6 креативних ідей для соціальних змін

У Києві завершився перший курс з комунікацій у некомерційному секторі PRacticum на базі Школи журналістики УКУ. 48 спеціалістів працювали над реальними завданнями соціально важливих тем.Ось 6 ...

together (28)

Громадський Простір

У Києві завершився перший курс з комунікацій у некомерційному секторі PRacticum на базі Школи журналістики УКУ. 48 спеціалістів працювали над реальними завданнями соціально важливих тем.

Ось 6 комунікаційних ідей, які вони розробили для таких організацій як Всесвітній фонд дикої природи (WWF), Фонд народонаселення ООН (UNFPA), Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Центр зайнятості вільних людей, Transparency International та Hope and homes for children. І які вже завтра спроможні змінити світ.

 Захоплені діти


 36465248_2036030446408631_6293163253795127296_n91% дітей в інтернатних закладах сьогодні – це діти, в яких є батьки.  50% з них схильні до скоєння злочинів, 23% – стають безхатченками, а 14% скоюють самогубства. Міжнародна благодійна організація «Надія і житло для дітей» (Hope and homes for children) має на меті викорінення системи інституційного догляду дітей. Перша група PRacticum вирішувала задачу: як допомогти дітям, захопленим системою? В основу ідеї покладено 3 кроки:

  • створити краудфандингову кампанію, яка допомогла б зібрати кошти для закриття одного інтернату в Україні. Аби закрити один інтернатний заклад необхідно від 8 до 20 мільйонів гривень. Зібрати ці гроші допоможе тест-гра “Чи вижили б ви в інтернаті?”, що циркулюватиме соцмережами. Гра базуватиметься на реальних історіях з життя мешканців інтернату.
  • одночасно спровокувати хвилю фейкових листів з пропозицією віддати свою дитину в інтернат, адже там “дуже хороші” умови життя.
  • провести низку майстер-класів для дітей від відомих телеведучих-кулінарів, які не просто навчать дітей готувати, а й заохотять до саморозвитку. Адже, полишаючи інтернат, діти є абсолютно не пристосованими до реального життя.

Похорон корупціонера


 cor

Друга група працювала над розробкою заходів до Міжнародного дня боротьби з корупцією. Ідея полягає в тому, щоб говорити на складну, спекулятивну тему, від якої втомилось суспільство, просто – мовою гумору та іронії:

  • організувати фестиваль “Похорон корупціонера”, покликаний продемонструвати нетерпимість до проблеми корупції. Рекламна кампанія проходитиме під гаслом “Поховай в собі корупціонера!”.
  • запровадити на заході дрес-код та вимагати хабарі за безкоштовні послуги, пропонувати відвідувачам скористатись унікальними «сповідальнями», в яких можна зізнатися у корупційних гріхах.
  • забезпечити проведення воркшопів та майстер-класів за участі експертів, заохотити відвідувачів до участі у квесті «Упіймай корупціонера та здай його НАБУ».
  • завершити захід символічним похованням золотої труни, в яку учасники складуть корупційні артефакти: шоколадки, конверти, пляшки коньяку, куплені довідки тощо. 

Telegram канал для боротьби з нерівністю


 pasted image 0 (1)63% української молоді не готові брати участь у розвитку своїх громад. 67% молодих чоловіків вважають, що дівчина має виконувати насамперед роль дружини та матері, а вже потім – реалізовуватись в інших ролях,  18% впевнені, що мають право побити дружину у випадку зради. Фонд народонаселення ООН (UNFPA) прагне привернути увагу до питань гендерної рівності та протидії гендерно зумовленому насильству, до молодіжної політики, репродуктивного здоров’я. Третя група PRacticum отримала від фонду завдання – знайти спосіб боротьби з гендерними стереотипами серед молодих чоловіків – і запропонувала рішення:

  • створити телеграм-канал Five_o’clock, що розповідатиме про те, як знайти ефективні шляхи самореалізації, вести здоровий спосіб життя, налагодити гармонійні стосунки, побудовані на засадах поваги й рівності, цікаво відпочивати та не залишатися осторонь життя громади.
  • протягом 5 днів, з понеділка по п’ятницю, публікувати по 1 повідомленню в день, рівно о 17:00. Повідомлення публікуватимуться в межах 5 рубрик: наука, секс, кар’єра, подорожі, lifestyle

(НЕ) Жіноча робота


 36543217_2036035599741449_3390057582684012544_nЗа прогнозами науковців, знадобиться понад 100 років, щоб досягти гендерної рівності. Тим часом 87% жінок не знають, що нерівність доступу до ринку праці є порушенням їхніх прав і отримують на 23% менше ніж чоловіки. Центр зайнятості вільних людей намагається роз’яснити, що таке економічна гендерна нерівність та які інструменти спротиву їй доступні сьогодні. Відповідно до поставленого завдання, четверта група PRacticum запропонувала такі способи боротьби з нерівністю:

  • започаткувати у соцмережах флешмоб #ЯкбиНеСтать. Першими цим хештегом скористаються лідерки думок, які ділитимуться власними історіями про нерівність. Це заохотить інших жінок розповісти про випадки, коли стать заважала просунутись кар’єрною драбиною чи отримати бажану роботу. Додатковим інструментом впливу стане запрошення учасниць флешмобу на ранкові шоу телеканалів.
  • паралельно активувати онлайн-тест “Чи існує трудова гендерна рівність?”. Тест побудований  як симулятор робочого місця, де користувач спробує себе в ролі роботодавця.
  • створити мобільну виставку «Гендерна (не)рівність», яка мандруватиме музеями великих міст України. Експозиція показуватиме, як відрізняється життя чоловіка та жінки, які мали однакові умови в дитинстві та юності.

Музей щеплень для боротьби з дифтерією


pasted image 0 (2) 

Єдиний спосіб побороти гостру інфекційну хворобу дифтерію – забезпечити колективний імунітет. Україна відноситься до 8 країн світу з найнижчим рівнем вакцинації. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює над тим, щоб змінити цю ситуацію. До творення змін долучилась п’ята група PRacticum, що запропонувала:

  • створити цикл коротких відеороликів «Діти про вакцинацію», у яких діти 6-8 років відповідатимуть на запитання про те, що таке вакцинація та для чого вона потрібна.
  • організувати інтерактивний та мобільний «Музей щеплень», що цікаво й доступно розповідатиме про вакцинацію для дорослих та дітей. Всі експонати можна потримати в руках, більше того, можна спробувати самотужки виготовити вакцину, зробити «щеплення», приготувати сироватку тощо.
  • зняти цикл відеосюжетів «Яка в них медицина?». Сюжети розповідатимуть про медицину закордоном. Героями будуть  реальні лікарі та пацієнти з Канади, США та Європи.
  • налагодити співпрацю зі страховими компаніями. Такі компанії можуть забезпечити виїзд лікаря прямо в офіс або ж організувати максимально простий і швидкий процес вакцинації для групи працівників на базі найближчої до офісу лікарні.

 Зелена релігія


 34985047_194812754408353_915200257388707840_oМісія Всесвітнього фонду природи (WWF) - зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина та природа будуть жити у гармонії. Шоста група PRacticum в костюмі панди (головного символу Фонду) представила свої ідеї:

  • щоб здобути будь-яку звичку потрібен 21 день. Цей інсайт буде використано для флешмобу-челенджу #21простадія. Він допоможе українцям впровадити нові звички – сортування сміття, відмову від пластикових пакетів чи  використання багаторазової чашки замість одноразових стаканчиків.
  • спільно з відомими дизайнерами творці хочуть розробити стікер-паки для соцмереж із зображенням представників українських вимираючих видів, як-от карпатська рись, бурий ведмідь чи осетрові риби.  


Учасниця PRacticum Наталія Кучерява:

У PRacticum на тебе дивляться як на потенційного співробітника

36228123_2031732556838420_731186734393458688_n

Я хотіла розвиватися в комунікаціях, хоча не мала взагалі ніякого досвіду у цій сфері. Але з чогось треба починати, і я почала з Практикуму. Найважливішою для роботи в комунікаційному секторі була лекція про те, як розробляти комунікаційну стратегію, як покроково її прописувати, як визначати цільову аудиторію, вимірювати ефективність компанії.

Сертифікат, отриманий після завершення курсу, дуже цінний, але ще важливішим для мене є нетворкінг, спілкування з людьми, які є лідерами у цій сфері і які дивляться на тебе як на потенційного співробітника. В процесі навчання мені пощастило отримати роботу в міжнародній організації “Інтерньюз-Україна”, і зараз я проходжу тримісячне стажування. 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще

  • Василий Лопатюк

    Неперевершено! Був радий стати частиною такої потужної сили як Practicum.