МОЗ заявляє, що бюджет для онкохворих дітей не зменшиться у 2014 році

Днями стало відомо, що відповідно до проекту Державного бюджету на 2014 рік, пропонується скорочення загального фонду на лікування онкохворих дітей із 142 млн. 953 тис. грн. у 2013 році до 50 млн. у ...

МОЗ заявляє, що бюджет для онкохворих дітей не зменшиться у 2014 році

Галина Жовтко

Днями стало відомо, що відповідно до проекту Державного бюджету на 2014 рік, пропонується скорочення загального фонду на лікування онкохворих дітей із 142 млн. 953 тис. грн. у 2013 році до 50 млн. у 2014 році.

А закладене на 2014 рік фінансування цих потреб зі спецфонду в обсязі 173 млн. 261 тис. грн. є меншим від спецфонду у бюджеті 2013 року на 1 млн.730 тис. грн., окрім того спецфонд є достатньо “віртуальними” коштами, без гарантій наповнення.

Загалом в бюджеті (загальний – 50 000,0 та спеціальний фонди – 173 261,1) передбаченофінансування на 58% від потреби, що суттєво менше, ніж в 2013 році.

“Коли нас тішать, що в спецфонди закладені гроші, і це 173 млн., які ви зможете отримати від лотерей…, коли нас заспокоюють тим, що не переживайте, що зменшують загальний фонд, що зате є спецфонд… я можу сказати, що в цьому році ми від лотерей отримали гроші в листопаді. Ви прекрасно розумієте, що на 50-ти мільйонах гривень протриматися всією Україною, всіма відділеннями гематології, тому що ми тут представляємо інтереси не лише Охмадиту, насправді буде дуже складно. Коли нам говорять не переживайте, коли приймуть бюджет, то з однієї статті можливо перерахують на іншу, якщо не буде вистачати грошей… це також не влаштовує, тому що це означає, що від однієї групи пацієнтів заберуть гроші для іншої. Тим, хто голосніше прокричить – того почують”, зазначила Ганна Гопко, виконуюча обов’язки голови опікунської ради НДСЛ “Охмадит”.

Представник МОЗ – директор Департаменту економіки та ресурсного забезпечення Володимир Дуда, який завітав на прес-конференцію, заявив, що ці дані не відповідають дійсності, оскільки у МОЗ не знають, яка остаточна сума буде прийнята у цій програмі, але точно не буде зменшення:

Лікування однієї дитини, яка хворіє на звичайну форму лейкозу середньої групи ризику, приблизно коштує 400 тис. грн.Якщо мова йде про пацієнтів високої групи ризику, то сума сягає від 700 тис.грн. Про проблему фінансування лікування онкохворих в Україні розповіла Наталія Кубаля, завідуюча відділенням центру дитячої онкогематології та трасплантації кісткового мозку НДСЛ “Охмадит”:

За словами фахівця у галузі права Олександра Пономаренка, галузь охорони здоров’я в Україні загалом є недофінансованою. Зокрема, за рекомендацією ВООЗ, медицина має фінансуватися не менше ніж 5% від внутрішнього валового доходу. В Україні проектом закону Про Державний бюджет передбачено фінансування лише в розмірі 3.7%. Тобто галузь охорони здоров’я має фінансуватись у розмірі не менше ніж 82 мільярда гривень, але, фактично, зараз ми маємо фінансування в обсязі 57.8 мільярда гривень.
____________________________________________

Після прес-конференції батьки, волонтери та всі небайдужі пікетували приміщення, в якому в цей самий день засідає бюджетний комітет ВРУ, який вирішуватиме долю дітей в «Охматдиті». Вони принесли з собою величезні плакати з обличчями маленьких пацієнтів, які наразі проходять лікування в лікарні із написами «Подивіться їм в очі. Ви їх вб’єте».

ФОТО – www.ucab.org.ua.

За попередньою інформацією Верховна Рада Україна буде голосувати за бюджет 2014 року в п’ятницю, 17 січня.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще