Відео: примусова госпіталізація особи до психіатричного закладу

Відповідно до українського законодавства, примусова госпіталізація може застосовуватися до громадянина, який страждає на психічний розлад та може завдати собі або іншим шкоди.В 2017 році судами в ...

Додано:
Vitaliy Drobotun

maxresdefault-1-1140x641
Відео: примусова госпіталізація особи до психіатричного закладу

Відповідно до українського законодавства, примусова госпіталізація може застосовуватися до громадянина, який страждає на психічний розлад та може завдати собі або іншим шкоди.

В 2017 році судами в Україні було розглянуто близько 10 000 заяв про госпіталізацію.

В 2016 році судами першої інстанції міста Києва було винесено 159 рішень по справам про примусову госпіталізацію. У 119 рішеннях (75%) заяву про примусову госпіталізацію громадянина було задоволено.  Детальніше про результати моніторингу судових рішень в спеціальній інфографіці – http://prava-lyudyny.org/rezultaty-monitoryngu-sudovyh-rishen-u-spravah-pro-nadannya-osobi-psyhiatrychnoyi-dopomogy-v-prymusovomu-poryadku-za-2016-rik-sudamy-mista-kyyeva-infografika/

Процедуру примусової  госпіталізації до психіатричного закладу відповідно законодавства дивіться у відео від експертів ГПО «Права людини».

Відео підготовлено в рамках проекту «Сприяння ефективному використанню права на доступ до правосуддя осіб з порушеннями психічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"