Потужна дія Варти Євромайдану в Берліні
Європейський Простір весь цей час відстежував активності на підтримку Євромайдану, яких було справді багато, весь світ жив і продовжує жити Україною. Погодьтеся, якою потужною є підтримка української ...
Додано:
Prostir.Ua
Європейський Простір весь цей час відстежував активності на підтримку Євромайдану, яких було справді багато, весь світ жив і продовжує жити Україною. Погодьтеся, якою потужною є підтримка української діаспори, що не просто спостерігає за подіями, а креативом, реальними справами приковує увагу міжнародної спільноти до подій в Україні і допомагає Майдану. Як саме діють українці Німеччини нам розповіла Наталія Шапелер, політолог, співзасновниця ініціативи «Варта Євромайдану в Берліні».
Коли і за яких обставин зародилась ідея Ваших активностей?
Українці Берліну разом з правозахисниками починаючи з листопада 2013 р. ведуть постійну роботу в Берліні щодо подій на Майдані та в Україні. Ідея згуртувати наші зусилля в рамках ініціативи та залучити більшу кількість небайдужих людей до нашої діяльності виникла в ході проведення акцій в Берліні та з огляду на те, що на той час (листопад-грудень) інформація в німецьких медіа була досить обмеженою – як в якості, так і в кількості.
Будучи в постійному контакті з нашими родинами та друзям в Україні нашою метою було стати голосом українців, донести їхні прагнення і настрої, даючи інформацію з перших рук.
У рамках ініціативи, і на основі поточних викликів та завдань, були створені робочі групи. Зараз основна наша робота полягає в:
• несенні Варти/постійного пікету волонтерами нашої ініціативи, спочатку біля українського, а тепер біля російського посольства. Це дає можливість прямого контакту з Берлінцями і гостями міста для того, щоб всі, хто мають питання стосовно останніх подій в Україні, мали можливість задати їх напряму українцям в Берліні. Ця варта як і інші напрямки нашої волонтерської роботи – прояв нашої солідарності з українцями.
• організації демонстрацій та інших масових заходів з метою висловлення нашої громадської позиції щодо подій в Україні та солідарності зі всіма тими в Україні, хто відстоює право громадянина на самовизначення і демократичний розвиток їхньої держави. Під “нашої” ми маємо на увазі всіх тих, кому не байдужа доля України, напрямок її розвитку, ситуація з правами людей і т.д.;
• Інформативній та роз´яснювальній роботі, яка включає в себе: спілкування з пресою, інтерв´ю, проведення прес-конференцій, написання прес-релізів, участь волонтерів ініціативи, які володіють відповідною експертизою, в подіумних дискусіях; огляд/аналіз преси в Німеччині та написання спростувань/петицій щодо поданої інформації, у випадку, якщо виявлено маніпулювання фактами чи інформація неправдива і т.д.
• Роботі з пораненими, що прибули до Німеччини на лікування: моральна і технічна допомога пораненим;
• Правозахисній та антикорупційній роботі;
• Зборі коштів для сімей загиблих, потреб поранених, що знаходяться на лікуванні в Берліні;
• І останній, але теж дуже важливий, пункт роботи: Ведення Блогу Варти Євромайдану Берліну www.euromaidanberlin.wordpress.com
Яка атмосфера щодо подій в Україні існує зокрема в Берліні (як вона змінювалася)
Берлін – це місто, де поряд існує традиційне і альтернативне, місто багатонаціональне і дуже активне, як в культурному так і політичному плані. І це, звичайно, впливає на поінформованість населення, на їхню відкритість, здатність сприймати і аналізувати.
Тому тема подій в Україні мала своє місце в інформаційному просторі, хоч на початку і досить маленьке, периферійне, а сама інформація отримувалася від журналістів, які здебільшого висвітлювали події, знаходячись у Варшаві чи Москві. Ця ситуація змінилася в ході ескалації конфлікту в Києві.
У Берліні проживає майже 9 000 українців. Для багатьох Рубікон було перейдено після того, як загинули перші люди на Майдані. Тому і наші демонстрації стали мати більш масовий характер, збільшилася кількість людей, які висловлювали бажання діяти, щоб допомогти людям на Майдані.
За останні два місяці, в Берліні відбулося близько 40 різноманітних заходів по подіям в Україні.
Це свідчить про небайдужість до того, що відбувається в нашій державі, про бажання розібратися і зрозуміти. Але це зовсім не означає, що розуміння того, що відбувається, є загальним, а інтерес присутній на всіх рівнях в суспільстві. Це було б неправильне трактування. Крім того, не можна ігнорувати широку пропагандистську роботу, яка ведеться Росією також в Німеччині і в Берліні зокрема.
