4 територіальні громади Чернігівщини посилять свою стійкість

Громадська організація «Центр Доброчин» розпочала реалізацію нової ініціативи, направленої на підвищення стійкості 4 пілотних територіальних громад Чернігівської області. Географічний охоплення: ...

Додано:
DobroCN

s_1
4 територіальні громади Чернігівщини посилять свою стійкість

Громадська організація «Центр Доброчин» розпочала реалізацію нової ініціативи, направленої на підвищення стійкості 4 пілотних територіальних громад Чернігівської області. Географічний охоплення: Ріпкинська, Городнянська, Менська та Бахмацька територіальні громади.

15 жовтня команда проєкту провела стартову координаційну зустріч, де обговорила питання взаємодії та комунікації як всередині команди, так і з пілотними громадами. Діяльність передбачає навчальний та інформаційний компоненти, а також конкурс міні-грантів.

Нині місцева влада змушена вирішувати нагальні питання у своїх громадах, пов’язаних із наданням послуг жителям, забезпеченням доступу до медицини, шкіл для дітей та питань безпеки. Все, що пов’язано з безпекою та швидким відновленням. При цьому кількість наданих послуг має залишатися на тому ж рівні, наскільки це можливо. Наразі місцева влада отримує нові навички управління громадою у воєнний час та розбудови соціальної згуртованості серед жителів. Людський капітал стає пріоритетом.

s_1

Керівник проєкту Наталія Дрозд зазначила, що територіальні громади повинні не лише реагувати на ситуаційній основі, але й планувати та інвестувати в майбутнє, в людей. Немає універсального рішення для досягнення стійкості. Органи місцевого самоврядування та жителі повинні визначити, які дії стосуються їхніх власних умов і можливостей і як забезпечити стійкість. Це допоможе місцевій владі ефективно впоратися не лише з наслідками російського повномасштабного вторгнення, але й забезпечить стійкість.

«Громадянська активність зросла і тепер настав час допомогти перенести фокус на системну участь жителів у процесах прийняття рішень» – підкреслив експерт проєкту Олександр Підгорний. Воєнний стан не є перешкодою для залучення жителів до прийняття рішень. Важливо шукати нові форми взаємодії, враховуючи безпекову складову. Тому важливо не лише створити законодавчі умови для впровадження інструментів громадської участі на місцевому рівні, а й забезпечити їх системне застосування.

Експерт проєкту Наталія Висіканець підсумувала, що дієва взаємодія між місцевою владою та жителями є критично важливою для підвищення стійкості територіальних громад.

Проєкт дасть можливість підвищити стійкість територіальних громад і ефективно протистояти наслідкам повномасштабного вторгнення Росії.

Діяльність проходить в рамках проєкту “Краща стійкість і зміцнення місцевої демократії в звільнених територіальних громадах Чернігівської області” за підтримки програми «Україна: допомога, стійкість, відновлення» – проєкт Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки (U3R).

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal