Бетсі Фішер Мартін про жінок в американських медіа та політиці

Бетсі Фішер Мартін - американська журналістка з 23-річним досвідом роботи в NBC News, володарка премії Еммі, виступила з серією лекцій в Американському домі, висвітливши роль жінок у політичній та ...

Бетсі Фішер Мартін

Ірина Гузій

Бетсі Фішер Мартін – американська журналістка з 23-річним досвідом роботи в NBC News, володарка премії Еммі, виступила з серією лекцій в Американському домі, висвітливши роль жінок у політичній та медіа сферах США та виклики, з якими стикаються жінки у своїй професійній діяльності.

Screenshot_22

Зображення: www.womensmediacenter.com

За даними звіту організації Womens Media Center за 2015 рік, в США серед журналістів зберігається гендерна нерівність: чоловіки-співробітники все ще домінують у медіа, зокрема у друкованих ЗМІ та вечірніх телевізійних новинних програмах. Єдиним друкованим ЗМІ, де кількість жінок-співробітниць перевищує кількість чоловіків, за даними WMC, є Chicago Sun-Times.

Screenshot_23

Зображення: www.womensmediacenter.com

За даними дослідження WMC, існує гендерний дисбаланс щодо тематики репортажів: жінки-журналістки з меншою ймовірністю висвітлюватимуть такі теми, як політика, наука та технології, спорт, кримінальне правосуддя, а з більшою ймовірністю – теми освіти, охорони здоров’я та релігії.    

За словами пані Фішер, жінки, які працюють ведучими новинних програм на телебаченні, стикаються з такими викликами:

  • занадто великий акцент на зовнішності
  • потреба шукати баланс між особистим життям та кар’єрою
  • недостатня мережа професійних контактів
  • потреба змінювати місце проживання, їздити у відрядження
  • складно повернутись у професію після народження дитини.

Однак, поширення онлайн журналістики, за словами Бетсі Фішер Мартін, створило умови, за яких жінки процвітають та досягають успіху, оскільки вони отримали нові можливості: можуть працювати віддалено, створювати власні бренди за допомогою соціальних медіа, розвивати свої таланти в нових форматах.

Завдяки діяльності організацій, які працюють для захисту прав жінок в медіа, за останні роки ситуація покращилась, зокрема значно збільшилась кількість жінок-репортерок та телеведучих. Однією з організацій, яка працює в цьому напрямку на світовому рівні, є Міжнародний фонд жінок в журналістиці (International Women’s Media Foundation).

В США також функціонує декілька таких організацій. «Одним з аспектів їхньої діяльності, – за словами пані Фішер, – є забезпечення гендерної рівності серед тих людей, які виступають експертами та джерелами новин, оскільки часто, читаючи статтю, помічаєш, що в ній процитовано лише точки зору чоловіків, або переглядаючи телевізійне шоу, бачиш, що запрошеними експертами є лише чоловіки».

Деякі організації займаються моніторингом цієї ситуації, зокрема GenderAvenger. Місією цієї організації є забезпечення рівної участі жінок у публічному діалозі.

«Засновниця GenderAvenger втомилась відвідувати конференції та корпоративні заходи, на яких переважною більшістю експертів були чоловіки, – зазначає Бетсі Фішер Мартін, – тому вона започаткувала веб-сайт, на якому кожен може залишити коментар і висловити своє незадоволення, якщо помітить таку ситуацію».

Що стосується ролі жінок в американській політиці, то причиною збереження гендерного дисбалансу, – а на сьогодні в Сенаті США зі 100 сенаторів лише 20 жінок, – Бетсі Фішер Мартін вважає небажання самих жінок балотуватись: «Це відбувається через побоювання жінок, що до них не будуть ставитись неупереджено, що їм потрібно бути кращими за чоловіків, мати  вищий рівень кваліфікації, ніж цього вимагає посада». За словами пані Фішер, дослідження показують, що 53% жінок, які отримали посади в органах законодавчої влади, прийняли рішення балотуватись лише після того, як громада або політична партія запевнила їх, що варто висувати свою кандидатуру.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині