Команда Суспільного продовжує розбудову мережі кореспондентів в громадах

На 2025 рік запланована третя, фінальна, хвиля розбудови гіперлокальної мережі журналістів у громадах. Редактори філій Суспільного з 15 регіонів, де вона буде побудована чи підсилена, зустрілися на ...

16.12.24.111111
Команда Суспільного продовжує розбудову мережі кореспондентів в громадах

На 2025 рік запланована третя, фінальна, хвиля розбудови гіперлокальної мережі журналістів у громадах. Редактори філій Суспільного з 15 регіонів, де вона буде побудована чи підсилена, зустрілися на координаційну зустріч у Львові 10 та 11 грудня. На ній обговорили етапи впровадження й комунікації проєкту, інструменти та виклики, з якими можуть зіштовхнутися місцеві команди.

Марія Фрей, членкиня правління, відповідальна за новини та регіональне мовлення, розповіла команді про ідею розбудови кореспондентської мережі у громадах України: «Після двох попередніх хвиль проєкту ми бачимо дієвість та потрібність кореспондентської мережі Суспільного у громадах країни. Незалежні журналісти Суспільного у віддалених від обласних центрів містах і селах дозволили нам пробити інформаційний вакуум, який там склався. Ми створили хороший зв’язок із місцевими мешканцями й показуємо життя в громаді таким, яким воно є з його різноманітністю і викликами, а також тим, що потребує змін. Наші кореспонденти озвучують на всю країну проблему, а розголос теми спонукає відповідальних до рішень».

Читайте також: 878 матеріалів із громад підготували нові гіперлокальні кореспонденти Суспільного з січня 2024-го

У трьох регіонах України — Чернігівщині, Сумщині та Харківщині — гіперлокальна мережа буде підсилена наступного року, а ще у 12 — розбудована з нуля: на Львівщині, Закарпатті, Івано-Франківщині, Чернівеччині, Тернопільщині, Волині, Житомирщині, Хмельниччині, Вінниччині, Кіровоградщині, Миколаївщині та Запоріжжі. Команда Суспільного планує поетапно зустрітися з активними мешканцями громад цих областей і запросити їх на навчання універсальної журналістики на платформі онлайн-освіти Prometheus. Зараз курс в розробці. Досвід попередніх двох хвиль проєкту дозволив вдосконалити наступний відбір.

Читайте також: Суспільне та Prometheus готують навчальний курс з універсальної журналістики для жителів громад

«Ми зібрали думки гіперлокальних кореспондентів, відібраних у минулому році, і все те, чого їм не вистачало на навчанні, ми врахували у  новому курсі. Зазначу, що навчання буде наповнене і теорією, і практичними завданнями. А на проходження курсу учасники матимуть орієнтовно місяць, — сказала Євгенія Гайфер, відповідальна за проєкт розбудови гіперлокальних журналістів Суспільного в регіонах. — Найкращі випускники навчань долучаться до мовника як гіперлокальний/-а кореспондент/-ка у своєму місті. Так Суспільне отримає ще 50 кореспондентів у віддалених від обласних центрів громадах, які готуватимуть історії для різних платформ мовника».

Один з учасників координаційної зустрічі, Назарій Рубаняк із Суспільне Миколаїв, працюватиме над розбудовою мережі кореспондентів на Миколаївщині. Його команда, як і інші команди Суспільного у регіонах, дуже потребує журналістів за межами обласного центру.

«Якщо щось трапилося у віддалених від Миколаєва громадах, то оперативність доїзду нашої знімальної групи з центру області туди зараз буде низькою. Крім цього, ми, як журналісти з великого міста, не знаємо зсередини громаду так, як знає гіперлокальний кореспондент, який там живе. І в цьому контексті проєкт побудови гіперлокальної мережі в області є важливим», — переконаний Назарій Рубаняк.

Для команди редакторів провели екскурсію по філії Суспільне Львів: показали нову студію, музей телерадіомовлення й архівні сховища

Нагадаємо, гіперлокальна мережа Суспільного Мовлення — мережа кореспондентів Суспільного у громадах діє з 2022 року — у Чернігівській, Сумській та Харківській областях, а з 2024-го — у Рівненській, Одеській, Черкаській, Дніпропетровській та Полтавській.  це кореспонденти, які працюють і будують якісну журналістику у громадах України, автори інфоприводів та новин про свою громаду. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

* Проєкт реалізується в межах та завдяки проєкту «Підтримка редакційної й цифрової трансформації та розвитку корпоративної культури суспільного медіа в Україні», що фінансується Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal