Зміцнюємо голос громад Донеччини: спільна мета для відновлення

З вірою у перемогу, сьогодні ми виборюємо право на незалежне майбутнє України. Перед нами вже сьогодні стоїть безліч завдань з відновлення та відбудови, до яких треба готуватися завчасно. Ця робота ...

Додано:
tochkadostupu

СТАРТ ПРОЄКТУ
Зміцнюємо голос громад Донеччини: спільна мета для відновлення

З вірою у перемогу, сьогодні ми виборюємо право на незалежне майбутнє України. Перед нами вже сьогодні стоїть безліч завдань з відновлення та відбудови, до яких треба готуватися завчасно. Ця робота охоплює більше, ніж просто фізичне відновлення. Зокрема, у громадах Донеччини ми маємо відновити механізми розвитку громади через активну участь громадян у процесах прийняття рішень, створити сприятливі умови для повернення людей додому,  навчити будувати діалог та вміти залучати ресурси для втілення ініціатив та проєктів для майбутнього розвитку.

Відтак, ми раді повідомити про старт проєкту «Голос громади: ініціатива для підвищення громадської участі у процесах відновлення» для трьох громад Донеччини. Метою є створення умов для посилення співпраці між громадянами і місцевою владою в процесах прийняття рішень щодо відновлення та розвитку громад. В рамках проєкту буде сформовано команди  з 5 учасників/учасниць з числа представників органів місцевого самоврядування (ВА), а також представників громадянського суспільства у цільових громадах, – Черкаській, Іллінівській та Новогродівській (Донецька область). Для учасників та учасниць проєкту протягом березня-травня будуть проведені тренінги в рамках «Школи громадської участі». Зокрема, команди від громад навчаться ефективно проводити локальний аналіз та мапувати проблеми, поглиблять знання у тематиці залучення до процесів відновлення. Задля втілення ініціатив вивчатимуть основи проєктного підходу і залучення ресурсів, а також навчаться будувати міцний комунікаційний міст та навчаться діалоговим підходам. 

Окремо експертна команда громадської організації «Точка доступу» забезпечуватиме громадам менторський супровід та консультативну підтримку у спільній розробці планів діяльності та заходів для осередків громадської участі. Також для Черкаської, Новогродівської та Іллінівської громади Донецької області закуповуватимуться  набори матеріально-технічної підтримки, які включатимуть необхідну техніку та матеріали для функціонування таких просторів. 

Наша мета – надати інструменти саморозвитку та самовдосконалення. Започаткований проєкт відкриває нові можливості для побудови майбутнього Донеччини на принципах активної громадянської участі та співпраці з місцевою владою. 

Інформаційний партнер проєкту – Антикризовий медіа-центр (АКМЦ). Проєкт впроваджується в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами. 


Тематика публікації:                               

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи