Майбутнє (пост)індустріальних територій: Кейси КАРЗ-12, UNIT.City, Вимірювач.
Запрошуємо обговорити потенціал перетворення (пост)індустріальних територій: досвід КАРЗ-12, UNIT.City та Вимірювача. Розмова відбудеться 3 жовтня о 18:00. Участь безкоштовна. Аби долучитися, до 2 жовтня (включно) реєструйтесь за посиланням.
Великі індустріальні території, що втратили свої функції після розпаду Союзу – звичне явище для України. Адже промисловість становила левову частку економіки багатьох радянських міст. Індустріальний спадок є великим потенціалом, як і викликом – знайти унікальний шлях розвитку для кожної з таких територій.
Є багато прикладів роботи з заводами, що частково або повністю втратили свої функції. Серед них як масштабні та довгострокові проєкти: Unit.City, Промприлад. Реновація, так і тимчасові або мігруючі інтервенції від urban curators, Коду міста, Urban CAD, Палацу Культури Куренівка.
Безліч промислових просторів нині переживають невідворотне перетворення. Зокрема й завод «Електровимірювач». Колись на підприємстві працювало 6 тисяч людей, тепер – близько 200. Вони виготовляють електровимірювальні прилади, STEM-обладнання для шкіл, а також займаються адаптацією шкільних наборів для інклюзивних класів. Поза цим «Електровимірювач» сьогодні – це 4 гектари незадіяних територій в центрі Житомира. Поступово простір буде наповнюватися і перевтілюватися в інноваційний парк «Вимірювач». Що відбуватиметься, що має відбутися із заводом? Та як такі трансформації вплинуть на ритм міста?
Про це говоритимуть:
- Анастасія Пономарьова – архітекторка, урбаністка, співзасновниця урбаністичної агенції Urban Curators. Як стипендіатка програми ім. Фулбрайта проводила дослідження на тему трансформацій, збереження та руйнування індустріального спадку в Массачусетському технологічному інституті (MIT) в місті Кембридж.
- Алла Сладковська – керівниця проєктів інноваційної компанії Radar Tech (резиденти UNIT.City), операційна директора НУО «Сучасний фоомат». Працює з найбільшими корпораціями України, державним сектором, а також менторка стартапів.
- Роман Сах – архітектор, співзасновник платформи Острів та Formografia Design Studio. Займається розробкою проекту ревіталізації заводу Електровимірювач в Житомирі.
Дискусію модеруватиме Максим Єлігулашвілі – фасилітатор діалогів, тренер та дизайнер освітніх продуктів.
Після розмови запрошуємо на виступ Marisha feat. cheap tunes – житомирської музикантки та співачки Маріши Вольних та київського електронного музиканта Андрія Газіна. Музична співпраця артистів розпочалась влітку, під час саунд-резиденції V:UNCASE, що відбувалась на Вимірювачі. Дует звертається до музичного спадку класичного тріп-хопу, переосмислюючи його крізь призму сучасної електроніки.
Подія у facebook.
Організовують: Код Міста і Вимірювач.
Закликаємо піклуватися про себе та людей навколо й дотримуватися заходів безпеки. Якщо ви погано почуваєтесь / захворіли, будь ласка, залишайтесь вдома та одужуйте скоріше.
Подія відбувається в межах школи «Конструкції взаємодії». Проект створено у партнерстві urban curators, науково-мистецької платформи «Острів», програми «Код Міста», дизайн-студії Formografia, заводу «Електровимірювач», Texty.org.ua та реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).