Громадськість та влада обговорили шляхи об’єднання зусиль для відновлення громад Луганщини

         Минулого тижня у Києві відбулось експертне обговорення за участі начальників військових адміністрацій населених пунктів Луганської області, громадськості, представників науково-дослідницьких ...

Додано:
lekotan

pexels-startup-stock-photos-7096
Громадськість та влада обговорили шляхи об’єднання зусиль для відновлення громад Луганщини

         Минулого тижня у Києві відбулось експертне обговорення за участі начальників військових адміністрацій населених пунктів Луганської області, громадськості, представників науково-дослідницьких установ, засобів масової інформації, помічників народних депутатів України.

        Предметом дискусії стало напрацювання пропозицій у чотирьох сферах: перспективи діяльності органів публічної влади на деокупованій території області, їхнє кадрове забезпечення, майбутній адміністративно-територіальний устрій, можливості використання інструментів локальної демократії в умовах урядування перехідного періоду, а також підвищення прозорості рішень, які ухвалюються місцевими органами влади.

          На початку заходу Олексій Орловський, директор програми “Демократия і належне врядування” міжнародного фонду «Відродження», наголосив на незмінності напрямку діяльності фонду у контексті відновлення Луганської та Донецької областей України.

         Інна Заблодська, доктор економічних наук, презентувала оновлену методику аналізу спроможності громад після деокупації та оновлення критеріїв (показників) спроможності громад (з урахуванням повоєнних реалій та їхньої специфіки. За її словами оновлена система критеріїв має доповнити визначені у постанові Уряду від 08.04.2015 № 214 «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад» та має включати такі показники: чисельність населення, яка проживатиме на території громади, чисельність учнів, що здобуватимуть освіту (онлайн та офлайн) у закладах загальної середньої освіти громади, частка працездатного населення громади.

         Яна Літвінова, начальниця Старобільської міської військової адміністрації, назвала важливою проблемою визначення статусу місцевих військових адміністрацій населених пунктів області, їхніх начальників та співробітників, оскільки чинне законодавство містить низку положень, які містять правову колізію та вимагають уточнення.

         Також експерти підтримали пропозиції щодо необхідності збереження релокованої спільноти та кадрового потенціалу для відновлення громад після деокупації, підвищення рівня прозорості ухвалення та впровадження управлінських рішень, посилення комунікації із громадськістю у питаннях роз’яснення проведення органами влади різних рівнів закупівель за бюджетні кошти.

        Підбиваючи підсумки організатори поінформували присутніх, що зафіксовані результати дискусії організатори заходу мають надати заінтересованим центральним органам виконавчої влади, таким як Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та економіки України, профільних комітетів Верховної Ради України.

Захід організований ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Залучення громадськості Cходу України до відновлення своїх громад», який підтримується МФ «Відродження». Проєкт реалізується ГО «Громадська ініціатива Луганщини» у співпраці з ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», ГО «Центр політико-правових реформ» та ГО «Асоціація «Відродження та Розвиток».

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"

10 років триденної війни, яка триває три сторіччя: Концепція 21 Docudays UA

Стартувала програма підтримки «Моніторинг і оцінювання Стратегії розвитку громади та плану заходів з її реалізації»

Громади Львівщини ділилися досвідом розвитку сільських територій