Мустафа Джемілєв: Україна переживає найтяжчі часи в історії

Про це сказав Уповноважений Президента України в справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв на відкритті конференції “Український шлях у забезпеченні прав кримськотатарського народу як ...

Mustafa_Abdülcemil_Kırımoğlu

Громадський Простір

Про це сказав Уповноважений Президента України в справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв на відкритті конференції “Український шлях у забезпеченні прав кримськотатарського народу як корінного народу України”.

На думку Мустафи Джемілєва, задача країни сьогодні формується навколо двох ключових питань – концентрації зусиль на відбитті агресії та виправленні всіх прорахунків, допущених за часів незалежності. “В підсумку це дозволить країні зайняти гідне місце у світі”, – впевнений духовний лідер кримських татар.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що в цей час в історії та сьогоденні України має бути поставлено крапку щодо розуміння всіма місця та ролі Криму і кримськотатарського народу.

На думку лідерів кримськотатарського народу, на законодавчому і державному рівні лише цього року були зроблені перші кроки на визначення статусу кримськотатарського народу. 20 березня Верховна Рада України прийняла Постанову “Про Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави” – нагадали лідери кримськотатарського народу. Однак, як повідомив Мустафа Джемілєв, рекомендації, викладені в цій постанові так і не були реалізовані.

На цьому не варто зупинятися, вважають лідери корінного народу Криму, — вкрай необхідно прийняти Закон України “Про статус кримськотатарського народу” та внести необхідні зміни в Конституцію України. Статус корінного народу Криму окрім кримських татар варто також надати кримчакам і караїмам, вважають експерти.

Натомість Президент Центру близькосхідних досліджень Олександр Богомолов додав, що значення юридичного закріплення статусу кримських татар не обмежується лише наданням кримським татарам статусу корінного народу та вирішенням болючого юридичного питання національного значення, це — складова питання відновлення повноцінної української державності та суверенітету.

Автор : Олександр Ярощук


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Подолати травму війни: як в Україні впроваджують найефективніші терапії для лікування посттравматичного стресу

Де шукати психологічну допомогу: гарячі лінії та сервіси в Україні

Війна є війна: знову реагуємо на вживання "конфлікт в Україні" в повідомленнях НУО

Фінансова турбулентність: як ОГС України реагують на (при)зупинення грантового фінансування США

"Втрата ілюзій" уже відбулася: адаптивність надає нам спроможності боротись далі

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги