У Києві відбудеться семінар «Цифра в інституціях пам’яті: для чого та як. Досвід Естонії»

Початок: 25.03.2019 о 15:00
Закінчення: 25.03.2019 о 18:30
Адреса: вул. Лаврська, 27, Київ, Україна
Місце: Національний музей історії України у Другій світовій війні

Телефон: 0971197709
E-mail: [email protected]

Завершено

DigiLab
У Києві відбудеться семінар «Цифра в інституціях пам’яті: для чого та як. Досвід Естонії»

25 березня 2019 року о 15:00 відбудеться семінар на тему «Цифра в інституціях пам’яті: для чого та як. Досвід Естонії».

Що таке «цифра» в контексті роботи з культурною спадщиною? Які виклики та можливості пов’язані із цифровізацією музейної діяльності як на рівні окремої інституції, так і для суспільства в цілому? Спробуємо поговорити про сучасні тенденції та підходи у налагоджені процесів оцифрування музейних колекцій, необхідні для цього компетенції. Отримаємо нагоду дізнатись на яких засадах та принципах будується робота з цифровими технологіями в естонських музеях та зокрема Естонському військовому музеї – Музеї генерала Лайдонера. Які пріоритети визначені в Естонській національній програмі цифровізації та Плані дій у сфері культурної спадщини (2018–2023)? Що таке відкриті дані та як навчитись об’єднувати зусилля для формування спільних цифрових банків даних? Для чого та на яких засадах формується музейна інформаційна система Естонії (MuIS)?

У семінарі візьмуть участь та презентуватимуть свій досвід співробітники Естонського військового музею (Estonian War Museum, EWM):

  • Хеллар Лілл (директор, EWM)
  • Айрі Херм (головний зберігач, EWM)
  • Хембо Пагі (координатор дослідницьких проектів, EWM)
  • Патрік Ранг (радник зі стратегічних питань, EWM)

Захід відбудеться у приміщенні Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс (ст. м. Арсенальна, вул. Лаврська, 27, головна експозиція, кінозал музею). Початок заходу о 15:00.

Для участі у заході просимо пройти реєстрацію за посиланнямФорма реєстрації.

або:

 

 Подія у фб.: https://www.facebook.com/events/250487972572025/ 

Семінар організований з нагоди запуску нової тренінгової програми ProMuseum, що реалізується ГО «Український центр розвитку музейної справи» у співпраці з Національним музеєм історії України у Другій світовій війні та Естонським військовим музеєм.

Тренінгова програма триватиме до листопада 2019 року. Вона спрямована на розвиток компетенцій українських фахівців у сфері оцифрування музейних колекцій, а також передбачає співпрацю київського та естонського музеїв війни з метою сучасної презентації матеріалів, об’єднаних спільними темами та історією.

Програма здійснюється за фінансової підтримки Європейського союзу (в межах програми Culture Bridges).

Контактна інформація:

[email protected],

+38097 119 77 09