9 міжнародних організацій, які в кризу активно змінювали світ на краще

Безумовно, минулий рік приніс у наше життя нечувані виклики і нові норми, до яких ми вже, до слова, майже призвичаїлися. Громадським організаціям в Україні і по всьому світу довелося зіштовхнутися з ...

NEW_slider_ГП (1)

Громадський Простір

Безумовно, минулий рік приніс у наше життя нечувані виклики і нові норми, до яких ми вже, до слова, майже призвичаїлися. Громадським організаціям в Україні і по всьому світу довелося зіштовхнутися з чималими викликами, в роботі і житті,  і ми, як третій сектор, дуже старались дати свою відповідь на пандемію та її наслідки. Допомагаючи, підставляючи плече, координуючи і підтримуючи. Часом, ціною власного вигорання.

Втім, чимало цікавих і надихаючих прикладів по всьому світу, коли громадські організації на фоні кризи продовжували свої місії.

Давид Тисовський у статті “Top Nine NGOs of 2020: Most Active, Innovative, and Popular NGOs This Year”  розповідає про міжнародні організації, які працюють там, де є найбільша потреба — рятують, ширять освіту, лікують, годують… Ми також зазирнули на їхні сайти, як відобразилась криза у роботі і комунікаціях цих НУО , бо до своєї звичної діяльності всі додали нову складову — протидія пандемії. 

Рік глобальної мобілізації

pexels-pixabay-461049

2020-й рік, як жоден раніше, вимагав глобальної мобілізації по всьому світу.

Окрім локальних та міжнародних урядів, відповідальність на себе взяли й громадські організації, які протидіяли пандемії, пом’якшували її наслідки, продовжували потужно працювати у своєму профільному напрямку: від спасіння дикої природи, боротьби з голодом та бідністю до поширення прав та свобод.

До речі, щойно вийшов новий звіт CAF The Global Response to the COVID-19 pandemic

Зміни на краще не є змаганням чи рейтингом — важлива кожна маленька допомога. У публікації youth-time.eu  зазначається, що обирати хто більше переможець чи менше переможець не є ціллю, це радше опція ближче познайомитися з великими надихаючими організаціями, які були особливо активними та інноваційними у своїх колективних зусиллях в 2020-му:

Give Directly 

Активно діючи в Східній Африці, Give Directly — некомерційна організація, яка допомагає людям, які живуть в умовах важкої бідності, дає змогу донорам надсилати гроші безпосередньо тим, хто цього потребує.

Це найбільша організація такого типу. З моменту її створення в 2009-му році вона надала допомогу майже на 300 мільйонів доларів сім’ям у Кенії, Уганді та Руанді.

Посеред глобальної пандемії Give Directly закликає донорів, які мають змогу, допомогти тим, хто цього потребує, у ці важкі для всіх часи:

“Криза COVID-19 впливає на всіх нас так, як жодна інша криза. Якщо ви даєте собі раду і можете допомогти комусь у гіршому становищі, зараз саме час діяти. Жертвувати безпосередньо — це швидкий, ефективний, перевірений та надихаючий спосіб зробити це”.

Зокрема, організація бореться з наслідками пандемії в США та Африці — підтримуючи вразливі сім’ї, на які економічно впливає COVID-19.

pexels-karolina-grabowska-4386431

На сайті організації пояснюють: “Оскільки уряди вводять локдауни для обмеження поширення COVID-19, багато сімей раптово опинилися перед відсутністю змоги продовжувати заробляти на життя. Мало хто має фінансові ресурси для того, щоб дати собі раду під час цієї кризи. Наприклад, у Матаре, міських нетрях в Найробі, 95% заявляють, що їдять менше через COVID-19.

Це час для безпосередньої пожертви — це швидко, ефективно та дозволяє кожній людині задовольнити свої власні індивідуальні потреби. І найголовніше, це забезпечує гідність вибору та повагу”. 

Сайт дає інформацію, що нині зібрано 114,8 млн. дол. із цілі 125 млн. доларів (для 516 тис. сімей із 562 тис.). 

Також дії організації спрямовані на отримання універсального базового доходу та допомогу сільським громадам в Африці.

Cure Violence

cure violence

Фото: https://cvg.org/

Ця громадська громадська організація має на меті запровадити рішення щодо громадської безпеки та — як буквально випливає з назви Cure Violence  — зупинити поширення насильства.

Наразі вони працюють на зменшення кількості вбивств у Нью-Йорку, Тринідаді і Тобаго та Гондурасі, їхній вплив поширюється далі на Близький Схід, Латинську Америку та Східну Африку.

Cure Violence  досягає своїх цілей за допомогою широкого кола дій: від інформаційних бюлетенів та роздаткових матеріалів, тренінгів та тулкітів до створення відео та подкастів.

Greenpeace

грін-піс

фото з сайту: greenpeace.org

Не було б перебільшенням сказати, що Greenpeace — одна з найпопулярніших організацій, яка бореться за нашу планету, просуваючи кліматичну справедливість, та вживає заходів для притягнення компаній та урядів до відповідальності за свої дії, що спричиняють шкоду клімату та водночас стимулюють прибуток.

Ця міжнародна неурядова організація побачила нові виклики на горизонті, оскільки в 2020-му році було багато лісових пожеж, ураганів та теплових хвиль  по всьому світу, і все це на тлі танення айсбергів в Антарктиці та вмирання морського життя.

Їхні хоробрі волонтери мали чимало роботи.

green peace

 

Wild4Life

У Wild4Life вважають, що охорона здоров’я — це засадниче право людини. Проте в Африці більшість медичних ресурсів та зручностей знаходяться в містах, попри те, що більшість людей мешкає в сільській місцевості.

Ця неурядова організація створює базові основи системи охорони здоров’я у сільській місцевості для сприяння здоров’ю матері та дитини, репродуктивного здоров’я, а також для боротьби з ВІЛ, малярією та туберкульозом.

Wild4Life допомагає у сфері охорони здоров’я в таких країнах, як Зімбабве, Нігерія, і дотепер вони роками успішно підвищують якість та доступність медичної допомоги.

wild4life

Фото: https://www.facebook.com/wild4life

Сайт організації так пояснює методи роботи активістів: “Wild4Life фокусується на створенні основних фундаментальних елементів системи охорони здоров’я. Тільки тоді, коли система буде функціонувати ефективно — програми охорони здоров’я можуть мати сталий вплив на здоров’я громади. Тісно співпрацюючи з урядом, ми виявляємо та заповнюємо прогалини в місцевих системах охорони здоров’я. І як результат — ефективна та стійка система охорони здоров’я для тих, хто її найбільше потребує”. 

В організації пояснюють, що навчання та наставництво медичних працівників з громади — медсестер первинної медичної допомоги та сільських медичних працівників — формує навички та впевненість у точній діагностиці та лікуванні пацієнтів, що сприяє якісній допомозі. Поліпшення діагностики та лікування призводить до зменшення кількості повторних візитів щодо тих самих симптомів, зменшуючи навантаження на систему охорони здоров’я.

BRAC

Брак

Фото: https://www.brac.net/covid19/

Це одна з найбільших НУО на сьогоднішній день. BRAC є “каталізатором, створюючи можливості для людей, які живуть у злиднях, реалізувати свій потенціал”.

Основними напрямками діяльності організації є соціальний розвиток та надання можливостей тим, хто живе в бідності, “дістатись до зірок”. Працює у таких країнах як Бангладеш, Непал, Руанда та багатьох інших.

Точніше кажучи, вони забезпечують освіту, поширюють універсальну медичну допомогу, а також борються зі зміною клімату та просувають гендерну рівність.

Сайт організації також інформує про те, що BRAC також активно працює в напрямку подолання наслідків пандемії під гаслом: “Коронавірус: поширюймо обізнаність, а не страх” (Coronavirus: Let’s spread awareness, not fear), надаючи послуги тим, хто цього найбільше потребує. 

У BRAC пояснюють свою мету: “Відповідь на новий спалах коронавірусу з метою охопити 80 мільйонів найбільш вразливих сімей у Бангладеш. Наша відповідь на COVID-19 орієнтована на райони з найвищим ризиком: міські нетрі, поселення біженців та людей, які живуть в умовах важкої бідності”.

