Журналістська етика на конкретних прикладах: серія пояснювальних відео

Комісія з журналістської етики за підтримки МФ «Відродження» розпочинає серію пояснювальних відео про Кодекс етики українського журналіста простою мовою. На конкретних прикладах з українських медіа ...

Додано:
Liza Kuzmenko

Снимок экрана 2021-07-23 в 12.42.43
Журналістська етика на конкретних прикладах: серія пояснювальних відео

Комісія з журналістської етики за підтримки МФ «Відродження» розпочинає серію пояснювальних відео про Кодекс етики українського журналіста простою мовою. На конкретних прикладах з українських медіа ми покажемо як працюють журналістські стандарти та чому дотримання етики є запорукою хорошого матеріалу. Відео стануть корисними як практикуючим журналістам, так і студентам медійних спеціальностей.

Оскільки однією з найчутливіших тем для висвітлення в медіа є діти, саме з пункту 18 Кодексу розпочинається і серія. Так, згідно з Кодексом етики українського журналіста:

- Журналіст має бути особливо обережним при висвітленні питань, пов’язаних із дітьми.

- Журналіст та редактор повинні мати обґрунтовані підстави для висвітлення приватного життя неповнолітньої особи (осіб) та дозвіл на це від її батьків чи опікунів.

- Неприпустимим є розкриття імен неповнолітніх (або вказування ознак, за якими їх можна розпізнати), які мали відношення до протизаконних дій, стали учасниками подій, пов’язаних із насильством.  

Головним завданням журналіста під час роботи з темою неповнолітніх має бути уникнення заподіяння будь-якої шкоди дитині, а також інтереси неповнолітнього мають превалювати над усіма іншими інтересами. Про це йдеться у відео «Про дітей — завжди обережно».


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків