“Дещо спільне”: відкрито фотовиставку про дружбу між культурами та релігіями

Тиждень дружби символічно відкрили організатори виставки світлин з теми міжрелігійного та міжкультурного діалогу під назвою "Дещо спільне". Подія відбулася 24 липня у приміщенні Київської обласної ...

DSC08492

Громадський Простір

Тиждень дружби символічно відкрили організатори виставки світлин з теми міжрелігійного та міжкультурного діалогу під назвою “Дещо спільне”. Подія відбулася 24 липня у приміщенні Київської обласної державної адміністрації.

Захід організували громадська ініціатива «Неформальна група міжрелігійного миру» за сприяння управління культури, національностей та релігій КОДА.

Змодерувала захід  – Марія Бардин, начальник відділу у справах релігій та національностей КОДА.

За словами організаторів, місія проекту — через мистецтво фотографії донести “меседж” потреби комунікації між представниками різних релігій та культур на новому рівні: дружити, а не ворогувати, чути, а не ігнорувати, налагоджувати співпрацю, а не конкурувати, руйнувати стереотипи, а не будувати непроникні мури упереджень по відношенню одне до одного.

Саме тому відкриття виставки відбулося через символічний перформанс – перевернені іншим боком до глядачів фото з написами “стереотипи”, “упередження”, “стіни”, “роздратування”, “підозрілість” тощо, представники різних релігій та культур повертали “лицем” до залу, озвучуючи свої послання миру та дружби.

???????????????????????????????

Зокрема, у відкритті світлин взяли участь: Протоієрей Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ міжконфесійного та міжрелігійного діалогуЄвген Іхельзон, мандрівник, буддист, Гарі Реуше (Віра Бахаї), Вячеслав Горшков, співробітник просвітницької організації “Відкрита Біблія”, релігієзнавець, мусульманки Тетяна Євлоєва та Сабіна Афзель, та усі присутні гості відкриття.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

З-поміж понад 40 фотографій є роботи професіоналів та любителів (іноді, це просто кумедні “селфі”), адже ініціатори виставки прагнуть продемонструвати не стільки мистецтво фотографії, скільки рівень стосунків між людьми.

???????????????????????????????

“Дійсно, не всі фотографії на нашій виставці є якісними, але якісними є стосунки, які стоять за ними, що ми й прагнули показати,  — пояснює Любов Єремічева, авторка проекту “Дещо спільне”, засновниця громадської ініціативи “Неформальна група міжрелігійного миру” — За більше, ніж півроку існування нашої Групи у нас накопичилися світлини, на яких можна вловити ту атмосферу добра, поваги та навіть любові, яка існує між людьми не тільки різних віросповідань, але й націй. Крім того, тут є атмосферні фото наших друзів та партнерів. Іноді навіть така найдрібніша краплина толерантності та доброзичливості здатна змінити “смак” всього океану озлобленості та роздратування, що панують в світі”.

DSC00084

За словами В’ячеслава Кучера, заступника голови – керівника апарату Київської обласної державної адміністрації, українці – дружня нація, і тому це символічно  відкривати День дружби і особливо приємно, що це відбулося у стінах обласної державної адміністрації, яка підтримує подібні ініціативи. До того ж примітно, що це відбувається у колі представників різних релігій та культур, які демонструють приклад гарного діалогу та взаємодії.  Пан В’ячеслав також взяв участь у перформансі: “Залюбки виконаю цю місію, – зазначив він, перегортаючи фотографію із написом “негатив”, – Подивимось, що ж стоїть за негативом… Це ж зовсім інше!” Як і на інших світлинах, тут виявилися відображені дружні відносини людей із різними світоглядами.

???????????????????????????????

“Сьогодні особливо важливими і актуальними є питання щодо утвердження найвищих цінностей задля духовної та національної єдності, забезпечення поваги, толерантності та гармонізації у суспільстві, спонукання кожного з нас до особистої відповідальності змінювати себе і розбудовувати нашу державу. Проведення подібних заходів є надзвичайно важливими. Адже лише спільними зусиллями ми зможемо сприяти гармонізації відносин між державою та церквою, зміцнювати порозуміння і терпимість вірян різних конфесій та тих, хто не сповідує жодної релігії, створювати умови для розвитку та активної участі у соціально-економічному та духовно-культурному житті нашої держави”, – переконаний Ігор Подолянець, начальник управління культури, національностей та релігій КОДА.

“Взаємоповага та доброта між вірянами різних релігій та конфесій приносить суспільству спокій та процвітання. Співпраця між ними може покращити життя багатьох у нашій країні. А що може бути кращим для пізнання світогляду іншої людини, ніж безпосереднє спілкування з нею? Ця виставка є прикладом того, як легко взаємодіяти з іншими релігіями, при цьому не втрачаючи свою ідентичність. Бог використовує більше однієї групи людей для досягнення своїх величних планів”, – говорить співорганізатор виставки Володимир Денщиков, представник національного комітету із зв’язків з громадськістю Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів.

DSC00096

“О, люди! Ми зробили вас народами та племенами, щоб ви пізнавали один одного. Воістину, найшановніші серед вас перед Богом – найбільш богобоязливі… ” (49:13) Коран вважає слово “знайомство” сильнішим за слово “мир”. Ця заповідь є дуже важливою, тому що люди бояться того, чого вони не знають і ненавидять тих, кого бояться і ворогують із тими, кого ненавидять. Тому знайомство – це найкращий спосіб принести мир в серця людей. Саме цьому і присвячена наша фотовиставка “Дещо спільне” – можливості знайомитися один із одним і так будувати мир”, – говорить співорганізатор події Тарік Сархан, завідувач відділом “Ознайомлення з ісламською культурою” ВАГО “Альраід”.

DSC00098

DSC08492

символічне серце – у подарунок управлінню культури, національностей та релігій КОДА (Марія Бардин)

DSC08352

У проекті використані фотографії: Алі Марееі (Медіа група «ЕХО МЕДІА»), Вероніки Ергашевої, Галини Жовтко, Віталія Ніщименка, Ольги Юрченко, Олександри Вишньової, порталу «Громадський Простір», Навколосвітнього Каравану “ІНТЕРКУЛЬТУРА”, mormonnews.org.ua, «Сотні янголів» та архіву Неформальної групи міжрелігійного миру.

DSC08420

На учасників церемонії відкриття виставки також чекала жива музика (класичні композиції) та демонстрація короткометражного фільму “Щире серце” – про взаємодопомогу між представниками різних віросповідань, відзнятого Групою міжрелігійного миру на початку цього року.

Надалі (25-28 липня) фотовиставка “Дещо спільне” пройде в фойє Київської обласної державної адміністрації. Вхід вільний.

Інформаційна підтримка: портал “Громадський Простір”, Центр Громадянських Свобод, Ісламський культурний центр, Центр Таґора, “Воскресіння. Живе радіо”.

Контакти: (068)496 91 20, (063)982 58 91, [email protected], координаторка роботи з медіа Вікторія Семенкевич

 

Довідково:

Створена 9 листопада 2016 року в Києві, Неформальна група міжрелігійного миру від початку включає в себе послідовників різних релігій, не опираючись на ієрархічні ознаки. Нашими цінностями є любов, безумовне прийняття одне одного, повага, миролюбство, соціальний активізм, співпраця, взаємодопомога та довіра. Саме тому на виставці представлені світлини із наших зустрічей, які демонструють загальну атмосферу середовища, показують приклад міжрелігійного діалогу на новому рівні.

Генеральна Асамблея ООН оголосила 30 липня Міжнародним днем дружби, виходячи з того, що дружба між народами, країнами, культурами й окремими особами може надихнути на зусилля із забезпечення миру і дає можливість налагодити мости між товариствами, які шанують культурне різноманіття.

…………………………………………………….

Фото/відео: Віталія Ніщименка


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще