Петиція про ратифікацію Стамбульської конвенції набрала 25000+ голосів

Електронна петиція була опублікована 24 лютого і зібрала необхідну кількість підписів на 10 днів раніше від останнього терміну (за останню добу петицію підписали понад 3000 людей). Документ закликає ...

28616579_10156194464344294_6866673476425921153_o
Петиція про ратифікацію Стамбульської конвенції набрала 25000+ голосів

Електронна петиція була опублікована 24 лютого і зібрала необхідну кількість підписів на 10 днів раніше від останнього терміну (за останню добу петицію підписали понад 3000 людей). Документ закликає ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству.

Screenshot_21

Раніше в соціальних мережах розгорнули кампанію з вимогою ратифікувати Стамбульську конвенцію. З’явився навіть відповідний хештег #підпишипетицію з проханням підписувати петицію на сайті президента України. Звернення підтримали низка відомих діячок, діячів та громадських організацій.

Стамбульська конвенція є першим документом, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством стосовно жінок. Країни, що приєдналися до конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне та сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію.

Також, згідно з конвенцією, кримінальному або іншому правовому покаранню повинні підлягати і сексуальні домагання (харасмент). У документі також наводиться визначення «гендерно обумовленого насильства».

Україна підписала Стамбульську конвенцію ще 11 листопада 2011 року, однак досі не ратифікувала її. Проект Закону про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, вносився до українського парламенту в листопаді 2016 року і не набрав необхідної кількості голосів. Попри те, що в документі йдеться про важливі та актуальні питання, конвенція продовжує викликати гострі дискусії і досі не є ратифікованою.

50%

 

Фото — Громадський Простір


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Архітектура з турботою: житловий комплекс, який за підтримки ЄС збудують для ВПО в Житомирі, матиме надсучасне укриття

Триває набір до Молодіжного клубу ANTS

Запрошення стати учасником Мережі партнерів ANTS

Незламність пришвидшує перемогу: в Тернополі відбувся всеукраїнський форум громадянського суспільства

«Безпека кожного українця – понад усе!»: Відновлення приміщення Солоницівської пожежної охорони

Як військові дії впливають на захист прав людини?