Мандрівний Docudays UA завершив шосту подорож Рівненщиною

Понад 700 глядачів цьогоріч відвідали покази в рамках 15-ого Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Рівненській області. Розпочався він 20 листопада в Рівному і ...

Додано:
cvurivne

Мандрівний Docudays UA завершив шосту подорож Рівненщиною

Понад 700 глядачів цьогоріч відвідали покази в рамках 15-ого Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Рівненській області. Розпочався він 20 листопада в Рівному і завершився 12 грудня кінопоказом в Острозі.

За цей час організатори – РОГО «Комітет виборців України» – провели 21 показ. Крім Рівного та Острога, фестивальні фільми побачили в м. Дубно та смт. Смига Дубенського району. Кінопокази пройшли в 9 навчальних закладах (школах, ліцеях, гімназіях, коледжах, училищах, університетах), 2 бібліотеках та 2 креативних просторах Рівненщини. Переглянули фільми про права людини і в Рівненському СІЗО. Одна із затриманих згадала ще минулорічний показ, який вона відвідала тут. В 2017 році показували фільм «Боротьба Джамали», який їй дуже сподобався.

Цього року мешканці Рівненщини мали змогу переглянути 7 кінострічок з фестивальної програми. Серед них – фільм «Вихідний». Ця стрічка для нашого міста особлива ще тим, що здобула перше місце в одній із номінацій на ІІІ-му Рівненському міжнародному кінофестивалі «Місто Мрії» у вересні. Також організатори, на додаток до фестивальних, демонстрували фільм про правозахисників «Обираю діяти».

«Цьогоріч наша область приймала фестиваль вшосте. Щоразу він має певну головну тему, яка й об’єднує фільми. Цього року – це «Рівні рівності». Тема присвячена суспільним викликам, пов’язаним з поняттям рівності, – розповідає Святослав Дубов, заступник директора РОГО «Комітет виборців України». – Тож, крім власне показів фільмів і дискусій після їх переглядів, ми також проводили міні-лекції на тему рівності прав людини та недискримінації. Переважно це робили в навчальних закладах і бібліотеках серед молоді».

Особливою подією цьогорічного фестивалю на Рівненщині став дебатний турнір на тему «Рівні рівності». Він відбувся 8 грудня в Рівному. Загалом участь у змаганні взяли 18 гравців. І це не лише рівняни, а й гості з Луцька, Львова та Вінниці.

Основою для пошуку суперечливих тверджень, теорій та аргументів, які під час гри використали дебатери, став фестивальний фільм «Вихідний». На основі цієї стрічки та висвітлених у ній конфліктів і сформували теми для дебатів.

Учасниками фінальної гри стали три рівненські команди й одна львівська. В результаті 1-е місце посіла команда «Аліса» (Рівне). За гру в фіналі всі учасники отримали винагороди з призового фонду. Відповідно 1 місце – 800 гривень, 2 місце – 600, 3 і 4 – по 400.

«Дебатний турнір на основі документального фільму про права людини – це новий формат для нас. Цим він ще цікавіший. Я рада, що ми розширили наші горизонти, – каже Оксана Конончук, голова Рівненського осередку Федерації дебатів України.

Партнерами цьогорічного Мандрівного фестивалю були Рівненська обласна бібліотека для молоді, Головне територіальне управління юстиції в Рівненській області, Рівненський осередок Федерації дебатів України, Платформа взаємодій «Простір», ГО «Екоклуб», Регіональний координатор із зв’язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходив за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal