Індекс прозорості допомоги 2013 (Aid Transparency Index)

Інформація стосовно витрат на допомогу поступово стає все більш доступною, проте вона повинна стати більш корисною, йдеться в опублікованому нещодавно звіті «Aid Transparency Index 2013», який ...

Індекс прозорості допомоги

Громадський Простір

Інформація стосовно витрат на допомогу поступово стає все більш доступною, проте вона повинна стати більш корисною, йдеться в опублікованому нещодавно звіті «Aid Transparency Index 2013», який підготувала міжнародна організація “Publish What You Fund” (“Публікуй те, що фінансуєш”).

Результати показують, що є провідна група організацій, які публікують велику кількість корисної інформації про свою поточну діяльність з надання допомоги. Вперше, агентство США – Millennium Challenge Corporation – займає перше місце, набравши 89%, а це вдвічі більше, ніж середній бал.

Звіт «Aid Transparency Index» (ATI) є галузевим стандартом для оцінки прозорості іноземної допомоги серед найбільших донорів у світі. Вперше, оцінюється не тільки, яка інформація опублікована фондами, але й корисність цієї інформації.

Наприклад, донор, який публікує бюджети у PDF-файлах є більш прозорим, ніж той, який не публікує їх взагалі – але ця інформація має обмежену корисність, так як PDF-файли є важкими для доступу, аналізу та повторного використання.

Хоча найбільші та найвпливовіші у світі провайдери благодійної допомоги підтвердили у цьому році свою прихильність до прозорості (на саміті G8 та під час обговорення пріоритетів після 2015 року в рамках Цілей розвитку тисячоліття), проте більше третини організацій при оцінюванні набрали менше 20%.

Сюди входять такі великі донори як Франція та Японія, які зобов’язалися виконувати Міжнародну Ініціативу прозорості допомоги (The International Aid Transparency Initiative – IATI), єдиний узгоджений міжнародний стандарт для публікації даних щодо допомоги, з метою полегшення доступу, використання та розуміння.

Девід Хол-Метьюз, директор організації «Publish What You Fund», зазначив: “Відкриті дані та прозорість стають модними словами-гаслами, але ми перевіряємо, чи донори дійсно виконують їх, забуваючи на деякий час про їхні зобов’язання високого рівня та давню хорошу репутацію. Рейтинг ATI показує, що незалежно від того, скільки міжнародних обіцянок понаобіцяно, незалежно від того, скільки промов сказано про відкритість, вражаюча кількість організацій все ще не виконують своїх цілей з прозорості благодійної допомоги. Ми будемо продовжувати заохочувати організації до більшого відкриття даних, але більше – це вже недостатньо. Ми також хочемо переконатися, що ця інформація є корисною».

Кілька урядів і організацій, включаючи Африканський банк розвитку, Канаду, Європейську комісію, GAVI, ПРООН, ЮНІСЕФ та Міністерство фінансів США, зробили значні покращення в цьому році, опублікувавши більше інформації в доступніших та адекватніших форматах.

Китай пасе задніх, що робить його найменш прозорим з 67 організацій, які були оцінені в 2013 році.

27 кращих агентств публікують принаймні деяку поточну інформацію відповідно до узгодженого стандарту IATI – дані опубліковані в найбільш відкритому та адекватному форматі, та до них легше отримати доступ, а також вони є більш корисними.

Інші організації отримують нижчий показник через публікування даних у незручних форматах, таких як PDF-файли або у складних для навігації веб-сайтами, або через непослідовну публікацію інформації.

Всі результати 2013 ATI можна переглянути тут.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще