Досвіди війни у культурних практиках: Точки наближення

Початок: 25.04.2017 о 19:00
Закінчення: 25.04.2017 о 21:00
Адреса: вул. Лаврська, 10-12, Київ, Україна
Місце: Мала галерея Мистецького Арсеналу

Телефон: 0933911525
E-mail: [email protected]

Завершено

Автор фото - Сергій Панін
Досвіди війни у культурних практиках: Точки наближення

CSM і Korydor запрошують на дискусію, що відбудеться 25 квітня о 19.00 у Малій галереї Мистецького Арсеналу (вул. Лаврська, 10-12).

Учасники і учасниці дискусії: історик та координатор освітніх програм Тарас Грицюк, психолог і психотерапевт Ольга Клименко, культуролог та дослідниця Наталія Нешевець, модерує Іванна Скиба-Якубова, PR-менеджерка соціальних та культурних проектів.

Дискусія розпочнеться короткою презентацією результатів проекту і виставки «Точки наближення», що відбулася у Харкові й Дніпрі, від головної редакторки онлайн-видання «Korydor» Віри Балдинюк і співкураторки проекту Руслани Козієнко. Після презентації розмова піде про те, якою протягом останніх років була роль культури у роботі зі складним колективним та індивідуальним досвідом, набутим унаслідок війни на сході України: від документального театру, що працює з особистими історіями вимушених переселенців, і до шкільних музеїв АТО, від досліджень, присвячених історії і культурі східних регіонів та Донбасу, і до меморіалів, що продовжують з’являтися у міському просторі. Які культурні та мистецькі проекти було реалізовано, яких помилок було припущено і які уроки – засвоєно. Чи була ця робота інклюзивною та продуктивною з точки зору культурної, історичної та психологічної перспектив. Будемо говорити про ці та інші актуальні виклики, що постають перед культурою у часи війни.

Дискусія «Досвіди війни у культурних практиках: Точки наближення» – це фінальна подія в рамках проекту «Точки наближення». Розпочавшись у грудні 2016 року двома резиденціями у Дніпрі та Харкові для групи художників, журналістів і культурних менеджерів з Грузії, Молдови та України, проект завершився виставкою, мистецькою рефлексією, що за допомогою мистецьких практик прагне стати на крок ближче до розуміння множинності досвідів, що приносить війна: з точки зору волонтерів, ветеранів АТО, вимушених переселенців і жителів Харкова та Дніпра, обласних центрів, що знаходяться найближче до лінії фронту.

————————————————————————

Віра Балдинюк – головна редакторка онлайн-видання «Korydor», журналістка, критикиня.

Тарас Грицюк – історик, голова правління ГО Інша Освіта», координатор освітніх програм «Студії живої історії» та «Звичка думати/Привычка думать», член тренерської групи «Інша Освіта» та співзасновник і член команди «Хата Майстерня» та «Urban Space 500».

Ольга Клименко – психолог, психотерапевт, національна тренерка МЖПЦ «Ла Страда Україна» з протидії торгівлі людьми, медіаторка, психолог центру психологічного розвитку «РАЗОМ».

Руслана Козієнко – культуролог, культурна менеджерка, співкураторка проекту «Точки наближення», член Центру візуальної культури та редакційної команди журналу «Політична критика» (української версії), займається дослідженнями культурної травми та політик пам’яті.

Наталія Нешевець – дослідниця, культурна менеджерка, член Центру візуальної культури, співкураторка «Школи Переміщених осіб» в рамках Київської Бієнале 2015, аспірантка кафедри культурології НаУКМА

Іванна Скиба-Якубова – керуюча партнерка PR-аґенції «Bagels & Letters», що спеціалізується на соціальних та культурних проектах, викладачка курсу «Реклама та PR» на факультеті соціології Харківського національного університету ім. Каразіна, співзасновниця харківської волонтерської групи Help Army.

Вхід вільний.

Подія у Facebook

Більше про проект: http://www.csmart.org.ua/project/tochki-nablizhennya/


Партнер події: НКММК Mystetskyi Arsenal
Інформаційні партнери: KORYDOR, УП.Культура, Ukraine Сrisis Media Center
Проект «Точки наближення» реалізується за підтримки The Black Sea Trust, @A Project of the German Marshall Fund of the United States.