Анжеліка Рудницька: зараз мистецтво без допомоги іншим втрачає половину свого сенсу

15 грудня у Національному Музеї Літератури України відома мисткиня Анжеліка Рудницька зібрала численних гостей - благодійників, митців, телевізійників - не тільки для відвідин чергової виставки ...

DSC02283

Громадський Простір

15 грудня у Національному Музеї Літератури України відома мисткиня Анжеліка Рудницька зібрала численних гостей – благодійників, митців, телевізійників – не тільки для відвідин чергової виставки мисткині, але й для вшанування праці волонтерів, а також пам’яті Героїв Небесної сотні. Саме в цьому музеї із 7 по 24 грудня 2015 триває персональна виставка Анжеліки Рудницької “Сонцестояння”.

У скрутні часи українці потребують краси, гармонії та позитиву як ніколи

Експозиція наповнена солярними і місячними знаками, веселками, інтерпретаціями нескінченності і потужною позитивною енергією, яка наповнює простір світлом і гармонією. Вперше на одній виставці повністю зібрана серія робіт “Еволюція нескінченності”. Також є цикли “Містерія літочислення”, “Місячне приношення”, “Праліс”, “Радуйся!”, “Прамісто”. Гості зауважують – у скрутні часи українці потребують краси, гармонії та позитиву як ніколи.

DSC02231

DSC02221

DSC02266

безкінечники захищали український простір від всього злого і поганого

Анжеліка Рудницька розповідає:

«Ми вирішили наповнити ці грудневі дні сонцем. Тому більшість робіт наповнені сонцем, веселками, місяцями і безкінечниками – одним із найулюбленіших символів наших предків, які вірили у безкінечність життя. Наші предки не боялися смерті, вони готувалися до неї, тому вони малювали ці безкінечники, в які потрапляла погана енергія і ці безкінечники захищали український простір від всього злого і поганого».

DSC02224

DSC02230

DSC02258

DSC02234

Поет Костянтин Гнатенко про роботи майстрині:

DSC02275

Краса дійсно єдина сила, яка може порятувати усіх нас

«Я зізнаюсь, що кожного разу, коли приходиш і зустрічаєшся з красою, то це справжнє велике відкриття. І сьогодні для мене вкотре це відкриття. Я скажу кілька слів про красу. Краси, якої у наш буремний час, на жаль, не вистачає. Краси взаємин між людьми, краси вчинків людських, краси гармонії людини і природи. І Анжеліка – це така дивовижна жінка, наче з епохи Відродження потрапила до нас у цей технократичний світ, якому так не вистачає якихось простих речей, які надихають інших людей теж робити добро. От, скажімо, я сьогодні прийшов подивився цю виставку і я знаю напевне, що буду у себе шукати вірші, які недописані і почну щось знову писати. Краса дійсно, мабуть, єдина сила, яка може порятувати усіх нас».

Мистецький вечір відзначився  врученням подяк волонтерам, котрі цілий рік плетуть маскувальні сітки для воїнів (ініціатива Анжеліки під час минулої виставки).

DSC02246

У нас зараз таке мистецтво, що без допомоги іншим – воно половину свого сенсу втрачає

Анжеліка відзначила: «Дівчата за рік сплели 55 маскувальних сіток, які врятували і техніку нашу. Вони сплели ще 50 з гаком кікімор, які ховали хлопців у польових умовах і робили їх невидимими для наших ворогів. Ви ж знаєте, що у нас зараз таке мистецтво, що без допомоги іншим – воно половину свого сенсу втрачає».

DSC02209

DSC02211

«Ще раз вам дякую, ми всі вам дякуємо. Найбільші подяки – це ті, які хлопці присилають. Але ми теж не могли залишитись без хороших теплих слів. Хай Бог повертає вам сторицею вашу силу, на яку ви тратите час і енергію», – підсумувала Анжеліка.

Всі охочі могли долучитись до вирізання янголів, які невдовзі вивісять на деревах на вулиці Героїв Небесної Сотні. Анжеліка пояснила: «Якщо ми прикрашаємо свої домівки до цих особливих Різдвяних свят, ми повинні згадати і зробити щось просте, дуже зворушливе для тих, хто віддав своє життя за нас. Ці ангели – це  «Ангели світла» – пам’яті Небесної Сотні».

DSC02284

DSC02280

А. Рудницька: “Дівчата вирізають “Ангелів Світла” пам’яті Небесної Сотні. Праворуч – поетеса Анастасія Дмитрук, яка стала відома після вірша “Никогда мы не будем братьями”. А ліворуч – Саша (дівчина родом із Крима), яка сьогодні стала моїм ангелятком. Вона звалила на свої тендітні плечі усю організаційну роботу”.

Підготували: Любов Єремічева, Віталій Ніщименко


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще