Благодійники через аукціон збирали кошти на “Гідну старість”

Нещодавно Громадський Простір вже розповідав про програму "Гідна старість" від Міжнародного благодійного фонду "Давай допоможемо". Продовжуємо цю тему відвідинами благодійного аукціону робіт ...

IMG_2561

Любов Єремічева

Нещодавно Громадський Простір вже розповідав про програму “Гідна старість” від Міжнародного благодійного фонду “Давай допоможемо”. Продовжуємо цю тему відвідинами благодійного аукціону робіт сучасного мистецтва White Box, що відбувся  24 лютого 2017 року у Києві в арт-просторі «Золотое Сечение». Метою торгів стала допомога будинкам для літніх людей Київської області, які, за словами організаторів події, знаходяться у жалюгідному стані. Співорганізатором торгів виступив аукціонний дім «Золотое сечение».

IMG_2562

Свої роботи на аукціон виставили Олександр Ройтбурд, Максим Мамсіков, Роман Мінін, Ігор Гусєв, Влада Ралко, Тиберій Сільваші, Маша Шубіна, Олександр Клименко та інші автори.

Нагадаємо, що проект реалізується в рамках глобальної програми «Гідна старість», мета якої – покращити умови перебування одиноких літніх людей у будинках для людей похилого віку.

IMG_2602

Від сьогоднішнього аукціону очікуємо зібрати суму, достатню допомогти якомога більшій кількості будинків для літніх і зробити старість дійсно гідною”, – говорить “Громадському простору” Марина Говорухіна, PR-консультантка МБФ “Давай Допоможемо”.

Дмитро Бондаренко, член наглядової ради Групи компаній ЛІГА, співзасновник фонду “Давай допоможемо”, розповів детальніше про мету аукціону та самої програми “Гідна старість”:

IMG_2606

Громадський простір: Кілька слів про мету цього аукціону.

Дмитро: Програма “Гідна старість”, яку ми запустили не так давно, ставить ціллю переоснащення будинків для літніх людей Київської області. За нашими оцінками, треба близько 30 мільйонів гривень. Ми почали збирати, працюючи з нашими постійними партнерами, донорами, спонсорами. Але це перший цільовий захід. Він мені подобається, по-перше, кількістю людей, які беруть участь – художники – велика кількість художників пожертвували свої роботи; ті, хто їх придбає – це люди, які підтримують і сучасне українське мистецтво (тому що це все наші художники), але також підтримують і стареньких. Тобто ми тут бачимо наскільки таку WIN-WIN стратегію, що це надихає мене особисто.

Громадський простір: Що очікуєте від аукціону?

Дмитро: Очікуємо, що будуть продані всі лоти.

Громадський простір: Чому такі успішні бізнесмени, як ви, зацікавилися темою, яка не є дуже популярною?

Дмитро: Розумієте, це питання мотивації. Важко це пояснити – вам треба побачити і зрозуміти…. Треба побачити, в якому стані живуть люди, почути, що вони говорять, зрозуміти, що вони існують і виживають. Спілкуючись і дивлячись, як працюють благодійні фонди, ми розуміємо, що багато хто допомагає тваринам, багато допомагають дітям, війна – це окрема тема, зараз про неї не говорю, а ось стареньким якось мало – не зустрічали такого, не бачили. Натомість рівень нашого розуміння несправедливості по відношенню до них, – колосальний. Вони прожили все життя в парадигмі, нав’язаній нам Радянським Союзом. Їм сказали: ти маєш працювати, ти маєш віддавати батьківщині; віддавай себе – і будеш забезпечений. А зараз вони виявились, по суті, не те, що біля розбитого корита, а насправді біля провалля – і морального, і культурного – по всіх параметрах.

Їм допомагати непросто, тому що це люди… Багато хто ображений на суспільство, вони – з непростими історіями. Це не діти, яким можна принести іграшку погратися. Коли ти з ними спілкуєшся і питаєш: “Чого би вам хотілося?”, половина говорить: “Скоріше померти”. Ти розумієш, що вони хочуть померти, бо не живуть, а виживають, у них абсолютно нелюдські умови утримання.

Я  та моя дружина, моя сім’я, не можемо на це спокійно дивитися. Тож ми прийняли для себе таке рішення, що хочемо змінити ситуацію не просто точково, адресно – ми зробили цю програму, яка має насправді хоча би в рамках поки Київської області в корінні змінити якість їх життя. Ми хочемо, щоб вони почували себе гідно. Так і народилася програма, яка і має назву – “Гідна старість”. Це те, чого ми прагнемо досягти.

Громадський простір: Маєте змогу закликати наших читачів звертати увагу на таких людей.

Дмитро: Дуже легко жити і не звертати увагу на те, що коїться навколо тебе. Дуже легко йти і займатися благодійністю там, де ти відчуваєш моментальну реакцію. Я вважаю, що люди, які прожили своє життя, віддали своє життя суспільству, заслуговують на те, щоб ми виявили повагу, вдячність, і дали їм можливість відчути себе запитуваними людьми.

Я дуже хочу закликати всіх: не проходьте повз! Не потрібно нічого чекати, потрібно просто робити те, що до душі. Тож нехай всім буде до душі робити добре для стареньких!

Дмитро Бондаренко відкриває аукціон:

“Ми раді, що наша ініціатива знайшла підтримку з боку художників і колекціонерів. Виручені від продажу робіт гроші підуть на закупівлю нових ліжок і посуду, а також установку спеціальних кнопок виклику медперсоналу та ремонтні роботи в будинках для людей похилого віку. У рамках нашої програми ми допомагаємо 12 установам”, – зазначає Ольга Бондаренко, директорка фонду “Давай допоможемо”.

IMG_2607

Загальна кількість лотів – близько 50 робіт, з яких у ході торгів продано понад 50% картин (близько 22 тис доларів). Пропонуємо кілька світлин із події:

IMG_2583

IMG_2586

IMG_2587

IMG_2592

IMG_2617

IMG_2619

IMG_2620

IMG_2625

IMG_2631

Довідково: Програма «Гідна старість» відкрита фондом «Давай Допоможемо» у 2017 році. В її рамках фонд буде поступово покращувати життя самотніх літніх людей у будинках для людей похилого віку Київщини, створювати для них атмосферу рідної домівки, давати їм можливість гідно провести останні роки свого життя. Програма розрахована на три роки, на реалізацію її проектів потрібно близько 30 мільйонів гривень. Планується виконати широкий фронт робіт з метою створення комфортних умов перебування людей похилого віку: від закупівлі необхідних речей, засобів гігієни та посуду до заміни меблів, ремонту приміщень та оновлення основних комунікацій.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині