На Чернігівщині реалізують проект для повноцінного розвитку дітей

- Проблема мовленнєвих вад у дітей стає все актуальнішою. Батьки все частіше скаржаться, що через дефекти мовлення дитина не хоче брати участь у святах, бо там треба розказувати віршики, чи з неї ...

Трейтяк Алла
На Чернігівщині реалізують проект для повноцінного розвитку дітей

- Проблема мовленнєвих вад у дітей стає все актуальнішою. Батьки все частіше скаржаться, що через дефекти мовлення дитина не хоче брати участь у святах, бо там треба розказувати віршики, чи з неї сміються в школі, – розказує завідуюча Коропським ДНЗ «Дзвіночок» Трейтяк Алла.

Сьогодні на Коропщині близько 300 дітей дошкільного віку потребують допомоги в коригуванні мовлення. Донедавна в районі був відсутній логопед для індивідуальної роботи з дітьми. Зараз, завдяки старанням всієї громади, спеціаліст в Коропі вже працює. Він займається не лише з дітками селища, а й з малюками зі всієї громади. Та виникла інша проблема – кабінет логопеда залишається неоснащеним ні спеціальними меблями, ні  дидактичними матеріалами. А саме це обладнання дозволяє максимально ефективно виконувати вправи та розвивати мовленнєвий апарат.

Саме тому Трейтяк Алла вирішила взяти участь в конкурсі грантів від благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини». Її проект отримав одноголосну підтримку. Вже зараз на кошти гранту замовлені спеціалізовані меблі з дзеркалами та дидактичні матеріали, котрі використовуватиме логопед на заняттях з дітьми.

???????????????????????????????

Поки в приміщенні, де діти вчитимуться правильній вимові, йде ремонт, тож заняття проводяться в тимчасовій аудиторії. Та вже скоро підопічні молодого фахівця займатимуться в новій, світлій та обладнаній кімнаті.

???????????????????????????????

Це не єдиний позитивний досвід грантової роботи в Коропській громаді. Окрім проекту по оснащенню логопедичного кабінету, ще два починання отримали гранти від фонду. Невдовзі вони теж почнуть втілюватися.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Що зробив Меморіал у квітні: сторінка пам’яті Далі, дослідження практик меморіалізації, хвилина мовчання на івентах

Мистецькі майстерні проекту Creating Вridges

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»