U-LEAD враховує потреби громад Донеччини та продовжує їхню інституційну підтримку

Програма працює над підтримкою громад на всіх підконтрольних українському уряду територіях.Із 46 громад Донецької області, які були сформовані на підконтрольній Україні території, наразі є повністю ...

Додано:
havrylenkova

Screenshot_2
U-LEAD враховує потреби громад Донеччини та продовжує їхню інституційну підтримку

Програма працює над підтримкою громад на всіх підконтрольних українському уряду територіях.

Із 46 громад Донецької області, які були сформовані на підконтрольній Україні території, наразі є повністю або частково вільними 35. Ситуація складна, тож під час комунікації з ними U-LEAD бере до уваги їхні потреби, враховує воєнні реалії. Про це розповів керівник Регіонального офісу у Донецькій області Максим Ткач:

«Деякі з цих громад налагоджують роботу в релокації, а деякі мають організовувати надання базових послуг на своїх територіях в Донецькій області й одночасно підтримувати своїх жителів в інших регіонах України. Донеччина – один з тих регіонів, що дуже потерпає від воєнних дій. Незважаючи на таку ситуацію, учасники з цієї області беруть участь у заходах, які стосуються усього спектра повноважень місцевого самоврядування. Це і питання громадської безпеки, енергобезпеки, питання місцевих фінансів, управління персоналом, надання послуг у громадах тощо».

Він наголосив, що Програма «U-LEAD з Європою» була створена для того, щоб підтримувати децентралізацію в Україні. Але через війну виникли інші виклики, і тому навчальні заходи Програми більше зорієнтовані на те, щоб посилювати спроможність місцевого самоврядування справлятися з ними:

«Під час підготовки цих заходів U-LEAD завжди бере до уваги нагальні потреби місцевого самоврядування. Наприклад, восени завжди відбувається завершальна стадія бюджетного процесу в Україні. Експерти Програми традиційно пропонують Кроки з бюджетування для спеціалістів з фінансів. Із Донецької області багато громад надіслали свої заявки, і учасниками Кроків стали представники з Іллінівської та Шахівської громад Донецької області».

Максим Ткач додав, що регіональний офіс U-LEAD підтримує комунікацію з усіма військовими адміністраціями, які діють на території області, а також з релокованими громадами та надає консультативну та експертну підтримку.

Також, за його словами, нещодавно під час конференції «Процедурні питання відновлення в територіальних громадах» було офіційно оголошено про початок проєкту «Зміцнення стійкості на місцях. Підтримка екстрених ремонтів у громадах». Цей проєкт є спільною ініціативою U-LEAD та Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. У рамках проєкту громади-учасники отримають ваучери на придбання будівельних матеріалів, набори інструментів та комунальний транспорт. З Донецької області в проєкті візьмуть участь п’ять громад.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Форум «Світ без обмежень» зібрав спільноту партнерів з 16 областей України

Записати подкаст, провести подію, попрацювати — в Українсько-данському молодіжному домі в Києві

Відбулася презентація другого кварталу грантових заявок UCSIRP

ГО закликають голів місцевих органів влади взяти в роботу еко-чеклист для громад України

У двох громадах на Волині впроваджують шкільний бюджет

У Любешові влада і місцеві жителі провели спільні аудити безпеки та благоустрою