Ігор Харченко: революція продовжується, вона просто перейшла у нову фазу

Естафету коментарів до річниці Революції Гідності у рамках рубрики "Революція Гідності: рік потому" продовжує Ігор Харченко, Директор ГО "Центр розвитку суспільства". Майже рік тому в українському ...

Харченко

Любов Єремічева

Естафету коментарів до річниці Революції Гідності у рамках рубрики “Революція Гідності: рік потому” продовжує Ігор Харченко, Директор ГО “Центр розвитку суспільства”.

Майже рік тому в українському суспільстві розпочалися процеси, які змінили і змінюють не лише політичну палітру в Україні, а й геополітичний ландшафт світу.

Треба розуміти, що ці події не були спонтанними – вони були логічною складовою глобальних змін, які проявилися в 2008 році як фінансова криза.

2008–2015 роки – період загострення світової світоглядної кризи і точка біфуркації не лише для України, а й для усього людства.

Найголовнішою подією цього періоду ми, українці, (і не тільки ми) вважаємо Майдан 2.0, або ж Революцію Гідності.

Революція продовжується. Вона не завершилася з обранням Петра Порошенка Президентом України чи з обранням нового (нового?) парламенту. Вона просто перейшла у нову фазу.

Та вже сьогодні можемо оцінити її перші результати:

1. Завершується формування української нації і закладаються основи майбутньої української цивілізації.
2. Формується найбоєздатніше у Європі, а то й у світі українське військо.
3. Народжується нова еліта України (управлінська, інтелектуальна, військова…).
4. Формуються передумови для розвалу Росії як імперії і повернення її до статусу і розмірів Московії.
5. Закладаються основи нового світового порядку, в якому Україна буде одним з глобальних гравців і регіональним лідером (Фрідману, як і Фукуямі, зрештою як і Бжезинському, доведеться переписати свої книги).
6. В Україні народжуються нові традиції співіснування людських спільнот та формуються основи нового республіканського Ладу.
7. Ми проходимо надзвичайно важливий етап свого розвитку – наша країна нарешті стає Республікою. І завдячує вона цьому не Президенту, не Прем’єр-міністру, не міністрам і народним депутатам. Україна завдячує цим сотням тисяч тих, хто усвідомив себе відповідальним за неї, сказав собі: «Держава – це Я» і почав діяти: добровольцям, солдатам і офіцерам ЗСУ, нацгвардії та прикордонній службі, волонтерам, бійцям ідеологічного та інформаційного фронтів та мільйонам українців, які нарешті стають Громадянами і Господарями своєї країни.

Нас чекають ще багато випробувань та ми гідно їх здолаємо.

Цього разу ми, громадяни України, зробимо все від нас залежне заради нашого славного спільного майбутнього в Україні, бо ми знаємо – наша сила в нас самих!

Слава Україні! Героям Слава!

………………………..

Цей листопад – знаковий для кожного свідомого українця. Вже незабаром ми відзначатимемо річницю Революції Гідності. Що змінилося за цей рік? Яким він був для нас і для всієї України? Громадський простір протягом листопада 2014 буде публікувати коментарі учасників Майдану, які висловлюватимуть свої рефлексії з приводу того, що позитивного і не дуже сталося за цей рік для країни.

Читайте також:
Олена Подобєд-Франківська: Революція – це не фініш, а лише трамплін до старту

Катерина Гандзюк: думається, що ми знову втратили свій шанс перезавантажити країну


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

ГО «Навколо Нас. UA»: зберігаючи живу спадщину в часи випробувань

Свідчення для історії: режисерка Архіву Війни Тетяна Симон про документування війни та справедливість

Безпека, реформи, спільне майбутнє: підсумки конференції Vox Ukraine

Подолати травму війни: як в Україні впроваджують найефективніші терапії для лікування посттравматичного стресу

Де шукати психологічну допомогу: гарячі лінії та сервіси в Україні

Війна є війна: знову реагуємо на вживання "конфлікт в Україні" в повідомленнях НУО