ГО «Соціальна перспектива»

Форма реєстрації: Громадська організація

ГО "Соціальна перспектива"

Напрямки діяльності:

Види діяльності:

Населений пункт: Вінниця

Адреса: вул. Магістратська, б. 88 А

Телефони: +380673395170

E-Mail: [email protected]

Веб-сторінка Facebook

Керівник організації, посада: Давиденко Ганна Віталіївна, голова ради ГО «Соціальна перспектива»

Місія організації

Громадська організація “Соціальна перспектива” була створена улітку 2015 року. Ініціаторами цього стала адміністрація та викладачі Вінницького інституту Університету “Україна”, студенти з інвалідністю та їхні батьки.

Мета діяльності: сприяння, задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, вікових, екологічних, національно-культурних інтересів, реалізація прав, свобод та захист інтересів різних верств населення,  у тому числі соціально незахищених: осіб з інвалідністю та  вадами здоров’я, дітей-сиріт, громадян похилого віку, малозабезпечених, біженців, переселенців, учасників бойових дій та членів їхніх сімей, студентської молоді, молодих фахівців та науковців, підприємців малого та середнього бізнесу та інших.

Основні напрямки діяльності:

  • Сприяння реалізації громадянами своїх прав, свобод та інтересів у сфері соціального захисту різних верств населення, у тому числі соціально незахищених: осіб з інвалідністю та вадами здоров’я, дітей-сиріт, громадян похилого віку, малозабезпечених, біженців, переселенців, учасників бойових дій та членів їхніх сімей, студентської молоді, молодих фахівців та науковців, підприємців малого та середнього бізнесу та інших.
  • Надання членам Організації та іншим особам (громадянам) організаційної, правової, консультаційної допомоги у сфері статутної діяльності Організації.
  • Захист інтересів членів Організації та інших осіб (громадян) в органах державної влади та управління, місцевого самоврядування у порядку, передбаченому чинним законодавством.
  • Сприяння створенню умов для правового захисту інтересів громадян у сфері соціального захисту різних верств населення, у тому числі соціально незахищених: осіб з інвалідністю та вадами здоров’я, дітей-сиріт, громадян похилого віку, малозабезпечених, біженців, переселенців, учасників бойових дій та членів їхніх сімей, студентської молоді, молодих фахівців та науковців, підприємців малого та середнього бізнесу та інших.
  • Сприяння постійному фізичному та духовному розвитку населення, економічному й соціальному прогресу суспільства, а також утвердженню міжнародного авторитету України у світовому співтоваристві.
  • Сприяння розвитку міжнародної співпраці у сфері соціального захисту різних верств населення, у тому числі у галузі євроінтеграції.
  • Пропагування здорового способу життя.
  • Сприяння розвитку демократичного суспільства.
  • Сприяння розвитку гендерної рівності.
  • Захист, консультативна та різного роду допомога й підтримка інтересів та реалізація прав жінок-автолюбителів.
  • Надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть їх самостійно подолати, зокрема, сприяння та надання психологічної підтримки, допомога в організації взаємодії з різноманітними службами, організаціями, підприємствами, органами, закладами, установами тощо; навчання та просвіта, у тому числі реалізація освітніх програм, надання інформації з питань соціального захисту населення та інше.

За понад 5 років своєї діяльності ГО стала партнером багатьох грантових проектів, які стосувалися освіти, гендерних проблем, соціальної інклюзії та захисту прав людей з інвалідністю.

У 2016 році було ініційовано та проведено Вінницький обласний Форум освітян, що обʼєднав зусилля близько 100 делегатів – представників закладів освіти різного рівня.  

У 2017 році було отримано грант у розмірі 21000 грн. від організації “КримSOS” на створення Центру реабілітації учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб та осіб з інвалідністю, який діє на базі Вінницького інституту Університету “Україна”.

У 2018 році було отримано грант у розмірі 5000 грн. від Фонду Богдана Гаврилишина на реалізацію проєкту підтримки творчої активності сімей, що виховують дітей з інвалідністю.

23 жовтня 2018 року наша громадська організація провела перший Форум жінок Вінниччини, до роботи якого долучилося понад 200 делегаток – представників різних організацій та політичних сил.

25 червня 2020 року ЕКО Форум 2020 зібрав понад 100 еко-активістів Вінниччини.

Упродовж 2015-2020 рр. було ініційовано та проведено понад 100 семінарів-тренінгів для закладів освіти з усіх регіонів України з питань соціальної інклюзії, впровадження інклюзивної освіти та інших аспектів упровадження інклюзії у суспільну практику. Упродовж 2019-2020 рр. ця ініціатива також досягла міжнародного рівня – відповідні семінари-тренінги було проведено для закладів освіти Грузії, Індії, Казахстану, Болгарії.

Тематика семінарів для закладів освіти з питань впровадження інклюзії, до організації яких долучилася ГО «Соціальна перспектива»:

1) Інклюзія у закладах освіти

2) Кращі інклюзивні практики в освітньому просторі України

3) Соціальна інклюзія та розмаїття

4) Досвід США з питань впровадження інклюзивного навчання

5) Організація інклюзивного навчання у закладах освіти України

6) Інклюзія та дистанційне навчання 

7) Оцінювання та ефективні завдання в умовах дистанційного навчання

8) Український досвід впровадження інклюзивного навчання та ін.

Упродовж вересня-грудня ГО «Соціальна перспектива» реалізовувала проєкт «Супермама» за підтримки Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні. За умовами проєкту 40 жінок, які виховують дітей з інвалідністю були залучені до роботи вебінарів за участі кращих тренерів з питань інклюзії та гендерної рівності Білорусі, України, Грузії.

Упродовж жовтня – грудня 2020 р. ГО «Соціальна перспектива» реалізовувала всеукраїнський проєкт «Серія вебінарів для освітян «Інклюзивне навчання та дистанційна освіта», який став одним із переможців першого публічного конкурсу проєктів громадських об’єднань осіб з інвалідністю на отримання фінансування від Фонду соціального захисту інвалідів за підтримки Міністерства соціальної політики України. Проєкт  вирішує проблему низької якості освітніх послуг для учнів з інвалідністю, що навчаються в класах з інклюзивним навчанням в загальноосвітніх навчальних закладах та закладах передфахової вищої освіти в умовах дистанційної освіти.

Ключові результати проєкту такі:

  • Проведено 3 серії вебінарів для освітян загальною тривалістю 9 годин та 1 вебінар для батьків загальною тривалістю 3 години. Відео вебінарів набрало станом на цей момент понад 21 тисячу переглядів. 
  • Загалом опитано 6327 осіб з числа працівників закладів освіти та 112 осіб з числа батьків дітей з ООП. Підготовлено аналітичний звіт за результатами опитування щодо потреб та можливих труднощів працівників закладів освіти стосовно реалізації інклюзивного навчання в умовах дистанційного доступу.
  • Підготовлено «Методичні рекомендації щодо організації навчання учнів з ООП в умовах дистанційної роботи» у форматі презентаційних матеріалів PDF (95 стор.), оприлюднено на офіційній сторінці ГО «Соціальна перспектива», пощирено в вайбер-спільнотах із загальним охопленням понад 7000 осіб, розіслано на 1400 отримувачів з числа працівників освіти різних рівнів акредитації, а також на всі департаменти освіти та науки в усі області України.
  • Проведено практичний вебінар для батьків, залучено 112 осіб з числа батьків дітей з ООП до роботи вебінару з усіх регіонів України.
  • Створено дистанційний курс на 30 годин. Курс поширено на офіційній сторінці ГО «Соціальна перспектива» в Facebook https://www.facebook.com/socialperspevtiv, в вайбер-спільнотах із загальним охопленням понад 7000 осіб, розіслано на 1400 отримувачів з числа працівників освіти різних рівнів акредитації, а також на всі департаменти освіти та науки в усі області України.
  • Станом на 27.01 курс переглянуло 10048 унікальних відвідувачів, з них 2142 особи з числа працівників закладів освіти зареєструвалися слухачами курсу, 1603 особи з їх числа переглянули курс та виконали усі умови сертифікації.


Останні публікації цього розділу:

Громадська організація "Спілка ініціаторів змін"

Громадська організація "Правопростір"

Благодійна організація «Благодійний фонд «Фундація Волонтери Без Кордонів»

БО БФ "Жовто Блакитні Крила"

Благодійний фонд ADRA Ukraine

Український Благодійний Альянс

Коментувати не дозволено.