Комітет Ради Європи проти тортур опублікував доповідь по Україні

Європейський комітет із питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (ЄКПТ) сьогодні опублікував Доповідь за результатами останнього ...

рада-європи
Комітет Ради Європи проти тортур опублікував доповідь по Україні

Європейський комітет із питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (ЄКПТ) сьогодні опублікував Доповідь за результатами останнього періодичного візиту в Україну в жовтні 2013 року.

Цей документ оприлюднено на запит української влади.

Основною метою візиту делегації ЄКПТ в Україну був повторний перегляд умов тримання осіб, затриманих правоохоронними органами, а також умов під вартою у рамках попереднього ув’язнення, зокрема, у світлі нового Кримінального процесуального кодексу (КПК), який набрав чинності в листопаді 2012.

Делегація відвідала низку пенітенціарних установ м. Києва, АР Крим, Дніпропетровської, Одеської та Вінницької областей. Також було розглянуто поводження із засудженими у виправній колонії № 81 у Стрижавці (Вінницька область). Крім того, делегація вперше здійснила візит до виправної колонії № 3 у Кривому Розі (Дніпропетровська область), у якій утримуються різні категорії ув’язнених, у тому числі ті, хто знаходиться у попередньому ув’язненні.

ЄКПТ звернувся з проханням до української влади надати протягом шести місяців відповідь, яка буде містити повний звіт про заходи, вжиті для виконання рекомендацій.

ЄКПТ також звернувся з проханням надавати інформацію кожні два місяці (до кінця 2014 року) щодо результатів майбутніх розслідувань стосовно можливих залякувань або відповідних дій проти (колишніх) ув’язнених, які утримувалися під час візитів ЄКПТ у 2012 і 2013 роках у виправній колонії № 25 у Харкові, №81 в Стрижавці, та у в’язниці №3 в Кривому Розі, а також детальний звіт про конкретні заходи, вжиті для досягнення цих результатів.

Нагадаємо, що 23 квітня 2014 року Кабінет Міністрів України схвалив рішення про створення при Міністерстві юстиції України Комісії з питань державної політики у сфері виконання кримінальних покарань.

Комітет зазначив, що ніяких рішучих дій не було вжито щодо оновлення матеріальної бази в більшості відвідуваних СІЗО або впровадження програми діяльності за межами камер для дорослих ув’язнених. З точки зору Комітету, сукупний ефект цих умов і обмежень може вважатися для багатьох ув’язнених формою нелюдського і принижуючого гідність поводження.

Детальніше

Джерело : minjust.gov.ua


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Освітні курси для ветеранів/ок та членів їх родин: діє набір на професійні курси та бізнес-школи у Чернівецькій області

ВООЗ запустила глобальну ініціативу «3 до 35» для збереження мільйонів життів

Захист персональних даних в органах місцевого самоврядування не в пріоритеті - моніторинг

Народовладдя в дії: три історії громадських радників про силу змін в громадах

Волинський Інститут Права досліджує стан владно-громадської співпраці у двох громадах

Спільнота практики театру пригноблених розвивається через підтримку нових партнерств в роботі над суспільно-важливими темами