Європейський тиждень культури стартував

В Україні розпочався Європейський тиждень культури. Першим офіційним заходом стало відкриття символічної фотовиставки під назвою «Homo Urbanus Europeanus» – «Людина в міському просторі Європи», що ...

IMG_3417

Галина Жовтко

В Україні розпочався Європейський тиждень культури. Першим офіційним заходом стало відкриття символічної фотовиставки під назвою «Homo Urbanus Europeanus» – «Людина в міському просторі Європи», що презентує унікальні світлини 12-х європейських столиць від Жан-Марка Карассі, відомого французького художника.

Фото-проект «Homo Urbanus Europeanus» - це результат трирічних мандрів Європою Жана-Марка Карассі. Світлини зображують міське життя мешканців різних європейських міст. Проект складається з 31 серії, що представляють 31 європейську столицю. В Україні показано 12 світлин.Усі фото зроблені в одному стилі, без особливих соціальних та культурних акцентів, і зосереджують увагу на спільності досвіду життя європейців. Проект “Homo Urbanus Europeanus” – це мистецький ключ до об’єднання європейських країн, незалежно від того, долучились вони до ЄС, чи ще перебувають на шляху до нього.

Представлені фотороботи – це новий погляд на європейські міста, нове їх сприйняття. Проект має і політичний підтекст – зображення людей у різних європейських столицях, не залежно від того, чи є ця країна членом ЄС, – це спосіб об’єднати європейські держави через мистецтво фотографії.

Фотовиставку відкрили – Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, Посол Франції Ален Ремі та Посол Хорватії Томіслав Відошевіч.

Фото-проект «Homo Urbanus Europeanus»

«У цьому році ми особливо наголошуватимемо на відкритому характері Європейського Союзу. І ми будемо дуже раді вітати нового 28-го члена ЄС – Хорватію . Цей відкритий характер Європейського союзу є певним меседжом і Україні, яка є зараз на шляху до підписання Угоди про асоціацію, що є одним із елементів євроінтеграції. Будемо сподіватися, що ми матимемо дуже успішний, політично дуже важливий рік, і я хочу побажати усім вам українцям, щоб ви могли скористатися цією можливістю цього часу, бо час має велике значення у політиці, і дуже важливо, щоб ми не упустили цей шанс без відповідних дій…», – відзначив Ян Томбінський, Голова Представництва ЄС в Україні.

Саме відкритість ЄС була фундаментальною для такої країни як Хорватія, зазначив Томіслав Відошевіч, Надзвичайний і повноважний посол Хорватії в Україні: «Це було варте того. … цього разу лише одна країна, лише Хорватія приєднується до ЄС, але ми хочемо зробити все можливе, щоб допомогти у євроінтеграції нашим сусідам Боснії та Герцеговині, Сербії, іншим країнам, які колись входили до Югославії… ми хочемо зробити це і для України, щоб вона стала членом великої європейської родини. Без політичної стабільності не може бути економічного розвитку в цілому».

У розмові Послів із журналістами не обійшлось і без питання щодо Ю.Тимошенко. Ян Томбінський вкотре наголосив на важливості усунення проблем вибіркового правосуддя в Україні та зазначив, що цю проблему має вирішувати не ЄС, а саме український уряд, від чого і залежатимуть подальші кроки щодо підписання Угоди про асоціацію.

Довідково:

Програма Європейського тижня культури (9-18 травня)

Відвідати виставку «Homo Urbanus Europeanus» можна від 14 до 27 травня в Музеї мистецтв ім. Варвари та Богдана Ханенків.

Європейський тиждень культури – це спільна ініціатива Представництва ЄС в Україні та посольств і культурних інституцій країн-членів ЄС. Тиждень об’єднає різноманітні культурні заходи, зокрема виставки, покази фільмів, концерти, лекції тощо, що пройдуть у Києві від 9 до 18 травня. Він завершиться масштабними вуличними святкуваннями в центрі Києва.

Регіон: Київ


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще