Навчання громадських радників в Івано-Франківську

Захід проводився у рамках проєкту «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей», який реалізовує громадська ...

Додано:
dobrobut

abad21ed
Навчання громадських радників в Івано-Франківську

Захід проводився у рамках проєкту «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей», який реалізовує громадська організація «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Серед запрошених експертів були начальник відділу розвитку електронних та адміністративних послуг управління цифровізації Івано-Франківської обласної військової адміністрації (ОВА) Оксана Данилюк, головний спеціаліст відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифрової освіти Катерина Говера, тренерка Всеукраїнського фонду «Крок за кроком», психологиня Інна Горбенко, завідувачка кафедри фізичної та реабілітаційної медицини Івано-Франківського національного медичного університету Роксолана Нестерак.

Інна Горбенко увагу у своєму виступі зосередила на системі управління та організації інклюзивного навчання в Україні, торкнулася теми впровадження універсального дизайну.

«Повноцінний розвиток дітей з інвалідністю неможливий без впровадження інклюзивної освіти, – вважає Інна Горбенко - Інклюзивна освіта гарантується державою та базується на принципах недискримінації».

Окрім освітніх питань учасники навчання обговорили порядок оформлення соціальних виплат під час війни, соціальний захист осіб з інвалідністю, забезпечення умов для їх повної та повноцінної участі в житті громад та інші питання.

Зокрема, питання важливості підготовки висококваліфікованих фахівців з реабілітації було розглянуто на прикладі взаємодії з Державною реабілітаційною установою «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас».

З великим інтересом присутні протестували обладнання, за допомогою якого в установі проходить процес реабілітації. Працівники Центру продемонстрували сенсорні розвиткові ігри, завдяки чому радники повчалися і сортувати cміття і пограли в футбол з активістом, який пересуваються за допомоги крісла колісного. Також, вкінці дня, представники ГО «Фундація «Простір» продемонстрували, як користуватися електричним сходохідом та кожний з учасників навчання зміг потренуватися супроводу людини, яка користуються кріслом колісним, щоб та в свою чергу могли дістатися на різні поверхи будівель та скористатися на рівні з іншими можливостями приймати участь в заходах та подіях, отримати необхідні сервіси та послуги в багатоповерхових будівлях.

***

Цей захід проведено Громадською організацією «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу» в рамках проєкту «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"

10 років триденної війни, яка триває три сторіччя: Концепція 21 Docudays UA

Стартувала програма підтримки «Моніторинг і оцінювання Стратегії розвитку громади та плану заходів з її реалізації»

Громади Львівщини ділилися досвідом розвитку сільських територій