Головне в діяльності мера – дотримуватися людиноцентристського підходу, – підсумок дискусії

У рамках проекту «Школа мерів» 26 травня у Києво-Могилянській Бізнес Школі (kmbs) відбулася публічна дискусія на тему «Управління містом: чим має опікуватися мер?». Дискусія, до якої долучилися ...

Школа мерів

Громадський Простір

У рамках проекту «Школа мерів» 26 травня у Києво-Могилянській Бізнес Школі (kmbs) відбулася публічна дискусія на тему «Управління містом: чим має опікуватися мер?».

Дискусія, до якої долучилися колишні і теперішні голови міст, політичні експерти, юристи, менеджери та майбутні учасники проекту «Школа мерів» з’ясовували, яким має бути мер, чим має управляти мер і як мер повинен керувати стратегією розвитку міста.

Експерти панельної дискусії зійшлися на тому, що мер повинен дотримуватися людиноцентристського підходу, відчувати людей, говорити мовою людей, бути відкритим. «Перше, що повинен зробити мер, – відчути, що об’єднує людей», – зазначив з цього приводу мер Славутича Володимир Удовиченко. Він також додав, що Україні потрібна нова філософія влади, де людина буде в центрі уваги держави: «Ми повинні побудувати нову філософію влади: людина в центрі, а держава – надавач послуг».

Професор Києво-Могилянської академії Володимир Моренець наголосив, що мер повинен мати чуття міста. На його думку, головним завданням мера має бути створення культурного середовища у місті. В. Моренець також зазначив про важливість гуманітарного елементу в діяльності мера: «Гуманітарний компонент повинен бути в усьому».

Політичний експерт Тарас Березовець закликав переосмислити роль міста для громадян і завдання мера в ньому. «Місто – це не тільки робота, це місце, де проживають люди», – зазначив Т. Березовець.

В’ячеслав Геращенко, заступник декана kmbs, зазначив, що у новій системі координат «людина повинна бути в центрі уваги». «Потрібно обрати стратегію людиноцентристського підходу», – підкреслив експерт.

Мер Кам’янець-Подільського у 1997-2008 рр. Олександр Мазурчак в ході дискусії наголосив на важливості думки громадян. «Ефективність мера вимірюється рівнем комфорту для громадян», – підкреслив О. Мазурчак, зазначаючи про критерії вимірювання ефективності мера.

Головне в діяльності мера – дотримуватися людиноцентристського підходу, – підсумок дискусії «Управління містом: чим має опікуватися мер?» http://civicua.org/news/view.html?q=2482856

Posted by Громадський Простір: Усе для Третього Сектору on 27 травня 2015 р.

 

Автор : Олександр Ярощук


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще