Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП)

Форма реєстрації: Громадська організація

ГО "Інститут розвитку регіональної преси

Напрямки діяльності:

Види діяльності:

Населений пункт: Київ

Адреса: Георгіївський провулок 7, офіс 408, 409

Телефони: +38 044 279 4199, мобільні телефони організації: +38 067 5472233, +38 067 2344216

E-Mail: [email protected], [email protected]

Веб-сторінка Facebook

Керівник організації, посада:

Місія організації

Інститут розвитку регіональної преси – неприбуткова громадська організація, заснована у 2006 році, яка сприяє розбудові демократичного громадянського суспільства шляхом розвитку професійних, життєздатних та плюралістичних ЗМІ в Україні.

За 8,5 років роботи за підтримки різних донорів ІРРП успішно впровадив близько 60 проектів на загальну суму понад 2,86 мільйона доларів. У 2010-2014 рр. ІРРП розширив свої компетенції та підвищив середній річний бюджет до 400 000 доларів, співпрацюючи з такими міжнародними донорами та організаціями, як Інтерньюз Нетворк (за підтримки АМР США та Уряду Канади), Національний фонд підтримки демократії (NED), Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ), Міжнародна рада досліджень та обмінів (IREX), Фонд розвитку ЗМІ Посольства США, Альянси за якісну освіту (програма «Громадські зв’язки»), Національний демократичний інститут міжнародних відносин (NDI, за підтримки Уряду Швеції), Media Legal Defence Initiative (MLDI, Велика Британія), Інститут висвітлення війни та миру (США та Великобританія), данський проект SCOOP (який адмініструють FUJ та IMS за підтримки данського, а пізніше норвезького МЗС), Посольство Німеччини, польські партнери Towarzystwo Demokratyczne Wschod та фундація Wspolna Europa (за підтримки Фонду міжнародної солідарності), чеські партнери Transitions Online (за підтримки чеського МЗС та фонду Erste) та Інститут CEELI (за підтримки Держдепартаменту США), шведський партнер  Fojo Media Institute (за підтримки Шведського Інституту).

Основні напрямки діяльності ІРРП включають:

  • регулярні навчальні програми для медіа-фахівців згідно з попитом галузі;
  • партнерство, обмін інформацією і досвідом між професіоналами медіа-галузі та іншими цільовими групами в Україні та за кордоном шляхом організації стажувань, навчальних поїздок тощо;
  • правову підтримку журналістів та ЗМІ переважно у питаннях доступу до інформації, допублікаційної експертизи, справах щодо дифамації та захисту джерел тощо;
  • сприяння прозорості уряду та доступу до публічної інформації для громадян і медіа шляхом проведення щорічного моніторингу і рейтингу офіційних веб-сайтів органів виконавчої, а також надання рекомендацій;
  • підтримку корисних інформаційних ресурсів (досліджень, посібників) для галузі ЗМІ;
  • підтримку інших ініціатив для розвитку демократичного громадянського суспільства.

Інститут розвитку регіональної преси став лідером серед українських НУО у сфері навчальної та ресурсної підтримки журналістських розслідувань та мережі журналістів-розслідувачів. З 2007 року ІРРП проводить численні тренінги з розслідувальницької журналістики різних типів: початкового та поглибленого рівня, тренінги, присвячені вузьким темам (зловживання в земельних питаннях, екології, державним закупівлям), які відвідало понад 650 журналістів. Інститут надає консультативну допомогу щодо проведення розслідувань. Крім цього, у кожній з шести щорічних всеукраїнських конференцій журналістів-розслідувачів протягом 2008-2014 рр. взяли участь від 50 до 150 делегатів. В жовтні 2011 року ІРРП як місцевий партнер приймав 7-му Глобальну конференцію журналістів-розслідувачів у Києві, яку відвідали близько 500 журналістів з усього світу. Як член Глобальної  мережі журналістів-розслідувачів, ІРРП залучив кошти для організації поїздки шести українських журналістів на 8-му Глобальну конференцію журналістів-розслідувачів у Ріо-де-Жанейро в 2013 році. Також ІРРП надає правову підтримку журналістам-розслідувачам, публікує власні та перекладні посібники, адмініструє конкурси та стажування, проводить вебінари та  моніторинг професійних розслідувань в онлайн-джерелах та збір баз даних. Ця діяльність була підтримана програмами за підтримки АМР США, МФВ та Посольства США. ІРРП тісно співпрацює з данським проектом підтримки журналістських розслідувань SCOOP, який з 2003 року підтримує розслідування українських журналістів та забезпечує зв’язок українських журналістів із міжнародною спільнотою розслідувачів-практиків та участь у міжнародних заходах. 2014 року ІРРП запустив Школу цифрової журналістики для журналістів-розслідувачів – серію тренінгів з журналістики даних, візуалізації та онлайн-безпеки. Він також приєднався до міжнародної ініціативи Eye on Corruption, яку підтримує шведський Fojo Media Institute. У 2015-2016 рр. ІРРП адмініструє програму малих грантів та конкурси для журналістів-розслідувачів спільно з польським партнером Wschod.

