Заява Комісії з журналістської етики щодо поширення расистських висловлювань на Телеканалі “Прямий”

Комісія приймає рішення здійснити заяву про публічний осуд журналісту Евгений Киселев (Evgeny Kiselev) та Телеканал "Прямий", на якому вийшла авторська програма журналіста з гостем Густав ...

Додано:
Liza Kuzmenko

кже
Заява Комісії з журналістської етики щодо поширення расистських висловлювань на Телеканалі “Прямий”

Комісія приймає рішення здійснити заяву про публічний осуд журналісту Евгений Киселев (Evgeny Kiselev) та Телеканал “Прямий”, на якому вийшла авторська програма журналіста з гостем Густав Водичка.

Говорячи про те, що «Україна не біла – це Україна?» гість програми Водичка поширює расистські переконання, тобто стереотипи та упередження стосовно людей залежно від їх раси та походження. Йдеться про віру в існування біологічно відмінних людських рас і в те, що якісь із них є кращими, а інші, відповідно, гіршими.

Журналіст Євгеній Кисельов у відповідь не заперечує гостю своєї програми та мовчазною згодою дозволяє Густаву Водичці поширювати расистські вислови далі, у такий спосіб порушуючи ст.15 Кодексу етики українського журналіста.

Водночас, Комісія наголошує на неприпустимості поширення расистських висловлювань в ЗМІ.

Згідно статті 15 якого, «Ніхто не може бути дискримінований через свої стать, мову, расу, релігію, національне, регіональне чи соціальне походження або політичні уподобання. Вказувати на відповідні ознаки особи (групи людей) слід лише у випадках, коли ця інформація є неодмінною складовою матеріалу. Необхідно утримуватися від натяків або коментарів, що стосуються фізичних недоліків чи хвороб людини, уникати вживання образливих висловів, ненормативної лексики» 

Обов’язок журналіста не створювати публікації чи програми, які будуть підбурювати до дискримінації за ознакою раси, кольору шкіри, релігії, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності чи будь-яких інших ознак. 
Більше того, журналіст повинен чутливо ставитися до висвітлення тем, пов’язаних із дискримінованими групами в Україні, а також публікувати тільки перевірену та збалансовану інформацію, залучаючи до коментарів таких тем експертів у відповідних галузях та правозахисників.

Повне рішення та скарга на сайті Комісії  www.cje.org.ua.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці місцевих громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно-зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»