Львів матиме найбільший в Україні громадський бюджет

У Львові стартував прийом проектів від громади, які почнуть реалізовувати за кошти бюджету розвитку Львова вже в наступному році. Нагадаємо, Відповідне положення про громадський бюджет (або бюджет ...

22
Львів матиме найбільший в Україні громадський бюджет

У Львові стартував прийом проектів від громади, які почнуть реалізовувати за кошти бюджету розвитку Львова вже в наступному році. Нагадаємо, Відповідне положення про громадський бюджет (або бюджет участі чи партисипативний бюджет) було затверджене на сесії міської ради.

Безпосередньо громадський бюджет  здійснюватиме Львівська міськрада за підтримки ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД), що реалізує проект USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження». Відтак столиця Галичини матиме найбільший громадський бюджет серед  всіх інших міст України – щонайменше 16 млн. грн. Відповідно до положення про громадський бюджет, він не може бути менший 1% бюджету розвитку того року, в який подають проекти. А в цьому році бюджет розвитку міста складає 1,6 млрд. грн. Подавати свої проекти на конкурс зможуть громадяни, яким виповнилось 16 років, однак не лише львів’яни, а й люди, які тут працюють або навчаються, мають нерухомість чи народилися у Львові. Зокрема, до розгляду прийматимуть проекти двох видів: малі – районного значення, вартістю від 20 до 200 тис грн. та великі – міського значення, вартістю від 200 тис. грн. до 3 млн грн. Впродовж року один  заявник зможе подати максимум 2 проекти – один великий та один малий. Прийом заявок стартує 15 серпня і триватиме до 15 вересня. З 15 вересня до 1 листопада подані проекти проаналізують та опрацюють  Далі, з 1 по 15 листопада триватиме голосування, результати якого відображатимуться он-лайн. Переможців проектів виберуть до 1 грудня. Їх кількість залежатиме від вартості вибраних проектів. Слід додати, що 40% від загальної суми громадського бюджету витратять на великі проекти та 60% – на малі.

Охочі подати свої проекти зможуть зробити це через спеціально створений сайт gb.city-adm.lviv.ua, заповнивши тут відповідну реєстраційну форму, або через Центри надання адміністративних послуг. Однак, щоб подати проекти, авторам необхідно заручитися громадською підтримкою та надати на конкурс списки і підписи мешканців: 25 для малого проекту та 50 – для великого.

Ігор Галущак
Львів


 

Останні публікації цього розділу:

Архітектура з турботою: житловий комплекс, який за підтримки ЄС збудують для ВПО в Житомирі, матиме надсучасне укриття

Триває набір до Молодіжного клубу ANTS

Запрошення стати учасником Мережі партнерів ANTS

Незламність пришвидшує перемогу: в Тернополі відбувся всеукраїнський форум громадянського суспільства

«Безпека кожного українця – понад усе!»: Відновлення приміщення Солоницівської пожежної охорони

Як військові дії впливають на захист прав людини?