Активісти Слов’янська: ми вийшли в сусідній двір і просто поремонтували там лавочки… ось це є патріотизм

Із 16 травня 2015 року у місті Слов'янськ запрацювала платформа ініціатив "Теплиця". Основна мета  проекту - допомогти жителям розвивати своє місто. Як розповідають активісти, Теплиця - це ...

Теплиця

Галина Жовтко

Із 16 травня 2015 року у місті Слов’янськ запрацювала платформа ініціатив “Теплиця”. Основна мета  проекту – допомогти жителям розвивати своє місто.

Як розповідають активісти, Теплиця – це відкритий простір для громадських ініціатив, кожен охоче може долучитися до його творення, запропонувати ідею заходу або безпосередньо його організувати. Також це простір для неформальної освіти, саморозвитку та творчості вільних людей, де кожен може себе реалізувати, поділитись досвідом, розповісти про свою ідею і знайти однодумців.

Теплиця

Лещук Любомир, координатор проекту Платформа ініціатив “Теплиця”, розповів у коментарі про те, як створювався цей відкритий простір та про основні напрямки роботи:

Теплиця

Була дуже гостра потреба в громадських просторах, в місцях для спілкування

“Теплиця” – це спільний проект волонтерів міста Слов’янськ та Львівської Освітньої Фундації. Загалом, сама історія трошки довша. У вересні 2014 року був організований табір “Будуймо Україну разом”. Ідея була в тому, щоб допомагати людям відновлювати будівлі на Донбасі. Це були непрофесійні будівельники… просто волонтери приїжджали в Краматорськ, Слов’янськ, Семенівку. Люди об’єднувалися – ті волонтери, які приїжджали з усієї України та місцеві небайдужі люди. Ми в першій половині дня працювали, а в другій половині дня спілкувалися.  Табір тривав місяць, а після того як він закінчився, ми зрозуміли, що була дуже гостра потреба в громадських просторах, в місцях для спілкування. І з’явилася ідея створити такий громадський простір в Краматорську – і це була “Вільна Хата”. 6 грудня 2014 року відкрилася “Вільна Хата” в Краматорську. Після відкриття велика група волонтерів зі Слов’янська, які туди їздили, сказали – а давайте у Слов’янську таке зробимо. Нам ідея сподобалася, я маю на увазі Фундації, і ми почали шукати фінансування. Кошти знайшли і вже в травні відкрилися.

Теплиця

Теплиця

Теплиця у Слов’янську 

Скоро у нас буде ювілей, і за цей час, я вважаю, ми дуже багато чого досягли.   В першу чергу, це ті волонтери, ті люди, які сюди приходять… ми працюємо в основному після обіду, після пар. Зараз кожен день 20-30 людей приходить, якщо це якийсь не дуже великий захід чи просто провести вільний час. А коли є якісь більші заходи, то 50-100 людей, в залежності від того, що ми проводимо.

У нас є три основних напрямки. Це є неформальна освіта. Основна ідея в тому, щоб люди самі себе розвивали.  Те, що нам дають школи, університети, то це добре, але в сучасному світі цього мало. Є ще дуже важливий напрямок – соціальний. Основна ідея в тому, щоб допомагати ближнім. Це насправді не складно піти до якоїсь людини та допомогти, наприклад, поставити ванну в кімнаті, чи зробити пару лавочок, чи навіть до дітей на Святого Миколая зайти. У нас недавно був волонтер з Польщі. Він просто приїжджав, бо йому цікаво. Він сам фокусник і ми пішли з ним до дітей, ми вчили їх жонглювати. Це було і шоу, і навчання одночасно.

Переважно те мистецтво, яке ми тут бачимо, воно є таке дуже старе, совкове

Третій напрямок – це культурно-мистецький та урбаністика. Ми їх об’єднуємо. Бо переважно то мистецтво, яке ми тут бачимо, воно є таке дуже старе, совкове … але є багато чого нового.  Більшість наших картин малювали волонтери. Також ми проводили виставку місцевого художника.

Вони бачать, що світ класний, веселий, цікавий, і тільки від них залежить, що буде дальше

Але з таких наших досягнень, окрім того, що ми півроку працюємо, це були однозначно подорожі. Це не просто люди їдуть подивитися, що таке Львів, а дивляться, що таке “Оселя”, що таке “Лярш Ковчег”, що таке GlobalLogic. Вони бачать, що світ класний, веселий, цікавий, і тільки від них залежить, що буде дальше, і чи то місто буде мінятися.

У нас немає ніяких обмежень по віку, по статі, по будь-яких інших ознаках. Є дві теми, які ми стараємося не піднімати. Це політичні погляди та релігійні вподобання. Тому що це є дуже гострі теми, які розрізнюють наше суспільство, а ми маємо на меті навпаки об’єднувати.

Найкращий патріотизм – це не брати прапор та вішати його на машину, не кожен день ходити у вишиванці, а робити реальні справи. Коли ми тільки починали нашу діяльність, то на одній з наших перших акціях ми вийшли в сусідній двір і просто поремонтували там лавочки, розмалювали їх. Ось це є патріотизм.

Теплиця

Теплиця

ЄвроОптимісти дарують ноутбук активістам Платформи ініціатив “Теплиця”

Довідково:

8-9 лютого відбувся спільний візит журналістів та депутатів, членів міжфракційного об’єднання ‪‎ЄвроОптимісти‬ до Луганської та Донецької областей.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще