ГО «Соціальна перспектива»

Форма реєстрації: Громадська організація

ГО "Соціальна перспектива"

Напрямки діяльності:

Види діяльності:

Населений пункт: Вінниця

Адреса: вул. Магістратська, б. 88 А

Телефони: +380673395170

E-Mail: [email protected]

Веб-сторінка Facebook

Керівник організації, посада: Давиденко Ганна Віталіївна, голова ради ГО «Соціальна перспектива»

Місія організації

Громадська організація “Соціальна перспектива” була створена улітку 2015 року. Ініціаторами цього стала адміністрація та викладачі Вінницького інституту Університету “Україна”, студенти з інвалідністю та їхні батьки.

Мета діяльності: сприяння, задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, вікових, екологічних, національно-культурних інтересів, реалізація прав, свобод та захист інтересів різних верств населення,  у тому числі соціально незахищених: осіб з інвалідністю та  вадами здоров’я, дітей-сиріт, громадян похилого віку, малозабезпечених, біженців, переселенців, учасників бойових дій та членів їхніх сімей, студентської молоді, молодих фахівців та науковців, підприємців малого та середнього бізнесу та інших.

Основні напрямки діяльності:

 • Сприяння реалізації громадянами своїх прав, свобод та інтересів у сфері соціального захисту різних верств населення, у тому числі соціально незахищених: осіб з інвалідністю та вадами здоров’я, дітей-сиріт, громадян похилого віку, малозабезпечених, біженців, переселенців, учасників бойових дій та членів їхніх сімей, студентської молоді, молодих фахівців та науковців, підприємців малого та середнього бізнесу та інших.
 • Надання членам Організації та іншим особам (громадянам) організаційної, правової, консультаційної допомоги у сфері статутної діяльності Організації.
 • Захист інтересів членів Організації та інших осіб (громадян) в органах державної влади та управління, місцевого самоврядування у порядку, передбаченому чинним законодавством.
 • Сприяння створенню умов для правового захисту інтересів громадян у сфері соціального захисту різних верств населення, у тому числі соціально незахищених: осіб з інвалідністю та вадами здоров’я, дітей-сиріт, громадян похилого віку, малозабезпечених, біженців, переселенців, учасників бойових дій та членів їхніх сімей, студентської молоді, молодих фахівців та науковців, підприємців малого та середнього бізнесу та інших.
 • Сприяння постійному фізичному та духовному розвитку населення, економічному й соціальному прогресу суспільства, а також утвердженню міжнародного авторитету України у світовому співтоваристві.
 • Сприяння розвитку міжнародної співпраці у сфері соціального захисту різних верств населення, у тому числі у галузі євроінтеграції.
 • Пропагування здорового способу життя.
 • Сприяння розвитку демократичного суспільства.
 • Сприяння розвитку гендерної рівності.
 • Захист, консультативна та різного роду допомога й підтримка інтересів та реалізація прав жінок-автолюбителів.
 • Надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть їх самостійно подолати, зокрема, сприяння та надання психологічної підтримки, допомога в організації взаємодії з різноманітними службами, організаціями, підприємствами, органами, закладами, установами тощо; навчання та просвіта, у тому числі реалізація освітніх програм, надання інформації з питань соціального захисту населення та інше.

За понад 5 років своєї діяльності ГО стала партнером багатьох грантових проектів, які стосувалися освіти, гендерних проблем, соціальної інклюзії та захисту прав людей з інвалідністю.

У 2016 році було ініційовано та проведено Вінницький обласний Форум освітян, що обʼєднав зусилля близько 100 делегатів – представників закладів освіти різного рівня.  

У 2017 році було отримано грант у розмірі 21000 грн. від організації “КримSOS” на створення Центру реабілітації учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб та осіб з інвалідністю, який діє на базі Вінницького інституту Університету “Україна”.

У 2018 році було отримано грант у розмірі 5000 грн. від Фонду Богдана Гаврилишина на реалізацію проєкту підтримки творчої активності сімей, що виховують дітей з інвалідністю.

23 жовтня 2018 року наша громадська організація провела перший Форум жінок Вінниччини, до роботи якого долучилося понад 200 делегаток – представників різних організацій та політичних сил.

25 червня 2020 року ЕКО Форум 2020 зібрав понад 100 еко-активістів Вінниччини.

Упродовж 2015-2020 рр. було ініційовано та проведено понад 100 семінарів-тренінгів для закладів освіти з усіх регіонів України з питань соціальної інклюзії, впровадження інклюзивної освіти та інших аспектів упровадження інклюзії у суспільну практику. Упродовж 2019-2020 рр. ця ініціатива також досягла міжнародного рівня – відповідні семінари-тренінги було проведено для закладів освіти Грузії, Індії, Казахстану, Болгарії.

Тематика семінарів для закладів освіти з питань впровадження інклюзії, до організації яких долучилася ГО «Соціальна перспектива»:

1) Інклюзія у закладах освіти

2) Кращі інклюзивні практики в освітньому просторі України

3) Соціальна інклюзія та розмаїття

4) Досвід США з питань впровадження інклюзивного навчання

5) Організація інклюзивного навчання у закладах освіти України

6) Інклюзія та дистанційне навчання 

7) Оцінювання та ефективні завдання в умовах дистанційного навчання

8) Український досвід впровадження інклюзивного навчання та ін.

Упродовж вересня-грудня ГО «Соціальна перспектива» реалізовувала проєкт «Супермама» за підтримки Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні. За умовами проєкту 40 жінок, які виховують дітей з інвалідністю були залучені до роботи вебінарів за участі кращих тренерів з питань інклюзії та гендерної рівності Білорусі, України, Грузії.

Упродовж жовтня – грудня 2020 р. ГО «Соціальна перспектива» реалізовувала всеукраїнський проєкт «Серія вебінарів для освітян «Інклюзивне навчання та дистанційна освіта», який став одним із переможців першого публічного конкурсу проєктів громадських об’єднань осіб з інвалідністю на отримання фінансування від Фонду соціального захисту інвалідів за підтримки Міністерства соціальної політики України. Проєкт  вирішує проблему низької якості освітніх послуг для учнів з інвалідністю, що навчаються в класах з інклюзивним навчанням в загальноосвітніх навчальних закладах та закладах передфахової вищої освіти в умовах дистанційної освіти.

Ключові результати проєкту такі:

 • Проведено 3 серії вебінарів для освітян загальною тривалістю 9 годин та 1 вебінар для батьків загальною тривалістю 3 години. Відео вебінарів набрало станом на цей момент понад 21 тисячу переглядів. 
 • Загалом опитано 6327 осіб з числа працівників закладів освіти та 112 осіб з числа батьків дітей з ООП. Підготовлено аналітичний звіт за результатами опитування щодо потреб та можливих труднощів працівників закладів освіти стосовно реалізації інклюзивного навчання в умовах дистанційного доступу.
 • Підготовлено «Методичні рекомендації щодо організації навчання учнів з ООП в умовах дистанційної роботи» у форматі презентаційних матеріалів PDF (95 стор.), оприлюднено на офіційній сторінці ГО «Соціальна перспектива», пощирено в вайбер-спільнотах із загальним охопленням понад 7000 осіб, розіслано на 1400 отримувачів з числа працівників освіти різних рівнів акредитації, а також на всі департаменти освіти та науки в усі області України.
 • Проведено практичний вебінар для батьків, залучено 112 осіб з числа батьків дітей з ООП до роботи вебінару з усіх регіонів України.
 • Створено дистанційний курс на 30 годин. Курс поширено на офіційній сторінці ГО «Соціальна перспектива» в Facebook https://www.facebook.com/socialperspevtiv, в вайбер-спільнотах із загальним охопленням понад 7000 осіб, розіслано на 1400 отримувачів з числа працівників освіти різних рівнів акредитації, а також на всі департаменти освіти та науки в усі області України.
 • Станом на 27.01 курс переглянуло 10048 унікальних відвідувачів, з них 2142 особи з числа працівників закладів освіти зареєструвалися слухачами курсу, 1603 особи з їх числа переглянули курс та виконали усі умови сертифікації.


Останні публікації цього розділу:

БО БФ "Нове місто"

Alinea International (Алінеа)

Громадська організація "Молодіжна організація "Ініціатива майбутнього КР"

ГО "Безбар'єрний Тернопіль"

БО "БФ "СОС Штаб Громадянської Оборони"

БФ «Сміливість»

Коментувати не дозволено.