Проблему катувань треба вирішити на системному рівні

Сьогодні, до Міжнародного дня солідарності з жертвами катувань, відбулась публічна акція біля Адміністрації Президента з вимогою розслідування порушень прав людини в Україні. "Проявіть ...

Amnesty International

Галина Жовтко

Сьогодні, до Міжнародного дня солідарності з жертвами катувань, відбулась публічна акція біля Адміністрації Президента з вимогою розслідування порушень прав людини в Україні.

“Проявіть солідарність – покарайте винних” – гасло цьогорічної акції від Amnesty International.

Євромайдан зробив проблему міліцейського свавілля очевидною абсолютно для всіхяк в Україні, так і за її межами. Для того, щоб зупинити тортури потрібно створити абсолютно новий, насправді ефективний та незалежний орган, який зробить міліцію підзвітною. Ми віримо, що таким органом може стати Державне бюро розслідувань, створення якого передбачено новим Кримінальним процесуальним кодексом. І ми вимагаємо створення такого органу негайно. Ми віримо, що Президент Порошенко може ініціювати цей процес, саме тому ми сьогодні тут. Саме тому, понад 50 тисяч людей із 15 країн Європи підписали петицію з такою вимогою, яку ми сьогодні передаємо в Адміністрацію Президента”, – розповідає Тетяна Мазур, виконавчий директор Amnesty International в Україні.

Актвісти передали Президентові більше ніж 50 000 підписів під петицією з усього світу, 13 000 з яких були зібрані в Україні. Ця петиція - вимога незалежного, ефективного та негайного розслідування усіх порушень прав людини під час Євромайдану, притягнення до відповідальності та покарання винних, а також створення незалежного механізму розслідування злочинів, скоєних правоохоронцями.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

ГО «Навколо Нас. UA»: зберігаючи живу спадщину в часи випробувань

Свідчення для історії: режисерка Архіву Війни Тетяна Симон про документування війни та справедливість

Безпека, реформи, спільне майбутнє: підсумки конференції Vox Ukraine

Подолати травму війни: як в Україні впроваджують найефективніші терапії для лікування посттравматичного стресу

Де шукати психологічну допомогу: гарячі лінії та сервіси в Україні

Війна є війна: знову реагуємо на вживання "конфлікт в Україні" в повідомленнях НУО