Озбройтеся правдою: пам’ятаємо про Г. Гонгадзе

Вчора, 16 вересня, в день зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, вже традиційно медійники, громадські активісти та всі небайдужі громадяни в Україні та світі вшановували його пам'ять, а разом із ним ...

День пам'яті Георгія Гонгадзе

Громадський Простір

Вчора, 16 вересня, в день зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, вже традиційно медійники, громадські активісти та всі небайдужі громадяни в Україні та світі вшановували його пам’ять, а разом із ним і усіх журналістів, які стали жертвами за власні переконання і бажання доносити правду за часи незалежності України. Різноманітні акції солідарності об’єдналися під гаслом  “Озбройтеся правдою”.

Дякую за пам’ять“, – відреагувала у себе на сторінці Мирослава Гонгадзе, поширюючи фотографії з акції солідарності на Майдані, де люди згадували Георгія і багатьох інших постраждалих журналістів із запаленими свічками та хвилиною мовчання. Тут, на Майдані Гідності, також прозвучав сумний і довгий перелік усіх загиблих журналістів за часи незалежності.

День пам'яті Георгія Гонгадзе

15 років тому сьогодні була субота. Я прокинулась рано, треба було збиратись на конференцію в Пущі. День був гарний, вирішила взяти з собою дітей. Він ще спав, поки я збирала дітей. Перед виходом я його розбудила, щоб попрощатись. Він прокинувся і сказав, що ми не підемо поки він не проведе з дітьми урок англійської і грузинської. Діти нили, бо налаштувалися іти. Але він настояв. Ми вийшли лише через годину і домовившись, що повернемось десь біля 10. Коли ми повернутись , двері в квартиру були зачинені, він ніколи не повернувся додому…… Є дні , які пам’ятаєш по хвилинах, сьогодні, 15 річної давнини, саме такий день. Серце розривається“, – поділилась у фейсбуці журналістка Мирослава Гонгадзе. 

Gongadze

Мені здається, що Гонгадзе – це був такий прецедент, за яким українці жахнулися, і аж до розстрілів на Майдані такого жахіття не дозволяла навіть влада. Тобто це була жорстока розправа, жорстока розправа з правдою. Натомість люди, журналісти в тому числі, зрозуміли, що ця форма залякування, вона є лише залякуванням, а не… Тому що одну людину вбив, а не вбив проект, який він заснував, і він став зараз головним інформаційним порталом України. Тобто так чи інакше, ця справа діє, живе. А щодо того, як журналісти себе почувають після війни і Майдану – набагато сильнішими стали теж у системі відстоювання своїх прав, подавання до суду, скажімо так. Тобто працює вже не тільки кругова порука влади, а й певна солідарність журналістів і відповідальність перед судами тощо”, – говорить учасник акції солідарності в Києві Роман Кабачій (ІМІ).

Роман Кабачій

Ми також закликаємо зробити все необхідне, щоби встановити замовників убивства Гонгадзе, щоб усіх винних, причетних до цього злочину, було нарешті покарано – у тому числі, правоохоронців, які всіляко заважали проведенню розслідування. Жодні ритуали з покладенням квітів не замінять ефективних і ретельних розслідувань“, – йдеться у зверненні, підписаному Інститутом масової інформації, ГО “Телекритика”, ГО “Центр UA”, Незалежною медіа-профспілкою та Національною спілкою журналістів України.

У цьому ж зверненні медійна спільнота відзначає: “2014-й рік став найбільш трагічним для журналістики за всі роки української незалежності. Під час протистояння злочинної влади Януковича Майдану, а потім – і російської агресії та дій сепаратистів у Криму та на сході України журналісти постійно ставали жертвами агресії та насилля, аж до вбивств. Однак, жодного агресора, що нападав та стріляв у журналістів на Майдані, досі не було покарано.

У 2015 році ситуація із розслідуваннями не покращилася –  за даними ГПУ, за перше півріччя 2015 року, тільки три справи, пов’язані з перешкоджанням журналістській діяльності дійшли до суду – хоча самих випадків нападів було у десятки разів більше (36 побиттів за 8 місяців)“.

День пам'яті Георгія Гонгадзе

 

День пам'яті Георгія Гонгадзе

Варто додати, що за сім місяців 2015 року ІМІ зафіксував один випадок убивства журналіста, 30 – побиття та нападів на журналістів, 39 – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 9 випадків цензури. 

“12-й, 13-й, а також 2008, роки правління Януковича, то може більш безпечно, але на сьогодні якість журналістики все одно не досягає тієї, якою вона має бути у вільній і розвинутій країні, де панують демократичні цінності. Тому що у журналістів є залежність від власників медіа, більшості у крупних. Великі ЗМІ належать якимось власникам, вони впливають на контент журналістський, і, звичайно, роботу журналістів. Може фізична небезпека на сьогодні загрожує загалом тим журналістам, які працюють у зоні бойових дій, військового конфлікту, так званої антитерористичної операції, але іншим журналістам, які працюють у містах, загрожує небезпека перешкоджання їхнім правам, їхній діяльності, звільнення за непокору якусь, за намагання сказати те, що не хочуть почути власники, тому погрожують – якісь можуть бути штрафні санкції, звільнення – така небезпека. Ринок журналістської праці  насичений і є молоді фахівці, які можливо можуть замінити тих людей, які хочуть працювати. Тому така небезпека на сьогодні в журналістському середовищі – небезпека свободі слова. А сьогодні я тут, тому що Гонгадзе на сьогодні є символом. Звичайно, щойно перерахували список журналістів, які загинули, але Гонгадзе став якимось символом, це якась така точка, від якої маємо всі відштовхуватися і пам’ятати про це“, – коментує ситуацію у медіа-середовищі та стан безпеки журналістів учасниця акції солідарності на Майдані Ольга Падірякова (УНІАН).

День пам'яті Георгія Гонгадзе

 

День пам'яті Георгія Гонгадзе

 

День пам'яті Георгія Гонгадзе

 

Завершився мітинг “Озбройтеся правдою” виконанням гімну України.

___________________________________________________________________

День пам’яті Георгія Гонгадзе та всіх загиблих українських журналістів пройшов у різних містах України та закордоном.

Івано-Франківськ

“Озбройтеся правдою”. У Франівську журналісти вшанували пам’ять Георгія Гонгадзе (ФОТО…

Posted by Репортер on 16 вересня 2015 р.

 

Львів

Маріуполь


Донецький національний університет, Вінниця

Вже 15 років минуло зі дня смерті українського журналіста Георгія Гонгазде. 16 вересня у Вінниці його колеги та студенти…

Posted by Донецкий национальный университет on 17 вересня 2015 р.

Чернівці

У Чернівцях вшанували пам’ять #Гонгадзе та інших загиблих журналістів…

Posted by Vididoua Poglyad on 16 вересня 2015 р.

Херсон

Миколаїв

Николаевцы почтили память погибших журналистов Горожане зажгли свечи в их память и выложили надпись “Вооружись правдой” #журналист #память #гонгадзе #акция #свечаhttp://www.0512.com.ua/news/963941

Posted by 0512.com.ua – сайт города Николаева on 17 вересня 2015 р.

 

Ужгород

Хмельницький

Харків

Луцьк

  Прага

США, Стенфордський Університет

В этот день 15 лет назад пропал украинский журналист Георгий Гонгадзе. По злой воле людей, которые поставили политически…

Posted by Oleksandr Akymenko on 15 вересня 2015 р.

 

Автор: Любов Єремічева, Галина Жовтко


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще