Посилення регіонального компоненту діяльності Офісу Омбудсмана України у сфері протидії порушенням прав людини: підсумки 2020

Проєкт «Посилення регіонального компоненту діяльності Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері протидії порушенням прав людини з боку органів правопорядку» підводить підсумки ...

Додано:
experthrcenter

1457520631
Посилення регіонального компоненту діяльності Офісу Омбудсмана України у сфері протидії порушенням прав людини: підсумки 2020

Проєкт «Посилення регіонального компоненту діяльності Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері протидії порушенням прав людини з боку органів правопорядку» підводить підсумки 2020-го року.

Ключові завдання цієї ініціативи — формування мережі експертів з числа представників ОГС, які здійснюватимуть збір та аналіз інформації про порушення прав людини в місцях несвободи або вчинених органами правопорядку та налагодження сталої взаємодії з регіональними офісами Уповноваженого Верховної Ради з прав людини щодо проведення спільних перевірок за системними та резонансними порушеннями.

Упродовж 2020-го року було відібрано та проведено навчання 28 експертів від громадськості з п’яти пілотних регіонів України, документально унормовано їхню діяльність, забезпечено видачу  Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини  персональних доручень кожному розслідувачу. За наслідками проведених ними перевірок та зібраних матеріалів Офіс Генерального прокурора розпочав 10 кримінальних проваджень за фактами катувань, інших жорстоких та таких, що принижують гідність видів поводження.

Переглянути кейси

124522884_1515268672195156_2176271271757504628_n

Громадські розслідувачі — ініціатива, яка поєднує зусилля представників неурядових організацій та державних органів, зокрема, Офісу Омбудсмана України та Офісу генерального прокурора України. Громадські розслідувачі гнучко реагують на порушення, ретельно збирають необхідні документи, перевіряють факти та свідчення і аналізують інформацію. Для проведення громадських розслідувань в рамках проєкту розроблено навчальний посібник.

Також підписано новий меморандум про співпрацю між ЕЦПЛ та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, у якому закріплено один із пріоритетних напрямів — розбудова інституту експертів від громадськості.

Проєкт «Посилення регіонального компоненту діяльності Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері протидії порушенням прав людини з боку органів правопорядку» впроваджується Експертним центром з прав людини спільно з Офіс Омбудсмана України за підтримки проекту «Права людини для України», який впроваджується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2019-2023 рр.

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цієї публікації і не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агенцій ООН.

#громадськірозслідування #протидіякатуванням #Офіс Омбудсмана України #Експертний центр з прав людини


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»