Результати оцінки ефективності електронних петицій у Кропивницькій ТГ

Громадська організація “Вектор впливу” провела оцінку результативності врахування електронних петицій Кропивницькою міською радою. Під час оцінки проводилися опитування кропивничан, інтерв’ю, а також ...

тренінг вебінар
Результати оцінки ефективності електронних петицій у Кропивницькій ТГ

Громадська організація “Вектор впливу” провела оцінку результативності врахування електронних петицій Кропивницькою міською радою. Під час оцінки проводилися опитування кропивничан, інтерв’ю, а також фокус-групові дослідження.

- Аналіз інтерв’ю та сайту Кропивницької міської ради свідчить про те, що жителі Кропивницької ТГ у більшості випадків не застосовують електронні петиції як інструмент впливу на формування та реалізацію місцевої політики. З 2022 р. по 2024 р. було подано тільки 80 електронних петицій, – розповідає експертка Алла Волошина.

Петиції, які подані, переважно мають низьку якість:

1) 30% електронних петицій порушують питання, які не належать до повноважень органу місцевого самоврядування;

2) 40% – не набрали відповідної кількості голосів і тому розглядалися як електронне звернення.

Але навіть ті електронні петиції, які а) порушують питання, що належать до компетенції органу місцевого самоврядування і б) набрали необхідну кількість голосів повною мірою не імплементуються у політику Кропивницької територіальної громади.

У результаті воркшопу, який було проведено 19 грудня на базі Простору Хоробрих громадські активісти напрацювали дорожню карту, щодо покращення результативності застосування інструменту «електронні петиції», для цього активісти запланували:

  1.     Провести інформаційно-просвітницьку кампанію, спрямовану на 1) роз’яснення та популяризації інструменту «електронні петиції»; 2) окреслення кола повноважень органу місцевого самоврядування.
  2.     Провести спільні зустрічі із залученням представників громадськості, депутатського корпусу і працівників виконавчого комітету Кропивницької міської ради з метою включення задля налагодження двостороннього діалогу з метою спільного формування та реалізації місцевої політики в тому числі із застосуванням інструменту «електронні петиції».
  3.     Максимально висвітлювати у ЗМІ і соціальних мережах історії успіху (коли електронна петиція спрацювала, тобто вплинула на формування та реалізації місцевої політики) і зони розвитку, з метою звернення уваги широкої громадськості на питання застосування форми прямої демократії – електронні петиції.

 

Ця діяльність організована ГО “Вектор впливу”, в рамках Грантового конкурсу, що проводиться ГС “Мережа хабів громадянського суспільства України” в рамках проєкту “Малі гранти для недосвідчених НУО та ініціативних груп в Україні“, за підтримки проєкту «Зміцнення громадянського суспільства в країнах Східного партнерства», який спільно фінансується урядом Федеративної Республіки Німеччина та Європейським Союзом.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal