Місцева влада в Україні має досить високий рівень підтримки населення

Українці добре обізнані про роботу голови, депутатів та старост в громаді і здебільшого підтримують їхню діяльність. При цьому, більшість людей нічого не знають про те, які функції мають районна і ...

Додано:
oksana

3_3
Місцева влада в Україні має досить високий рівень підтримки населення

Українці добре обізнані про роботу голови, депутатів та старост в громаді і здебільшого підтримують їхню діяльність. При цьому, більшість людей нічого не знають про те, які функції мають районна і обласна ради та начальники військових адміністрацій, або не задоволені їхньою роботою.

Про це свідчать результати восьмої хвилі всеукраїнського соціологічного дослідження «Багаторівневе врядування в Україні в умовах широкомасштабного російського вторгнення», яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення Ради Європи в рамках Програми «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» у співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Ми вже писали тут про основні результати цього дослідження, загальним висновком якого є те, що реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні (децентралізацію) потрібно продовжувати і передавати більше повноважень та ресурсів територіальним громадам. Так у 2024 році вважають 77% опитаних (у 2022 році – 76,5%).

Щодо ставлення людей до роботи місцевої влади – результати дослідження показали: рівень позитивного сприйняття діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування є досить високим і перевищує рівень негативних оцінок.

Попри те, що після місцевих виборів пройшло понад 4 роки, 40% респондентів добре оцінюють діяльність свого міського/селищного/сільського голови (23% – погано); 34% задоволені діяльністю місцевої ради (22% – ні); 55% поставили добру оцінку старості (20% – погану).

При цьому, позитивно оцінили діяльність обласних рад лише 28%, районних – 25%, начальників військових адміністрацій – 25%. У 17% випадків ці органи отримали погані відгуки. Тут треба наголосити, що 56-59% опитаних не змогли визначитися з оцінкою або взагалі нічого не знають про діяльність обласної, районної ради і начальника військової адміністрації.

Невисокий рівень обізнаності респондентів про діяльність органів влади районного та обласного рівнів – нормальне явище для децентралізованої системи врядування, де більшість рішень ухвалюється найближче до людей – у громаді. Отже, проведене дослідження підтверджує ще й те, що в Україні місцеве самоврядування функціонує за принципом субсидіарності.

«Дослідження показало досить високий рівень підтримки людьми найближчих до них представників влади. Це свідчить про великі очікування і надію жителів громад на місцеве самоврядування. Щоб виправдати цей кредит довіри, посадові особи місцевого самоврядування та депутати місцевих рад мають бути у постійному діалозі з громадою, дослухатися до людей і весь час підвищувати свої професійні якості, – зазначив  Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак. – Зараз в Україні за підтримки Ради Європи триває підготовка до імплементації ухваленого у 2023 році Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування», який набуде чинності по завершенню воєнного стану і має підвищити якість та престижність служби в ОМС, залучити до роботи ще більше кваліфікованих і мотивованих людей. Зараз ми працюємо з Урядом України над удосконаленням системи професійного навчання службовців ОМС, підготовкою підзаконних актів та методичних рекомендацій, які допоможуть органам місцевого самоврядування на практиці застосовувати процедури, передбачені Законом».

Переглянути всі результати восьмої хвилі всеукраїнського соціологічного дослідження «Багаторівневе врядування в Україні в умовах широкомасштабного російського вторгнення», яке було проведено у вересні – жовтні 2024 року, можна за ПОСИЛАННЯМ. Результати попереднього дослідження 2022 року є тут.

 

Програма Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» впроваджувалась в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2023-2026 роки «Стійкість, відновлення та відбудова» Центром експертизи багаторівневого врядування, що функціонує в межах Секретаріату Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Дніпрі відбувся молодіжний форум «Сервіси молодіжної роботи Дніпропетровської області»

Стійкість, що тримається на цінностях: програма RIGHTS NOW! 2025

Ферментований часник, базальтове борошно, крафтові полтавські галушки: 80 переможців конкурсу бізнес-ідей «Роби своє»

Театральна дія, яка підтримує, але по-різному: діалог практикинь театру пригноблених та психодрами

Понад 5 тисяч гостей відвідали локацію Human Capital на Фестивалі кар’єри у Києві

У Запоріжжі креативно розвивають інклюзивну освіту: партнерський проєкт охопив майже 900 дітей