С. Петухов: політика щодо внутрішньо переміщених осіб – це не політика для того, щоб сподобатися Європі

Сергій Петухов, заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції, розповів у коментарі Громадському простору про те, які ініціативи впроваджує держава, аби полегшити життя своїх громадян, ...

-e1447859173500

Любов Єремічева

Сергій Петухов, заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції, розповів у коментарі Громадському простору про те, які ініціативи впроваджує держава, аби полегшити життя своїх громадян, які змушені були залишити свої домівки і шукати кращої долі на нових місцях.

Г.П. Яка мала би бути політика держави по відношенню до внутрішніх переселенців, щоб “сподобатися” Європі і що Україна для цього робить? 

Сергій: Дивіться, політика щодо внутрішньо переміщених осіб – це не політика для того, щоб сподобатися Європі, це півтора мільйони наших громадян, які об’єктивно опинилися в ситуації, про яку вони навіть не могли думати. Насправді, це не є суто відповідальністю Міністерства юстиції, це питання, якими опікується Міністерство соціальної політики. Міністерство юстиції, зі свого боку, намагається якомога більше спростити життя цих людей в тих питаннях, які стосуються нашої компетенції.

Г.П. Щось вже вдалося?

Сергій: Насправді, всі загальні речі, які ми робимо, спрощують життя як і всім нашим громадянам, так і громадянам, які є внутрішньо переміщеними. Ми переносимо багато сервісів онлайн. Тобто незалежно від того, де ти знаходишся, ти можеш їх отримати. Ми зробили електронну процедуру запису, наприклад, про реєстрацію шлюбу, – тобто так само внутрішньо переміщені люди, зробивши один раз онлайн-заяву, потім ти один раз приходиш і реєструєш шлюб. Насправді, більшість наших ініціатив спрощують життя всім громадянам і, зокрема, це є позитивно для внутрішньо переміщених осіб. Те, що стосується специфічно їх, це зокрема реєстрація актів цивільного стану. Законопроект, який ми розробляли – ми є, скажімо так, ініціаторами його в уряді, має спростити життя для цих людей – якщо вони залишаються на окупованих територіях, чи переміщаються, тому що, наприклад, людина, яка виїхала з Луганська до родичів у Вінниці – їй незручно їздити до суду в Луганську область, який визначений як той, який може розглядати справи про народження. Їй це зручніше зробити у Вінниці. Тому саме цей законопроект, зокрема, і їм спростить життя, тому що там, де вони приїхали, в тому місті, де вони живуть, вони зможуть легалізувати дитину, народжену на окупованій території.

Г.П. Чи є якась консультативна лінія, де внутрішній переселенець, може отримати пораду від Міністерства юстиції – наприклад, що йому робити із процедурами?

Сергій: Є гаряча лінія Міністерства юстиції і Урядовий контактний центр, де їх спрямовують за певними питаннями, тому що люди не завжди можуть визначитися – що саме, яке міністерство чи відомство, чи орган, відповідальний за це… Важливіша ініціатива, яку ми точно зробили і вона вже має позитивний результат, – це наша мережа безкоштовних центрів надання вторинної допомоги, для переміщених осіб ми надаємо і первинну допомогу. Тобто ці центри вже надають внутрішньо переміщеним особам консультації.

Г.П. Вони існують при управліннях юстиції?

Сергій: Ні, їх більше 130 по всій Україні, вони не пов’язані з управліннями юстиції, вони  навіть є і в маленьких районних центрах  – це не лише великі обласні центри. Там вас можуть проконсультувати, як отримати цю довідку, якщо часом видає проблеми, чи якщо вам відмовляють, можуть надати допомогу для судового порядку чи адміністративного порядку оскарження у відмові.

Довідково:

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще