Об’єднання навколо ідеї безкорисної допомоги стало визначальним у бажанні створити «Центр активних глухівчан»

Саме об’єднання навколо ідеї безкорисної допомоги, важливості спільної праці, залучення кожного задля відродження міста, регіону, держави, стало визначальним у бажанні створити громадську ...

Центр активних глухівчан

Громадський Простір

Саме об’єднання навколо ідеї безкорисної допомоги, важливості спільної праці, залучення кожного задля відродження міста, регіону, держави, стало визначальним у бажанні створити громадську організацію «Центр активних глухівчан», – розповіла  Громадському Простору про новостворену ГО волонтерка Люсьєна Шум. Активісти «Центру активних глухівчан» спочатку були просто учасниками ініціативної групи, яка допомагала армії. Згодом, за ініціативи Мішеля Терещенка, у квітні 2015 організація була офіційно зареєстрована.

Громадський Простір: Як постала ідея організуватись? З чого почалась активізація небайдужих Глухова? 

Л.ШумЛюсьєна Шум: ГО «Центр активних глухівчан» утворилася навесні 2015 р. Виявився кістяк активних мешканців, які хотіли щось робити на благо міста. Революція Гідності безсумнівно сильно вплинула на думки людей. Зазвичай пасивні мешканці, які апатично існували при владі партії регіонів,  почали активізуватись та підтримали всеукраїнський волонтерський рух на підтримку армії. Це стало рушійним поштовхом у формалізації організації. Саме об’єднання навколо ідеї безкорисної допомоги, важливості спільної праці, залучення кожного задля відродження міста, регіону, держави, стало визначальним у бажанні створити громадську організацію та здійснювати громадський вплив на розвиток міста.

Головним видом діяльності на початку стала допомога мобілізованим глухівчанам, а саме  плетіння маскувальних сіток, пошиття одягу, збір матеріальної допомоги. На даний момент були сплетені та відправлені в зону АТО вже 140 сіток.  Сировину (шпагат) для цього нам надав Глухівський завод з переробки льону та конопель. Приміщення для плетіння сіток (гараж) на безоплатній основі надала Дослідна станція луб’яних культур. Оскільки основу під сітки доводилося купувати за свої гроші, ми почали приймати вторсировину від населення (скло, пластикові пляшки, кришки, батарейки) та здавати переробникам. На отриманні кошти ми купуємо основу під сітки. Також кілька разів організовували акції з прибирання місцевого озера від сміття. Влітку ми плели сітки кожен день. Нам допомагали школярі, студенти, мами з дітьми. Задля пропагування нашої діяльності ми плели сітку прямо на центральній вулиці нашого міста, щоб всі охочі могли долучитися. Взимку стало складніше, оскільки гараж не опалюється, холодно…

Центр активних глухівчан

Далі ми вирішили пропагувати здоровий спосіб життя через велопробіги. Зібрали гроші для приймального відділення місцевої лікарні. Долучилися до проведення медичної акції «Крок до життя» з раннього виявлення онкологічних захворювань. До того ж, учасники організації постійно відвідували сесії міської ради, де намагались здійснювати громадський контроль. Нещодавно активістку організації Олену Демішеву нагородили медаллю “За відродження України” за вагомий внесок у волонтерську діяльність. 

Центр активних глухівчан

«Головна нагорода для нас – це коли повертаються хлопці з АТО, дякують і розповідають, наскільки важливою для них є наша допомога» – Ірина Гайдук, директорка організації. 

Громадський Простір: Для кожної території є свої болючі теми, які не вирішуються роками. Що це у вашому випадку?

Люсьєна Шум: Найболючішим питанням для Глухова є відсутність роботи. У Глухові є потужна освітня база у складі Національного педагогічного університету, агротехнічного інституту, професійно-педагогічного коледжу, медичного училища та професійного ліцею. Але, на жаль, студентам ніде працювати після закінчення навчання. Раніше Глухів був досить промислово розвиненим містом з кількома потужними підприємствами, але майже всі вони були закриті та розпродані на металобрухт. Тому зараз найважливішим питанням є саме забезпечення робочими місцями.

Громадський Простір: Розуміємо, що ви молода організація – але все ж, чи Ви уже думали над стратегічними напрямками роботи?

Люсьєна Шум: Після активного літа прийшла дещо пасивна зима. З огляду також на припинення активних дій у зоні АТО, почали з’являтись думки щодо подальших видів діяльності. Думаємо, що будемо розвивати свою діяльність в екологічному напрямку, також продовжувати активізовувати громаду міста та вести просвітницьку діяльність у галузі громадянської освіти.

Центр активних глухівчан

Громадський Простір: Хвиля Майданного запалу народила багато нових ГО. Ви як одна з них можете на своєму прикладі сказати – яких знань, інструментів не вистачає місцевій ГО, аби зростати. Як включаєтесь в громадське життя України?

Люсьєна Шум: Звичайно не вистачає досвіду, знань, фінансів. Зокрема, знань щодо організаційного розвитку, залучення коштів, написання проектів та співпраці з владою та меценатами. Для активного розвитку дуже бажано залучення партнерів, обмін досвідом з іншими організаціями.

Громадський Простір: Можливо, маєте ідеї партнерської взаємодії? Маєте хорошу можливість натякнути/зацікавити через Громадський Простір.

Люсьєна Шум: Готові долучатись до проектів із сталого розвитку, патріотичного виховання, культурного співробітництва, розвитку туризму, активізації громад. Чекаємо всіх на щорічному Фестивалі цвітіння льону у червні в Глухові.

Громадський Простір: Сумщина близька до кордону з РФ, а Глухів тим паче. Проте, здається, одразу з початком сепаратистських настроїв та агресії – біля 90% сумчан виступали за унітарну Україну.  Які настрої сьогодні тут – за Вашими відчуттями?

Люсьєна Шум: Безсумнівно, Сумщина це патріотичний край. Під час «руської весни» в Глухові були поодинокі спроби деяких мешканців підбурити інших на сепаратистські дії, але вони швидко були пригнічені. І ось на День Незалежності вулицями міста пронесли 40-метровий жовто-блакитний прапор.

Центр активних глухівчан

Глухів це столиця козацтва, батьківщина відомих меценатів Терещенків, які віддавали 80% своїх прибутків на благодійність. В Глухові вже нема символів тоталітаризму: пам’ятників Лєніну та В. Циганку (ревкому партії), в найближчий час перейменують решту вулиць на історичні назви. Ми крокуємо вперед до нового майбутнього в єдиній українській державі.

Громадський Простір: Ви співпрацюєте з новообраним мером міста – Мішелем Терещенком. Як проявляється дружба і співпраця?

Люсьєна Шум: Мішель Терещенко є нащадком тих самих відомих меценатів Терещенків. Він повернувся на батьківщину своїх предків в 2003 р., став мешкати та працювати у Глухові. Зокрема відродив вирощування льону та конопель у Глухові, відновив роботу пенькозаводу. Саме за його ініціативи «Центр активних глухівчан» почав свою активну роботу.

Центр активних глухівчан

Громадський Простір: Кілька років тому, в одному з виступів на конференції в Києві – ми чули, що Мішель казав: в Україні практично все можливо, навіть неможливе… Що українці працюють і хочуть працювати. Чи не змінились його думки сьогодні, коли він – європейський мер українського Глухова?

 Люсьєна Шум: Мішеля Терещенка висунули на посаду міського голови саме мешканці міста. Він не мав політичних амбіцій, а лише мав на меті служіння місту його предків.

Мішель Терещенко: «Українці мають фантастичну енергію, але як наслідок 70 років панування тоталітаризму, люди відчували себе невільними. Але Революція Гідності нарешті дала відчуття більшості українців, що спільними силами можна змінити стан речей на краще і можна впливати на владу. Україна має надзвичайно потужне громадянське суспільство. І волонтерські ініціативи Глухова тому є прикладом.»  

 ___________________________

Контакти організації:

Сторінка в Фейсбуці 

099 909 95 35, Ірина Гайдук


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще

Команда ГО "Креативний простір Креденц": молодь має бути дотична до відбудови