Міжнародний день хіджабу, або Показ мусульманської моди для руйнування стереотипів

1 лютого - Міжнародний день хіджабу, жіночого одягу в ісламі. Ініціатором відзначення події, яку назвали East Fashion Day, в Києві виступила жіноча організація «Мар’ям». Окрім руйнування стереотипів ...

???????????????????????????????

Любов Єремічева

1 лютого – Міжнародний день хіджабу, жіночого одягу в ісламі. Ініціатором відзначення події, яку назвали East Fashion Day, в Києві виступила жіноча організація «Мар’ям». Окрім руйнування стереотипів в цій культурі, захід мав на меті продемонструвати зв’язки між традиційною українською та ісламською культурами. Саме із обміну традиціями й почався захід у столичному ТЦ “Олімпійський”.

???????????????????????????????

Про історію української хустки та способи її пов’язування в різних регіонах розповіла для усіх присутніх Тетяна Євлоєва («Альраід»):

Відверто, питання інтеграції мусульман чи навіть громадян, які приїжджають зі Східних країн сюди, в Україну, – для нас не настільки актуальне, тому що нас насправді дуже багато об’єднує. Між нами стільки спільного, що ми взагалі не почуваємо себе тут чужими. Я хочу вам сказати, що, наприклад, якщо я, мусульманин, палестинець, приїхав би в Європу, то до мене одразу б прив’язали ярлик і статус біженця. Тут, в Україні, будь-який європеєць, який приїжджає сюди, до мене, йорданця, палестинця, ставиться як до рівної людини, не як до біженця. Це відбувається тільки тут, в Україні”, – впевнений Тарік Сархан, завідувач відділом «Ознайомлення з ісламською культурою» ВАГО «Альраід».

Тарік Сархан
“В Україні наша основна цінність не на основі, хто і звідки приїхав, а на основі людських якостей, на основі культурних якостей, на тій основі, на скільки ти можеш довести себе як індивідуум, корисний для українського суспільства. Тому інтеграція – це дуже важливий принцип, але мені здається, що ми тут, в Україні, змогли піти далі цього моменту і йдемо дуже далеко вперед. Навіть в Європі не можуть похизуватися такою толерантністю, таким взаємним розумінням між людьми, які представляють різні національності, різні релігії, різні традиції. Їх об’єднує тільки Україна і любов до України”
, – говорить Тарік.

Наступна частина заходу –  присвячена, власне, мусульманському хіджабу. Мусульманські жінки продемонстрували на імпровізованому подіумі наряди різних країн, а також закцентували на тому, що крім традиційного одягу, є варіанти сучасного, ділового і навіть спортивного та весільного.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Ми записали, як виглядав сам показ:

“String melody”, на чолі з Віталіною Фоміною, виконали для учасників заходу класичні композиції:

???????????????????????????????

По тому охочих запросили почастуватися східними солодощами, а також взяти участь у майстер-класах – із зав’язування ісламської хустки, а також із мехенді – розпису хною на руках.

???????????????????????????????

Більше фото з події тут:


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків

Простір, де вас вислухають, творить умови для зцілення: Франческо Ардженіо Бенаройо про досвід допомоги українцям

Репортажно з Алеї ГО «Згуртованість»: у Києві відбувся #РазомДіємо Фест

Меморіал: створення нової культури пам’яті, віддаленої від радянщини

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом