Доступ до правосуддя, безпеки та соціального захисту на сході України

Початок: 26.02.2021 о 12:00
Закінчення: 26.02.2021 о 14:00
Адреса: Україна,
Місце: онлайн
ГС “Мережа правового розвитку” E-mail: [email protected]

Завершено

2. Перше очне навчання команди МІПЛ
Доступ до правосуддя, безпеки та соціального захисту на сході України

26 лютого 2021 року о 12:00 засобами zoom з прямою трансляцією на сторінці фейсбук Мережі правового розвитку відбудеться презентація результатів громадського моніторингу.

Під час заходу буде можливість ознайомитися з результатами дослідження, яке протягом 2020 року проводили громадські активісти Донецької та Луганської областей. З презентації ви дізнаєтесь, як забезпечується для місцевих мешканців доступ до правосуддя, безпеки та соціального захисту, які позитивні практики та сфери розвитку для органів місцевого самоврядування були виявлені за результатами дослідження.  

Дослідження відбувалось у межах проєкту «Посилення експертного потенціалу ОГС Донецької та Луганської областей для здійснення моніторингу доступу до правосуддя та безпеки на місцевому та обласному рівнях», що був реалізований у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу, а також урядів Данії, Швейцарії, Швеції та Королівства Нідерландів.

Упродовж заходу ви дізнаєтесь відповіді на такі питання:

  1. як саме відбувалося дослідження та за якою методологією; 
  2. соціальний захист для вразливих категорій, «гідний рівень життя, безпека громади, доступ до правосуддя очима місцевих мешканців крізь призму інструменту моніторингу;
  3. шляхи вирішення наявних проблем.

Модератор заходу:

Максим Петров, експерт з адвокації

Спікери заходу: 

  • Іван Гончарук  спеціаліст із питань верховенства права та доступу до правосуддя Програми ООН із відновлення та розбудови миру;
  • Наталія Єсіна — експертка проєкту, виконавча директорка Північної правозахисної групи;
  • Тарас Щербатюк — експерт проєкту та керівник Черкаської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини;
  • Євген Полтенко — керівник проєкту, виконавчий директор ГС «Мережа правового розвитку»; 
  • Андрій Галай — розробник методології Місцевого індексу прав людини
  • Сергій Кошель — координатор проєкту в Луганській області;
  • Олексій Кормілецький — координатор проєкту в Донецькій області;

Активісти, що проводили дослідження у таких громадах: Красноріченськ, Кремінна, Лисичанськ, Новоайдар, Новопсков, Рубіжне, Сєвєродонецьк, Станиця Луганська, Щастя, Бахмут, Волноваха, Дружківка, Краматорськ, Маріуполь, Слов’янськ.

Якщо ви бажаєте долучитись до заходу в zoom, повідомте про це за адресою [email protected]

Для довідки

Організація презентації відбудеться у межах проєкту «Посилення експертного потенціалу ОГС Донецької та Луганської областей для здійснення моніторингу доступу до правосуддя та безпеки на місцевому та обласному рівнях», що реалізується ГС «Мережа правового розвитку» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу, а також урядів Данії, Швейцарії, Швеції та Королівства Нідерландів. Погляди, висловлені під час заходу, належать учасникам та не обов’язково відображають погляди та позицію Програми, Європейського Союзу, а також урядів Данії, Швейцарії, Швеції та Королівства Нідерландів.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, Посольство США в Україні, а також уряди  Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.