Європейський тиждень культури стартував

В Україні розпочався Європейський тиждень культури. Першим офіційним заходом стало відкриття символічної фотовиставки під назвою «Homo Urbanus Europeanus» – «Людина в міському просторі Європи», що ...

IMG_3417

Галина Жовтко

В Україні розпочався Європейський тиждень культури. Першим офіційним заходом стало відкриття символічної фотовиставки під назвою «Homo Urbanus Europeanus» – «Людина в міському просторі Європи», що презентує унікальні світлини 12-х європейських столиць від Жан-Марка Карассі, відомого французького художника.

Фото-проект «Homo Urbanus Europeanus» - це результат трирічних мандрів Європою Жана-Марка Карассі. Світлини зображують міське життя мешканців різних європейських міст. Проект складається з 31 серії, що представляють 31 європейську столицю. В Україні показано 12 світлин.Усі фото зроблені в одному стилі, без особливих соціальних та культурних акцентів, і зосереджують увагу на спільності досвіду життя європейців. Проект “Homo Urbanus Europeanus” – це мистецький ключ до об’єднання європейських країн, незалежно від того, долучились вони до ЄС, чи ще перебувають на шляху до нього.

Представлені фотороботи – це новий погляд на європейські міста, нове їх сприйняття. Проект має і політичний підтекст – зображення людей у різних європейських столицях, не залежно від того, чи є ця країна членом ЄС, – це спосіб об’єднати європейські держави через мистецтво фотографії.

Фотовиставку відкрили – Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, Посол Франції Ален Ремі та Посол Хорватії Томіслав Відошевіч.

Фото-проект «Homo Urbanus Europeanus»

«У цьому році ми особливо наголошуватимемо на відкритому характері Європейського Союзу. І ми будемо дуже раді вітати нового 28-го члена ЄС – Хорватію . Цей відкритий характер Європейського союзу є певним меседжом і Україні, яка є зараз на шляху до підписання Угоди про асоціацію, що є одним із елементів євроінтеграції. Будемо сподіватися, що ми матимемо дуже успішний, політично дуже важливий рік, і я хочу побажати усім вам українцям, щоб ви могли скористатися цією можливістю цього часу, бо час має велике значення у політиці, і дуже важливо, щоб ми не упустили цей шанс без відповідних дій…», – відзначив Ян Томбінський, Голова Представництва ЄС в Україні.

Саме відкритість ЄС була фундаментальною для такої країни як Хорватія, зазначив Томіслав Відошевіч, Надзвичайний і повноважний посол Хорватії в Україні: «Це було варте того. … цього разу лише одна країна, лише Хорватія приєднується до ЄС, але ми хочемо зробити все можливе, щоб допомогти у євроінтеграції нашим сусідам Боснії та Герцеговині, Сербії, іншим країнам, які колись входили до Югославії… ми хочемо зробити це і для України, щоб вона стала членом великої європейської родини. Без політичної стабільності не може бути економічного розвитку в цілому».

У розмові Послів із журналістами не обійшлось і без питання щодо Ю.Тимошенко. Ян Томбінський вкотре наголосив на важливості усунення проблем вибіркового правосуддя в Україні та зазначив, що цю проблему має вирішувати не ЄС, а саме український уряд, від чого і залежатимуть подальші кроки щодо підписання Угоди про асоціацію.

Довідково:

Програма Європейського тижня культури (9-18 травня)

Відвідати виставку «Homo Urbanus Europeanus» можна від 14 до 27 травня в Музеї мистецтв ім. Варвари та Богдана Ханенків.

Європейський тиждень культури – це спільна ініціатива Представництва ЄС в Україні та посольств і культурних інституцій країн-членів ЄС. Тиждень об’єднає різноманітні культурні заходи, зокрема виставки, покази фільмів, концерти, лекції тощо, що пройдуть у Києві від 9 до 18 травня. Він завершиться масштабними вуличними святкуваннями в центрі Києва.

Регіон: Київ


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Криза як шанс: адаптація до викликів та інсайти від громадських організацій

"Про що вона мовчить": хочемо жити у світі, в якому жіночі голоси є почутими

Комунікація з громадянами — важлива річ, про яку часом забувають організації

Мислімо критично! На Українському радіо стартував медіаосвітний проєкт "Все Потребує Доказів"

На шляху до сталого розвитку. Як ПРООН заохочує українців до змін

Що варто знати про новий проєкт Стратегії розвитку громадянського суспільства?