Професійна команда медіа-юристів та відновлення регіональної мережі медіа-юристів по всій Україні дають ІРРП можливість надавати комплексну правову підтримку і навчання у сфері медіа права журналістам і ЗМІ, що дозволяють журналістам ефективніше відстоювати свої права та створювати якісніші матеріали, знижують зовнішній тиск та самоцензуру. Надання юридичної допомоги становить значну частку діяльності ІРРП з 2009 року. У 2011 році ІРРП відновив та зміцнив незалежну регіональну мережу медіа-юристів, яка долучилась до надання правових послуг медіа. У 2011-2014 роках, за підтримки програми У-Медіа та Посольства Німеччини, ІРРП значно збільшив масштаб правової допомоги ЗМІ (повноцінні консультації, допублікаційні експертизи, процесуальні документи, представництво у судах та органах влади) та навчання (численні семінари, тренінги-практикуми, вебінари). У 2014 р. вийшли онлайн-посібники з української судової практики у сфері медіа та ефективних інструментів захисту прав журналістів та доступу до інформації. Спочатку за підтримки У-Медіа та MLDI, юристи ІРРП та мережі розпочали підтримку журналістів у судових справах, а у 2012-2013 рр. за додаткової підтримки МФВ ІРРП створив і адміністрував Фонд стратегічних судових справ у сфері свободи слова та діяльності медіа. Для цілей Фонду була створена представницька Правозахисна Рада, яка схвалювала рішення щодо фінансової підтримки судових справ. ІРРП також проводить щорічні тренінги для юристів мережі з метою обміну найсвіжішим досвідом, а 2015 року спільно з Інститутом CEELI надав можливість українським правникам вивчати міжнародну практику на двох тренінгах у Празі.

ІРРП є також одним з лідерів у галузі навчання технологіям нових медіа та конвергенції у ЗМІ, а також інших різновидах спеціалізованих тренінгів для журналістів і медіа-фахівців. З 2008 року ІРРП працює для задоволення потреб в інноваційних технологіях і проводить регулярні короткострокові тренінги з основ нових медіа, а також подовжені регулярні цикли тренінгів для журналістів та редакторів (щорічно з 2010 року), а також консультує окремі редакції з питань розвитку конвергентних ньюзрумів на місцях. Для задоволення потреб аудиторії Інститут пропонує тренінги на вузьки теми (розбудова онлайн-комьюніті, юзабіліті, монетизація цифрових медіа, соціальні мережі, візуалізація, інтерактивні мапи, журналістика даних тощо). ІРРП додає компонент нових медіа до і інших тем тренінгів. Багато інших проектів організації виконуються за допомогою сучасних засобів комунікації – таких, як онлайн-трансляції, вебінари тощо. Також ІРРП має досвід підготовки тренерів, висвітлення виборчого процесу, питань євроінтеграції, тренінгів для працівників прес-служб та роботи в інших медійних нішах.

За підтримки NED у 201-2013 рр. та МЗС Чеської Республіки у 2014 р., ІРРП проводив щорічний моніторинг 56 сайтів центральних органів виконавчої влади (Урядовий портал, всі міністерства, державні служби та агентства, інші ЦОВВ зі спеціальним статусом). Проект спрямовано на підвищення прозорості органів влади через покращення пасивного доступу до публічної інформації для медіа і громадськості, а також сприяння розвитку електронного урядування. ІРРП використовує методологію моніторингу Фонду свободи інформації (Санкт-Петербург, Росія), адаптовану з урахуванням чинного законодавства України. Результати моніторингу, як попередні, так і остаточні, доводяться до відома відповідних органів влади; періодично оприлюднюються рекомендації, аналітичні звіти тощо. Наприкінці кожного року публікується національний рейтинг досліджуваних веб-сайтів. 2015 року, за підтримки чеського МЗС, моніторинг відкритості вдалося поширити на всі центральні органи виконавчої влади, 50 органів місцевого самоврядування в усіх областях України та близько 50 судів вищого рівня.

Швидко зреагувавши на актуальні потреби медіа-спільноти, 2014 року ІРРП адміністрував серію тренінгів Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) для 20 українських та 8 киргизьких журналістів з фізичної та цифрової безпеки, професійних стандартів та етики висвітлення військових  конфліктів.

У 2014 року в рамках проекту NDI «Україна: просування жінок в якості політичних лідерів» за підтримки Уряду Швеції, ІРРП провів низку гендерних тренінгів та запустив вебсайт-кампанію проти сексизму в політиці та ЗМІ Povaha.org.ua      

ІРРП співпрацював з медіа-організаціями Польщі, Чеської Республіки, Латвії, Литви, Румунії і Молдови в рамках спільних проектів. Також ІРРП поширює свій український медійний досвід, проводячи навчальні тури, круглі столи і семінари для медіа-професіоналів з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Киргизстану і Таджикистану на різні теми, пов’язані з медіа і демократією. 2013 року ІРРП підтримував українську версію Eastbook.eu в рамках спільного проекту з польським Фондом «Спільна Європа».

Сайт ІРРП www.irrp.org.ua є ефективним засобом комунікації з цільовою аудиторією та інформування про поточні проекти широкого кола громадськості й містить численні навчальні та інформаційні ресурси для журналістів та інших медіа-фахівців. База гарантованої розсилки ІРРП налічує понад 2000 отримувачів,  також користувачі можуть слідкувати за діяльністю Інституту в Twitter та Facebook

Контактна інформація

Веб-сайт: www.irrp.org.ua

Email: [email protected], [email protected]

Тел./факс +38 044 279 4199, мобільні телефони організації: +38 067 5472233, +38 067 2344216

Офіс та адреса для листування: Георгіївський провулок 7, офіс 408, 409, Київ, 01030, Україна


Останні публікації цього розділу:

БО БФ "Нове місто"

Alinea International (Алінеа)

Громадська організація "Молодіжна організація "Ініціатива майбутнього КР"

ГО "Безбар'єрний Тернопіль"

БО "БФ "СОС Штаб Громадянської Оборони"

БФ «Сміливість»

Коментувати не дозволено.