«Ліки-контроль» – як не “купити” препарати, закуплені коштом бюджету

Щороку держава витрачає мільярди гривень на закупівлю ліків для онкохворих пацієнтів. Тим не менше, отримати їх безкоштовно пацієнти не можуть, бо частина препаратів перепродається «нечистими на ...

ліки

Галина Жовтко

Щороку держава витрачає мільярди гривень на закупівлю ліків для онкохворих пацієнтів. Тим не менше, отримати їх безкоштовно пацієнти не можуть, бо частина препаратів перепродається «нечистими на руку» лікарями. Тому сайт «Ліки від онко за рахунок держави», створений командою «Центру протидії корупції»,  допоможе людям, яким терміново потрібне лікування, дізнатися, які ліки повинні бути надані їм безкоштовно, а також перевірити, чи не був препарат, придбаний в аптеці, уже попередньо оплачений державою.

Олександра Устінова, керівник медичного напряму «Центру протидії корупції»: “Ми починаємо з онкології і дуже сподіваємося, що все ж таки тут з’являться всі з часом програми, за якими держава закуповує ліки для людей в цій країні. Тут є ліки для лікування дітей і є ліки для лікування дорослих. Є 112 медичних закладів по всій Україні, в які ці ліки розвозяться. Людина в режимі онлайн може зайти і подивитися, якщо тобі, наприклад, кажуть купити “Авелокс”, то ти можеш клікнути на “Авелокс” та подивитися в яких регіонах він є. Якщо клікнути на регіон, то можна подивитися в якій лікарні і скільки упаковок є. Тобто, якщо ти клікаєш на Кіровоградську область, то ти розумієш, що “Алексан” був завезений в Кіровоградську дитячу лікарню для лікування дітей. І таким чином людина може зайти і подивитися, чи той препарат, який лікар йому пропонує купити чи який він вже купив, є в наявності безкоштовно і він має змогу його отримати”.

ліки

Випадки незаконного перепродажу ліків є дуже частими. Завдяки сайту likycontrol.org.ua можна перевірити, чи не були ліки попередньо придбані за рахунок бюджету. Все, що для цього потрібно – ввести серійний номер, в поле для перевірки на головній сторінці цього сайту. Якщо препарат виявиться вже попередньо оплаченим державою, то «Центру протидії корупції» просить надіслати про це інформацію через форму зворотного зв’язку.  Команда «Центру протидії корупції» гарантує повну анонімність.

перевірка ліків

Ірина Литовченко, представник БФ «Таблеточки»: “Наш фонд допомагає онкохворим дітям вже чотири роки. Якщо раніше ми співпрацювали лише з Охмадитом та з київськими лікарнями, де було трошки простіше контролювати наявність медикаментів, то з цього року ми розширили свою допомогу на всю Україну і зіткнулися з тим, що нам надходить дуже велика кількість запитів від волонтерів, від батьків пацієнтів з усіх регіонів країни по дуже дороговартісним препаратам, частіше за все – це хіміотерапія. І коли ми написали від нашого фонду листа в МОЗ з переліком тих препаратів, яких ніби то немає в лікарнях, то ми отримали відповідь, що, за їх інформацією, всі ці ліки є  на складах, вони є в достатній кількості, “і ми не розуміємо в чому взагалі ваше запитання”. Тобто, фактично, місцеві лікарні ховають у себе на складах ці ліки, кажуть батькам або волонтерам, що їх треба купити, коли реально ці препарати лежать в лікарні”. 

_______________________________________

Сайт «Ліки від онко за рахунок держави» створений командою «Центру протидії корупції» за підтримки фонду «Відродження».


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще