пандемії — це справжній виклик, — розповідає Поліна Нюхіна, директорка Українського форуму благодійників.— Здається, варто надихатися міжнародними прикладами, адже цей виклик постав перед цілим світом, і Україна наразі точно не сама”.

people_int(6)

“УФБ радить розпочати з огляду, який зробили колеги з WINGS (міжнародна мережа грантодавців). На цій сторінці зібрані посилання на ініціативи ОГС  з усіх куточків світу. Українським досвідом фандрейзингу можа надихнутися на Карті благодійності 2.0 Просто поставте фільтр «збір коштів» та «неприбуткова організація», і надихайтеся проектами колег”, — говорить Поліна Нюхіна.
 
***
 
“Весь світ — одна команда, — вірить Марія Артеменко, засновниця і керівниця БФ «Клуб Добродіїв», — Об’єднавшись, ми маємо допомогти людям і планеті пережити цю кризу.

people_int(4)

Мені здається, що це очевидно, ми або викарабкаємося з неї всі разом, або ж так само разом підемо на дно. Теорія альтруїзму каже про те, що всі ми одне ціле, одна енергія, а це означає, що якщо комусь боляче і погано, то це стосується кожного з нас.

Тож долучайтеся до ЩедрогоВівторкаNOW! Робіть добро і пам‘ятайте, що не існує маленької чи великої допомоги. Вона або є, або її немає. Допомагати може кожен!”

 

Організатори наголошують: взяти участь у Щедрому Вівторку може кожен — представники бізнесу та благодійних організацій, школи й університети, магазини та кафе. Жодних вимог або обмежень щодо добрих справ!

Короткі поради щодо планування своєї участі у #GivingTuesdayNow

  • Почніть вже сьогодні, оголосивши про свою участь
  • Ознайомтесь із ресурсами та активностями за хештегами
  • Подумайте про свої способи долучитись
  • Використовуйте #GivingTuesdayNow, аби підтримати свою ідею/ініціативу
  • Створіть план того, що відрізняє ваш внесок
  • Продумайте, чому хтось має підтримати саме вас?
  • #GivingTuesdayNow — це не лише про збір коштів
  • Ретельно пропишіть контент-план (навіть якщо це 1-2 пости)
  • Візуалізація — вирішує

Ваша кампанія #GivingTuesdayNow має бути простою та влучною. Пам’ятайте, що всі впливають. Цей глобальний день об’єднає світ і доведе, що ми разом —  сила. 


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків

Простір, де вас вислухають, творить умови для зцілення: Франческо Ардженіо Бенаройо про досвід допомоги українцям

Репортажно з Алеї ГО «Згуртованість»: у Києві відбувся #РазомДіємо Фест