Що Вам вдалося вже зреалізувати?
З листопада 2013 р. було організовано більше ніж 20 демонстрацій; були підготовлені листи до Уряду Німеччини; відбувся ряд консультаційних зустрічей з депутатами Бундестагу; ми ведемо Блог Варти Євромайдану Берліну, де намагаємось представити диференційовану позицію щодо подій на Майдані і ситуації в Україні, в цілому, німецькою та англійською мовами; наші волонтери беруть участь в перекладі матеріалів з української на німецьку мову; ми відповідаємо на постійні запити преси та даємо інтервʾю; наші волонтери опікуються пораненими, що прибули до Берліна на лікування, відвідують їх регулярно, здійснюють переклад як усний так і необхідної медичної документації.
Ми брали участь в подіумних дискусіях щодо подій в Україні, що були організовані Deutsche Welle (TV), Heinrich Böll Stiftung, MitOst Verein, Університетом Берліну і.т.д..
Нами було підготовлено та подано три заяви на відкриття кримінальних справ проти Deutsche Bank за їхню співпрацю та допомогу у відмиванні коштів банку Олександра Януковича.
Ми брали участь у підготовці прес-конференцій Euromaidan SOS в Берліні.
Наш останній захід – це благодійний концерт «Берлін для Майдану», а наш наступний – це організація спільно з Міжнародним фондом “Відродження” в Україні, Київськими діалогами та Фондом Шварцкопф в Берліні подіумної дискусії, що відбудеться на початку квітня.
Роботи дуже багато. Але не вистачає ресурсів, бо все це здійснюється волонтерами, які, окрім участі в нашій ініціативі, працюють на повний день в інших місцях або навчаються в Університетах.
Ваш останній захід відбувся цієї неділі – розкажіть про нього детальніше
23 березня в Берліні в студії «Я» театру ім. Горького відбувся благодійний концерт за участі таких митців як Володимир Камінер (з музичним супроводом від RotFront), Катя Петровська, Юрій Гуржи, Даніель Кан, Мартін Хʾюн, Марина Френк, Володимир Сергієнко, Світлана Кундіш, Саша Лурʾє, а ля Тріо (á la Trio),(Ілля Алабужев), Вернеса Бербо.
Цей захід, організатором якого виступала Варта Євромайдану Берліну, – вияв нашої безмежної солідарності з пораненими та сімʾями загиблих під час подій на Майдані. Для всіх учасників і організаторів концерту важливо було показати свою небайдужість щодо переломного етапу в Україні. Це було сформульовано наступним чином в оголошенні концерту:
«Ми не будемо бездіяльно спостерігати, лише через те, що ситуація в країні здається незрозумілою на перший погляд. Ми не дозволимо вішати на нас ярлики і використовувати нас будь-якими політичними силами. Ми збираємо пожертви для людей. Для жертв катувань і насилля під час подій на Майдані. Для сімей загиблих»
Це мабуть тому, що Майдан – це не лише площа в серці української столиці. Майдан – це всі ми, кому не байдуже, що відбувається в Україні. Треба сказати, що події в Україні зробили нас ближчими один одному. Ми, українці, що проживають в Берліні, а також представники інших національностей, висловлюємо нашу солідарність жителям України, які потребують нашої підтримки зараз як ніколи. І цей концерт, як я вже сказала вище, і був одним із способів донести цей месидж.
Люди, Вартові Євромайдану, – хто вони?
Ми намагаємося охопити якомога широку публіку. Це стосується як волонтерів нашої ініціативи так і жителів Берліна, тому наша діяльність і є такою різноманітною. Не для всіх формат демонстрації є прийнятним. Але ці люди щиро допомагають пораненим, читаючи в лікарні тому, хто в комі. За власною ініціативою наша волонтерка виготовила алею памʾяті з рамок загиблих під посольством України, щоб кожен, хто проходить вулицею, міг хоч на секунду, дивлячись в ці світлі обличчя, збагнути всю трагічність того, що відбувається в 2х годинах перельоту з Берліна.
Також наш благодійний концерт, дякуючи свівпраці зі Студією «Я» театра ім. Максима Горького та за участі російськомовних митців, які мають велику кількість фанів серед емігрантів з Росії, мав неабиякий резонанс і спричинив велику та неоднозначну дискусію як в Інтернеті так і поза ним. Бо уявлення про те, що в Києві «бандери, фашисти, екстремісти», а Росія історично має права щодо Украни, існує не лише у жителів Росії.
Ці міфи поширюються і за кордонами РФ. Тому роботи, як я вже сказала, дуже і дуже багато.