Організація працює також на глобальному рівні на протидію пандемії, створивши сайт https://covid19.bracinternational.nl/, який закликає: “Тепер, як ніколи, навіть найсильніші люди з тих, яких ви можете зустріти, відчайдушно потребують, аби ви їх захистили. Жертвуйте просто зараз”.

Серед результатів: 102,6 млн. людей охоплено через інформаційні активності, поширено 1,7 мільйона засобів гігієни, надано 1,1 мільйона предметів захисного одягу, 350 000 тис. сімей надана пряма грошова підтримка, більше 100 000 тис. співробітників діють “в полях”.

pexels-karolina-grabowska-4197564

ZanaLife

Більш відома як ZanaAfrica Foundation, ця некомерційна організація прагне розширити можливості дівчаток-підлітків в Африці та руйнувати різні забобони (менструація без табу).

Створюючи інноваційну медичну освіту, постачаючи засоби особистої гігієни та просуваючи адекватну політику, вони намагаються реалізувати бачення Східної Африки — як місця, де дівчатка  проживають безпечне, здорове та повне життя.

Починаючи з 2013-го року, вони забезпечили потреби понад 50 000 дівчат, а також випустили п’ять номерів журналу Nia Teen, спеціально розробленого для дівчат-підлітків в Африці.

Організація також дає свою відповідь на пандемію: “Навчаючись поза школою, дівчата — під підвищеним ризиком сексуального та гендерного насильства, вагітності, тривоги, депресії та постійних травм. 

У відповідь на це ми цього літа створили новий навчальний контент, використовуючи перевірену нами методологію для підтримки дівчат-підлітків у цей кризовий час.

Наша нова комунікаційна серія щодо соціальних та поведінкових змін під назвою Nia at Home — це набір із п’яти навчальних коміксів, призначених для поліпшення здоров’я та стійкості дівчат протягом пандемії Covid-19.

Завдяки цій серії ZanaAfrica пропонує дружній надійний ресурс, до якого дівчата можуть звернутися за порадою. З Nia at Home ми:

- Розвінчуємо міфи про зменшення поширення Covid-19, щоб запобігти розповсюдженню громадою цього смертоносного вірусу;

- Підтримуємо психічний стан, здоров’я та стійкість дівчаток завдяки вправам із самопіклування;

- Розширюємо доступ до освітніх та допоміжних служб з питань сексуального та репродуктивного здоров’я, засобів контрацепції, клінічних рекомендацій та ресурсів початкової та середньої школи, за допомогою гарячих ліній, на які дівчата можуть надсилати повідомлення або телефонувати за допомогою”.

Nia+at+Home

інформація з сайту: https://www.zanaafrica.org/

 

Wikimedia Foundation

Адміністратори Вікіпедії, Фонд Вікімедіа, надають важливу інфраструктуру для свободи знань завдяки постійному залученню волонтерів та через пожертви.

Ця некомерційна організація вірить у потребу обміну знаннями відповідно до цінностей людського різноманіття та поваги до даних і конфіденційності користувачів.

Wikimedia

Фото: https://www.facebook.com/wikimediafoundation

Кілька цифр: щомісяця понад 200 000 редакторів роблять свій внесок у проєкти Wikimedia; близько 47 мільйонів файлів на Wikimedia Commons; щомісяця з близько одного мільярда унікальних пристроїв отримують доступ до проєктів Вікімедіа. 

Mercy Corps

guatemala-20201113-FGC-018-2048wide

https://europe.mercycorps.org/

2020-й рік став напруженим роком для Mercy Corps  — колективної організації філантропів, місія якої — “полегшити страждання, злидні та гноблення, допомагаючи людям будувати безпечні, продуктивні та справедливі громади”.

Серед глобальної пандемії, економічної нерівності, що зростає, та кліматичної кризи Mercy Corps вдалося наснажувати нове покоління для формування майбутнього та допомогти громадам у потребі, надаючи фінансову (але не тільки) підтримку, аби пройти через ці великі кризи та протистояти нещадному шторму сучасних викликів.

Нараховуючи 5900 членів по всьому світу, Mercy Corps працює у понад 40 країнах, і лише у 2019-му році вони охопили близько 29 мільйонів людей у потребі.

У розділі “Відповідь на COVID-19″ (COVID-19 response) організація розповідає: “Ми найбільше стурбовані потенційними руйнівними наслідками для найбільш вразливих верств населення світу, включаючи біженців та мігрантів у країнах, що розорені конфліктом, або з інших причин не мають належної роботи інфраструктури охорони здоров’я.

Оскільки країни підтримують різні типи локдаунів, і міжнародній допомозі стає важче охопити людей, які найбільше потребують гуманітарної допомоги, команди Mercy Corps вже працюють на місцях. Наші команди перебувають у понад 40 країнах Америки, Африки, Близького Сходу та Азії, допомагаючи громадам бути готовими та захищеними від пандемії коронавірусу. Ми працюємо, щоб допомогти багатьом громадам захиститися від поширення різних хвороб, надаючи точну інформацію та ресурси ..“.

Команда Mercy Corps закликає: “Якщо ви хочете приєднатися до нас у межах нашої місії, ми запрошуємо вас пожертвувати у наш Фонд (COVID‑19 Resilience Fund). Ваш внесок допоможе забезпечити продовольством для надзвичайних ситуацій —  їжею, чистою водою та терміново необхідною підтримкою вразливі сім’ї та громади під час цієї кризи та поза нею“. 

pexels-anna-shvets-4167541

Лікарі без кордонів

Medecins Sans Frontières (MSF) — або Doctors Without Borders (“Лікарі без кордонів”) — це міжнародна і незалежна медична гуманітарна організація, яка надає медичну допомогу тим людям, які постраждали від епідемій, стихійних лих, конфліктів та воєн.

Згідно зі звітом за 2019-й рік, вони працювали в 72 країнах, асистували майже 330 млн пологів, допомогли лікувати 2,6 мільйонів випадків малярії та проконсультували більше 10 мільйонів пацієнтів — і 2020-й рік також був роком дій в ім’я нейтральної та неупередженої охорони здоров’я.

Сайт організації розповідає, що команди MSF реагують на пандемію COVID-19 у понад 70 країнах світу. 

Відповідь MSF на COVID-19 сфокусована на трьох основних пріоритетах:

• підтримка органів влади щодо надання допомоги хворим на COVID-19;
• захист вразливих людей та груп ризику;
• підтримка роботи основних медичних служб.

В межах своїх проєктів, команди MSF вдосконалюють заходи профілактики та боротьби з інфекцією для захисту пацієнтів та персоналу та запобігають подальшому поширенню нового коронавірусу. На переконання організації, надзвичайно важливо запобігти посиленню пандемії в медичних закладах, аби ті не зачинили свої двері.

лікарі без кордонів

Фото: https://www.msf.org/

“Ми стурбовані тим, як пандемія вплине на людей, які живуть у нестабільному середовищі. Люди, які живуть у перенаселених місцях, на вулицях, у тимчасових таборах або неякісному житлі — в групі особливого ризику зараження COVID-19. Багато людей вже мають поганий стан здоров’я та виключені із офіційної системи охорони здоров’я. Ми знаємо, що соціальне чи фізичне дистанціювання буде для цих груп людей набагато складнішим чи небезпечним випробуванням. Ми повинні знайти інші способи допомогти людям захистити себе, такі як масове розповсюдження мила, води та, за ретельно продуманих обставин, тканинних масок для багаторазового використання“, — переконані в “Лікарях без кордонів”. 

pexels-c-technical-6591164

Рік дії

Незважаючи на безпрецедентні виклики — або, можливо, саме завдяки ним — міжнародні організації глобально сприяють створенню кращого світу, допомагаючи громадам звідусіль.

Забезпечення освіти та охорони здоров’я, поширення знань та боротьба зі зміною клімату були лише частиною цілей неурядових організацій.

Громадські організації не припиняють змінювати цей світ на краще. В кожній країні, в кожному місті та громаді.

А які українські організації стали для вас найкращим прикладом у протидії пандемії? 

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще

Команда ГО "Креативний простір Креденц": молодь має бути дотична до відбудови

Інклюзивне мистецтво, польсько-українська співпраця та війна: історія двох організацій