Поліція Луганщини: Ми уже всі пройшли “люстрацію”, коли виїхали сюди, залишилися без житла

У місті Сєвєродонецьк практично "з нуля" почало функціонувати Головне управління Національної поліції в Луганській області. Коли розпочалася війна на Сході України, більше 2 тисяч працівників міліції ...

Сєвєродонецьк

Галина Жовтко

У місті Сєвєродонецьк практично “з нуля” почало функціонувати Головне управління Національної поліції в Луганській області. Коли розпочалася війна на Сході України, більше 2 тисяч працівників міліції переїхали  на підконтрольну територію.  Більшість з них ВПО, які продовжують свою службу тут, в Сєвєродонецьку.

Поки немає достатньо приміщень, щоб нормально функціонувати, тому робота ведеться у будівлі ІВС (Ізолятор), яка була здана перед початком АТО.

Про це розповів журналістам та депутатам, членам міжфракційного об’єднання ‪‎ЄвроОптимісти‬, які відвідали Сєвєродонецьк, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Луганській області, полковник поліції, начальник кримінальної поліції області, Радак Віктор Олексійович. 

???????????????????????????????

Сєвєродонецьк

міліція

“Ми повинні ще займати частину будівлі у Сєвєродонецькому відділенні поліції та орендуємо зараз будівлю, яку займало УБОЗ (авт. – Управління по боротьбі з організованою злочинністю), у зв’язку з тим, що їх реформували. Це невеличка будівля. Переїхали не всі. Близько двох тисяч чоловік переїхало тільки на цю територію. А значна частина залишилася, на жаль, там. Нас було близько 10 тисяч, тисяч 6 співробітників залишилося там, на тій території”. 

Сєвєродонецьк

Співробітники-переселенці знімають за власні кошти житло, а дехто, хто тільки перевівся сюди працювати, навіть живе в кабінетах. 

поліція

Начальник живе у своєму кабінеті

А житло дуже дороге, щоб знімати тут для працівників поліції

“У нас які були проблеми – повністю не виплачувалися так звані АТОшні виплати. На даний момент Кабінет Міністрів вніс зміни. Я не знаю з яких причин, але чомусь національну поліцію не включили у склад учасників проведення антитерористичної операції. На даний момент це вже виправлено. Були там депутатські запити, бо ряд депутатів виходили на начальників національної поліції і готували запити, тому швидко це було врегульовано. Це перше питання. Знаю, що зараз розглядається питання, ми також ходили із пропозицією у Верховну Раду, щоб  розглянути питання про компенсацію працівникам поліції, у нас тут приблизно 3 тисячі знаходяться тих, хто виїхав з Луганська, знаходяться тут. А житло дуже дороге, щоб знімати тут для працівників поліції. Від двох до п’яти тисяч гривень, в залежності від умов та всього іншого. При заробітній платі від чотирьох до шести тисяч … половину віддати на житло, то це дуже дорого. Тому є пропозиція, щоб нам якось компенсували ці витрати. А про матеріальне забезпечення, транспорт я вже не говорю”,Радак В.О.

Ми уже всі пройшли “люстрацію”, коли виїхали сюди

За словами заступника начальника Головного управління Національної поліції в Луганській області, поки немає даних щодо того, коли відбудеться переатестація, але своєрідну перевірку працівники, які працюють тут, уже пройшли:

“Ми уже всі пройшли “люстрацію”, коли виїхали сюди, залишилися без житла, без всього іншого. Багато співробітників, які залишилися… І ви всі знаєте, наше житло, яке знаходиться там,  воно фактично розграбоване, захоплене. У мене родичі були там, але на даний момент я вивіз, бо вони були у полоні, але вже зараз знаходяться на цій території. У багатьох, на жаль… це біда, вони знаходяться ще там. Бо житло, приїхати сюди у небуття – це біда. Сім’ї співробітників повиїжджали, це близька сім’я – дружина, діти. Брати, сестри.. в деяких залишилися там”.

Присягу приймають один раз у житті, а вони, я думаю, “тимчасові люди” там

За його словами, більша частина, уже колишніх, співробітників залишилися там, на окупованій території: “У нас ведеться облік. Вони внесені у так звані списки – ви можете їх подивитися на сайті Миротворець та інших сайтах. Багато хто служить там. Вони зрадили нас, зрадили своїй Батьківщині … присягу приймають один раз у житті, а вони, я думаю, “тимчасові люди” там. Агресор теж не любить зрадників“. 

Сєвєродонецьк

 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще

Команда ГО "Креативний простір Креденц": молодь має бути дотична до відбудови