“Втратила свідомість під час обстрілу, а дитина залишилась сама”: на Харківщині психологи надають підтримку людям, які постраждали від війни

До психолога ГО “Інститут демократичного розвитку Харківщини” звернулася мешканка м. Ізюм Тетяна С. з тим, що потребує допомоги в налагодженні стосунків з близькими людьми, бо не може позбутися ...

Додано:
idrh.kh

d8bb4aa-vyna-755
“Втратила свідомість під час обстрілу, а дитина залишилась сама”: на Харківщині психологи надають підтримку людям, які постраждали від війни

До психолога ГО “Інститут демократичного розвитку Харківщини” звернулася мешканка м. Ізюм Тетяна С. з тим, що потребує допомоги в налагодженні стосунків з близькими людьми, бо не може позбутися почуття провини.

Тетяна під час обстрілу з боку рф втратила свідомість, а її дитина залишились без підтримки та перенесла великий стрес через обстріли, внаслідок чого дитина почала заїкатись. Через це Тетяна відчуває провину. 

Психолог громадської організації надала низку рекомендацій: не треба себе звинувачувати, адже вашої провини у цьому немає. Однак в першу чергу Тетяна має подбати про свій емоційний стан, бо дитина відчуває тривогу матері. 

Кілька порад психолога, що допоможуть позбутися відчуття провини:

  • Переключайте свою увагу на те, що ви в змозі зробити прямо тут і зараз, тобто залишатися в моменті.
  • Будьте корисними: запитайте, як ваші руки, ваші знання та вміння можуть принести користь тим, хто залишився поряд і тим, хто потребує допомоги.
  • Складіть список задач, які ви зробите прямо зараз — таким чином будете відволікатись від нав’язливих думок та покращувати свій психоемоційний стан. 

Після декількох сеансів з психологом Тетяна перестала відчувати свою провину за те, що відбулось та набула розуміння, що ситуація не залежала від неї. Поступово стосунки з родиною налагодилися, а донька Тетяни почала одужувати після роботи з дитячим психологом, до якого вони звернулись за рекомендацією психолога ГО “Інститут демократичного розвитку Харківщини”.

Проєкт впроваджується  ГО “Інститут демократичного розвитку Харківщини” у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС). 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»

Високопілля в центрі уваги: початок роботи діалогової групи з відновлення

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного