Освітньо-аналітичний центр розвитку громад

Форма реєстрації: Громадська організація

logo2_final2

Напрямки діяльності:

Види діяльності:

Населений пункт: Тернопіль

Адреса:

Телефони:

E-Mail: [email protected]

Веб-сторінка Facebook

Керівник організації, посада: Максим Черкашин, голова організації

Місія організації

Організація створена з метою сприяння ефективній роботі об’єднаних громад та активізації мешканців.

Реалізовані проекти та на стадії реалізації:

2016-2017р.р. проект “Ефективний розвиток об’єднаних громад”, у співпраці з Тернопільським регіональним відділенням Асоціації міст України та за підтримки фонду NED. В рамках проекту спільно з 9-ма об’єднаними громадами Тернопільщини були напрацьовані проекти:

  • Планів стратегічного розвитку,
  • Статутів територіальних громад,
  • Правил благоустрою територій.

 Здійснено 35 поїздок в об’єднані громади – учасники проекту. В рамках поїздок надавались консультації працівникам органів місцевого самоврядування та проводились засідання робочих груп з підготовки проектів Планів стратегічного розвитку. Проведено 10 тренінгів для керівництва об’єднаних громад та місцевих активістів. Розглядались такі теми як – стратегічне планування, розробка і управління проектами, бюджетна децентралізація, міжнародна співпраця та співпраця між громадами, Статут територіальної громади, Правила благоустрою території, інструменти впливу на місцеву владу, залучення ресурсів для розвитку громади.

 2017-2018р.р. проект “Школа локальної демократії”, у співпраці з Тернопільським регіональним відділенням Асоціації міст України та за підтримки фонду NED.

У проекті беруть участь учасники з 10-ти ОТГ заходу України, кожна з яких представлена “Командою змін”, до якої входять представник органу місцевого самоврядування, депутат місцевої ради та громадський активіст. Протягом року учасники на трьох сесіях вивчають кращі практики місцевого самоврядування, навчаються користуватись інструментами участі мешканців у житті громади та спільно працювати над розвитком території, в якій проживають. Між сесіями, під керівництвом експертів, учасники виконують практичні завдання у своїх громадах. Основними завданнями для учасників проекту є впровадження нових інструментів участі громадськості у прийняті рішень. Так, до початку реалізації проекту, у 10-ти громадах було запроваджено лише 13 таких інструментів. Вже на початок червня громади додатково запровадили 16 інструментів та 10 ще у процесі доопрацювання та прийняття.

 2018р. проект “Публічне адміністрування в галузі молодіжної політики”, спільно з Міністерством молоді та спорту України, Тернопільським національним економічним університетом, Комітетом ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму та за підтримки програми “U-LEAD з Європою”.

Проект “Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики” – освітня програма проекту складається з трьох сесій – загалом 100 академічних та 100 дистанційних годин. Між сесіями учасники виконували практичні завдання (проводили тренінги та проекти для молоді), а фінальною стала робота на тему “Стратегія розвитку молоді моєї громади”. Проект покликаний підготувати як з молодіжних лідерів, так і з працівників органів місцевого самоврядування тих фахівців, які володітимуть  знаннями і навичками ефективної роботи з молоддю своїх громад. Учасники проекту – представники об’єднаних громад заходу України. 50% учасників проекту представляють органи місцевого самоврядування, а 50% – є лідерами громадських організацій.

2018-2019 проект “ Децентралізація в дії” за підтримки Посольства Великої Британії в Україні у партнерстві з ТРВ “Асоціації міст України” та Агенцією регіонального розвитку Тернопільської області. Метою проекту є сприяти об’єднаним громадам Тернопільської області ефективно реалізовувати плани стратегічного розвитку. Тобто з формального документа зробити “дорожню карту” розвитку громади створивши у них Групи управління реалізації стратегії, та працюючи з працівниками громад та активістами. В рамках проекту проводиться експертиза стратегій розвитку, тренінги для удосконалення інвестиційних проектів, залучення донорських ресурсів і громадськості до реалізації стратегії та її постійного моніторингу. У результаті стратегія міститиме якісні інвестиційні проекти, працівники ради знатимуть до яких донорів звертатись, громадські активісти напрацюють проекти та вмітимуть моніторити виконання стратегії.


Останні публікації цього розділу:

Антикорупційна ініціатива ЄС

ГО «Фундація інституційного розвитку»

БФ «Хаб соціального рівняння»

Громадська організація "Правозахисне бюро "Ми - є!"

Громадська організація "Координати успішної громади"

ГО «Верховний Порядок»

Коментувати не дозволено.